1

Temat: wyniki cytologii 2-stan zapalny

Witam smile W styczniu robiłam badanie ,dziś mi lekarz tylko wysłał smsa- wyniki cytologii-pap 2.Wynik onkologiczny dobry,jest stan zapalny. Więc lekarz każe mi na spokojnie do 1,5 miesiąca pojawić na wizycie,głównie chodzi mi o to ze nie mam żadnych objawów stanu zapalnego,poza tym miałam 2-wa tygodnie temu robione badanie krwi na CRP i nic nie wykazało,chyba że to niema nic spólnego jedno z drugim,dodam jeszcze że raz na 2mc po okresie stosuje invag  mój ginekolog o tym wie smile,no ale nigdy nie miałam do dziś żadnego stanu zapalnego,infekcji  nie mam nadżerki ,a tym bardziej jakichkolwiek problemów kobiecych.nie wiem czy mam się martwic tym stanem zapalnym??Pozdrawiam.

2

Odp: wyniki cytologii 2-stan zapalny

Na spokojnie rozmawiałam o takich wynikach ze znajomą położną. Podobno w laboratoriach przeprowadzających cytologie wolą napisać że ma sie '2' niz stwierdzić ze jest wszystko świetnie a potem wyjdzie stan zapalny. Czyli w sumie taka wersja asekuracji. Inna sprawa że stan zapalny nie zawsze daje objawy. A kolejna kwestia jest taka, ze robią CI badanie cytologiczne- na wynik czeka się ok 3 tygodni. W tym czasie większość 'zwykłych' infekcji moze sama minąć. Więc nie masz sie czym martwić. Z resztą nawet jakby był jakiś stan zapalny- co moze zdarzyć się każdemu- jesteś pod opieką lekarza więc przepisze Ci leki.