1

Temat: Czy mogę być w ciąży ?

Witam
Byłam z chłopakiem półtora roku i uprawialiśmy petting.
Pod koniec listopada miałam miesiączkę i nie pamiętam czy byłam u niego przed czy po miesiączce.
Mianowicie , on wkładał mi palec do pochwy ale zawsze prosiłam go aby wycierał palce przed.
Pocieraliśmy się też o siebie ale przez ubrania.
Zwykle po jego wytrysku nie robiliśmy już nic.
Jestem dziewicą.
Gdzieś tak 10 grudnia z rozstałam się z nim a co do tego przyszło stres , smutek itp.
No i drastycznie zmieniłam dietę ze zdrowego odżywiania przerzuciłam się na słodycze i tłuste potrawy.
Jadłam tak tydzień ( od świąt do nowego roku).
Powinnam dostać miesiączkę pod koniec grudnia jednak nie dostałam jej.
Aktualnie mam śluz na bieliźnie taki jak zwykle mam przed okresem , myślę.
No i często oddaję mocz - ale zwykle pod wieczór gdy bardzo dużo piję - herbaty , wodę.

Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo , że jestem w ciąży ?

2

Odp: Czy mogę być w ciąży ?

Prawdopodobieństwo ciąży w Pani przypadku praktycznie nie istnieje. Jeśli sperma nie miała szansy dostać się do dróg rodnych ( a tak wynika z relacji), nie jest możliwe zapłodnienie. Wiele istotnych zmian w życiu mogło nałożyć się na przesunięcie okresu. Bardzo silnym czynnikiem wpływającym na wystąpienie menstruacji jest stres. Niewątpliwie towarzyszył on rozstaniu, a silne emocje mogły naruszyć gospodarkę hormonalną. Nie bez znaczenia jest kwestia diety. Znaczne jej zmiany również mogą skutkować utratą równowagi cyklu. Zwiększone oddawanie moczu może być jednym z pierwszych symptomów ciąży. W tym przypadku nie warto jednak zakładać takiej ewentualności. Jeśli poczuje się Pani spokojniejsza, można wykonać prosty apteczny test ciążowy. Prawdopodobnie jednak opóźniona miesiączka wkrótce się pojawi.

3

Odp: Czy mogę być w ciąży ?

Myślę, że w takich przypadku jak opisała suschi nie ma możliwości zapłodnienia. Wbrew pozorom w ciąże nie zachodzi się tak łatwo jak się ludziom wydaje. Niestety stres ma bardzo duży wpływ na problemy z miesiączkowaniem. Sama długo leczyłam się, aby zajść w pierwszą ciążę. Długotrwały stres spowodował wysoki poziom prolaktyny. Na szczęście trafiłam w końcu na ginekologa, który badania zaczął właśnie od sprawdzenia poziomu prolaktyny. Dzisiaj jestem mamą dwójki dzieciaków i jestem bardzo szczęśliwa smile

Odp: Czy mogę być w ciąży ?

Witam. od 2 miesięcy brałam tabletki Logest, jednak źle się po nich czułam i w końcu odstawiłam planując wybrać się do ginekologa aby przepisał inne. W czasie tej przerwy kochaliśmy się z partnerem, jednak jako zabezpieczenie pozostała prezerwatywa. Po odstawieniu po ok 2 dniach zawsze dostawałam okres, tym razem spóźnił się.. Co prawda w końcu przyszedł- po 2 tygodniach jednak bardzo odbiegał od normalnego. 2 dni wcześniej dostałam w nocy dziwnego..upławu? Coś jakby zeszło ze mnie trochę wody. Cały czas 'uwiera' mnie podbrzusze, pobolewają piersi, ciągle źle się czuję. Obawiam się że okres nie przyszedłby sam, tylko wywołały go tabletki.. czy to możliwe? Robiłam test po 3 tygodniach od stosunku, wyszedł negatywny, jednak boję się, że ten wynik mogły zmienić znowu tabletki które biorę na zapalenie.. Nie wiem czy może wpływ na takie objawy mają tabletki antykoncepcyjne które brałam czy może te na zapalenie, a może to jeszcze coś innego.. Pomóżcie, już nie wiem co o tym myśleć..