1 2013-10-02 19:28:17

Temat: Czy to ciąża?

Witam Was serdecznie
Mam pytanie.
Zacznę od tego, że bardzo chciałabym mieć dzidziusia  W sumie już od 6 lat o tym marzę, ale mam dopiero 21 więc wcześniej tylko marzyłam. Ponieważ jestem już po ślubie pomyślałam, że czas na juniorka 
Mój mężuś przyklasnął. Nie staraliśmy się jednak jakoś szczególnie, bo podobno im bardziej się nastawia na ciąże tym mniejsze na nią szanse. Kochaliśmy się więc nie pod kątem ciąży, a właściwie nie głównie dla niej.
Teraz przejdę do rzeczy.
Sprawdzałam sobie wcześniej w kalendarzyku dni płodnych kiedy powinnam mieć okres. Zawsze sprawdzało się +/- 1dzień. Miesiączka wypadała mi 20.08 i tak też dostałam. Tylko, że standardowo trwa ona 6-7 dni, a cały cykl 28-30 dni. Tamtym razem okres był bardzo skąpy i trwał dni 11 (jesli dobrze pamiętam).
Nie wiem, czy skoro okres tyle trwał to wydłużył mi się automatycznie cykl jednak jakby nie patrzeć we wrześniu miesiączki już nie miałam. 3 dni temu zaczęły mnie boleć piersi (jak na okres - zazwyczaj bolą przez cały tydzień przed), ale dziś bolą jakby mniej. Do tego okropnie popsuła mi się cera... I mam gęste białe upławy. Dość obfite. Robiłam test 5 dni temu, ale wyszedł brak ciąży. Jutro zrobię ponownie, ale może mi coś podpowiecie. Czy to może być ciąża?
Bardzo bym chciała zostać mamą 
Pozdrawiam Was i przepraszam, że się tak rozpisałam.

2 2014-07-02 11:21:37

Odp: Czy to ciąża?

Długość krwawienie nie przedłuża cyklu. Pierwszy dzień krwawienia to 1 dzień nowego cyklu. Standardowo trwa ok 28 dni ale występują indywidualne różnice. Owulacja jest zawsze na 14 dni przed 1 dniem krwawienia. Wiec kiedy była możemy z pewnością powiedzieć dopiero po czasie. Oczywiscie mozna mniej wiecej obstawiać kiedy to bedzie zwłaszcza jeżeli cykle są regularne. Ewentualnie można obserwować dodatkowe objawy owulacji- np. niektóre kobiety bolą wtedy piersi. A jeśli już chcemy bardzo dokładnie to można kupić testy owulacyjne.