1

Temat: Wypryski / krostki na skórze głowy

Od pewnego czasu, zazwyczaj po umyciu głowy, na 2 dzień wyskakuję mi 1-2 krostki na głowie. Są to jakby takie mini pryszcze między włosami. Nie bardzo wiem jak to leczyć, bo ciężko nakładać tam jakąkolwiek maść. Co to może być ?

2

Odp: Wypryski / krostki na skórze głowy

Niestety nie opisała Pani dokładnie charakteru zmian. Czy pryszcze są ropne? Czy zawierają raczej surowiczą wydzielinę i przypominają grudkę? Czy wypryskom towarzyszą inne objawy? Chodzi tu szczególnie o takie niepokojące symptomy jak swędzenie, łuszczenie skóry głowy lub typowe oznaki łupieżu. Skóra głowy podobnie jak każdy inny obszar na naszym ciele może dotknięty być szeregiem schorzeń dermatologicznych. DO najczęstszych stanów chorobowych skóry głowy należy łuszczyca oraz łojotokowe zapalenie skóry. W Pani przypadku ciężko mówić jednak o charakterystycznych dla tych chorób objawach. Czy zmieniała Pani ostatnio szampon lub odżywkę do włosów?  Być może któryś ze stosowanych kosmetyków zawiera składnik zapychający pory skórne, na który reaguje Pani szczególnie niekorzystnie.

3

Odp: Wypryski / krostki na skórze głowy

Kilka lat temu dermatolog stwierdził, że mam łojotok. A że byłam w wieku, kiedy hormony szaleją, to uznał to za normalne. Często przetłuszczały mi się włosy, miałam łupież. Wtedy też pojawiało mi się dużo krostek na skórze głowy, które były wypełnione jakąś ropna substancją. Troszkę mnie to meczyło, bo czasem robiły się z tego małe strupki. Teraz już wszystko wróciło do normy. Trzeba było po prostu odczekać swoje smile

4

Odp: Wypryski / krostki na skórze głowy

Może jest Pani alergikiem? W szamponach jest wiele substancji, które mogą uczulać. Ja sama po zastosowaniu jednego z szamponów Tomitei dostałam takiego uczulenia na głowie, że swędzenie było nie do wytrzymania. Aktualnie boje się zastosować jakąkolwiek nowość wśród kosmetyków do włosów.

5

Odp: Wypryski / krostki na skórze głowy

Jeśli krostki są dopiero po 2 dniach to raczej nie alergia. Co nie zmienia faktu, ze środki których używasz mogą podrażniać skóre głowy. A moze maja po prostu działanie ściagające? Moze być tak że te krostki sie już zbieraja wcześniej a tylko uzycie szamponu szybciej wyciąga je na wierzch. Jeśli krosty maja charakter ropny może to świadczyć o nadkażeniu bakteryjnym lub grzybiczym. Bardzo cieżko ocenić krosty oraz ich przyczynę bez obejrzenia. Największe doświadczenie w takich sprawach mają jednak dermatoldzy i chyba warto by było sie do jakiegoś przejsć. Moze on zalecić jakiś specjalistyczny szampon leczniczy.

6 Ostatnio edytowany przez szachmat89 (2018-03-09 15:14:02)

Odp: Wypryski / krostki na skórze głowy

Podobny problem opisany jest na stronie https://www.febumed.com.pl/Luszczyca-u- … 34555.html Łuszczyca to choroba skóry, której jeszcze nie udaje się wyleczyć. Ale można łagodzić przykre objawy łuszczycy, m.in. pojawiające się na skórze suche łuski i towarzyszący im stan zapalny skóry. Warto wiedzieć o łuszczycy chorobie jak najwięcej, bo choć nie jest zakaźna, zachorować może każdy z nas. Teorii na temat powstawania łuszczycy jest wiele, ale żadna nie jest w stu procentach potwierdzona badaniami naukowymi. Część specjalistów przychyla się do opinii, że jest to choroba autoimmunologiczna, co oznacza, że z niewiadomego powodu organizm zaczyna atakować własne tkanki i niszczy je.