1

Temat: czy mogę być w ciąży przez stosunek przerywany?

witam, 1 lutego miałam ze swoim stalym partnerem stosunek przerywany, miałam wtedy dni płodne, następnego dnia była owulacja i mój partner po stosunku zanurzyl palec w spermie i wlozyl mi do pochwy.. okres mam dostać 17 lutego.. czy istnieje ryzyko ciąży? od kilku dni odczuwam bole jajanika lewego i bole piersi, pojawilo się dużo niebieskich zylek.. jestem senna i nic mi się nie chhce, proszę o pomooc

2

Odp: czy mogę być w ciąży przez stosunek przerywany?

Rzadko kiedy ciaża daje objawy po tygodniu... A co do pytania- to tak mozesz być w ciaży. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną. Stosowanie go daje takie same efekty jak nie stosowanie żadnego zabezpieczenia. Nawet jeżeli u partnera nie dochodzi do pełnego wytrysku w Twoim wnętrzu- to już odkąd sie podnieci w cewce moczowej jest wydzielina która zawiera plemniki. Jedyne co udowodniono to to ze stosunek przerywany prowadzi do nerwicy zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Oraz obniżenia satysfakcji ze współżycia. A jeżeli dodatkowo wiesz że miałaś dni płodne a partner wprowadził nasienie do pochwy- coż jeżeli nie chcecie mieć dzieci jest to bardzo nie rozsądne zachowanie.