Temat: niereguralna miesiączka

Już 10 dni spóźnia mi się miesiączka, a robiłam test ciążowy nie jestem w ciąży. 
jaki może być tego powód?

2 Ostatnio edytowany przez Hohey (2014-11-09 14:47:35)

Odp: niereguralna miesiączka

Czy badałaś poziom estrogenu? Wydaje mi się, że to może być jedną z przyczyn (choć oczywiście niekoniecznie - nie jestem ginekologiem ani endokrynologiem). Pozdrawiam:)

________
Hohey

_________
poznaj eko meble: kanapa z palet jak marzenie!
impreza w stolicy? meble eventowe warszawa - polecam!
najlepsze ceny: wynajem mebli w Warszawie - obsługa eventów, imprez okolicznościowych, sesji foto - wynajmij - scenografia eventowa,  >>kliknij tutaj<<

Nowoczesne drzwi węgrzyn - które z nich pasują do Twojego domu?

3

Odp: niereguralna miesiączka

trzeba iść do lekarza...on będzie wiedział

4

Odp: niereguralna miesiączka

a nie masz teraz jakiegoś stresującego okresu w swoim życiu ?

5

Odp: niereguralna miesiączka

no własnie pomyślałaś o tym?

6

Odp: niereguralna miesiączka

faktycznie to może być od stresu albo nerwów i może się unormuje przy kolejnym cyklu. A jeśli nie to warto spróbować iść do lekarza albo niektórzy polecają zioła na uregulowanie cykli z baby and mama med. Ale to przede wszystkim musisz się obserwować

7

Odp: niereguralna miesiączka

no włąśnie ja je piję i w sumię moge pochwalić w mojej opinii Regularne Cykle to dobre zioła na regulację hormownów i zaburzenia hormonalne u kobiet - jak na razie ja jestem z nnich zadoolona, zobzczymy czy to zadowolenie przełozy sie na efekty smile

8

Odp: niereguralna miesiączka

Mi się miesiączka wyregulowała od kiedy łykam vixpo i pomogły na jeszcze kilka innych dolegliwości.
Ale autorka tematu faktycznie powinna się najpierw udac do ginekologa i się poradzić

9

Odp: niereguralna miesiączka

Tobie pomaga vixpo, mi baby mama med ale to i tak lekarz decyduje - trzeba chodzić na kontrole

10

Odp: niereguralna miesiączka

może masz jakieś wahania hormonalne? Albo jakieś stresy ostatnio?

11

Odp: niereguralna miesiączka

Tak naprawdę wpływ na to może mieć wiele czynników. Stres, dieta, zbyt intensywne ćwiczenia, może jakaś choroba.

<a href="http://www.goodchoice.com.pl/sesja-ciazowa/">goodchoice.com.pl/sesja-ciazowa</a>

12

Odp: niereguralna miesiączka

Mi ginekolog przepisał Luteine, sotosowanie dopochwowo przez 7 dni kazdego miesiąca uregulowało ten problem

13

Odp: niereguralna miesiączka

witam, mam nietypowy problem, a wlasciwie chodzi o to ze od 2m-cy nie mam okresu sad (ciaza wykluczona, nie mialam rowniez zadnych stresow ani diety) a boje sie isc do lekarza... wie ktos moze dlaczego tak jest??

14

Odp: niereguralna miesiączka

Zazwyczaj miesiączka spóźnia się jak była jakaś choroba lub stresujący okres, gdy to nie to, powinnaś się wybrać do lekarza, który zleci badania hormonalne. Bo niestety sam wywiad nie wystarcza, żeby rozwiązać ten problem, a niektórzy lekarze zamiast kompleksowo podejść do sprawy, wypisują kuracje hormonalne "na piekne oczy" chyba...

15

Odp: niereguralna miesiączka

Miałam te same problemy z lekarzami i hormonami... zero podejścia profesjonalnego...

16

Odp: niereguralna miesiączka

podczas nieregularnej misiaczki i ciągłego opóźniania pewnie masz różne myśli. Ale najlepiej będzie jak udasz się na badania do ginekologa. Ja byłam u ginekolog Anny Kluz-Kowal z gabinetu ginekologicznego w Białymstoku i powiedziałam o swoich problemach. W ciąży nie byłam, za nieregularne cykle były spowodowane zmęczeniem, stresem.

17

Odp: niereguralna miesiączka

Najlepiej iść do lekarza na badania, nie ma co czekać.

18

Odp: niereguralna miesiączka

Anula napisał/a:

witam, mam nietypowy problem, a wlasciwie chodzi o to ze od 2m-cy nie mam okresu sad (ciaza wykluczona, nie mialam rowniez zadnych stresow ani diety) a boje sie isc do lekarza... wie ktos moze dlaczego tak jest??

podejdz do lekarza, dostaniesz coś na wywołanie okresu.
często Ci się tak zdarza?

19

Odp: niereguralna miesiączka

ja przez stres miałam bardzo nieregularny okres, teraz sytuacja się polepszyła bo zaczęłam łykać nervomix na stres, dzięki temu okres stał się bardziej regularny, a ja się nieco uspokoiłam.

20

Odp: niereguralna miesiączka

Stres owszem może powodować że okres będzie nam się spóźniał, ale pytanie czy to był jedyny powód.
Może jednak warto udać sie do lekarza, po tabletki anty.
Na przykład takie w systemie 21+7, gdzie ciągle łykasz tabletki i nie zapominasz o ich braniu.
A wtedy już nie będziesz miec dodatkowego stresu czy nie jesteś w ciąży

21

Odp: niereguralna miesiączka

Pełne systemy są dobre, bo nie wypada się z rytmu brania. Chociaż ja dla pewności miałabym pewnie budzik albo apkę w telefonie. Mam taką specjalną do tego celu właśnie. smile

22

Odp: niereguralna miesiączka

Moja najlepsza przyjaciółka, przez całe życie ma bardzo nieregularną miesiączkę, czasem tylko 4 razy w roku! I lekarze rozkładają ręce

23

Odp: niereguralna miesiączka

Leonia, ale nie robią badań ani nic ? Przecież jakiś powód musi być.
Przecież chodzi o to by organizm się oczyścił, pracował prawidłowo, dlatego przepisuje się anty, choćby te co ostatnio w poście wspominałam, albo inne leki, które już mają na celu wywołanie okresu

24

Odp: niereguralna miesiączka

A czy zdarzyło Ci się w ostatnim czasie przechodzić jakieś stresujące sytuacje? Mi tak długo spóźniał się okres wlasnie kiedy miałam ciężkie chwile w zyciu. Poza tym duzo zalezy od tego jaki masz tryb zycia. Jak zyjesz szybko, mało jesz to tez Ci sie moze spoznic okres. Jesli wciaz nie bedziesz go mialato lepiej udaj sie do ginekologa i zrob badania smile

25

Odp: niereguralna miesiączka

Idź do lekarza, to się dowiesz, o co kaman, my jasnowidzami nie jesteśmy:) W Warszawie dobry ginekolog jest u tommed.waw.pl, ja tam chodzę.

26

Odp: niereguralna miesiączka

I can't believe you're not playing with meth--at was so helpful.

27

Odp: niereguralna miesiączka

Nieregularne miesiączki mogą być efektem stresu albo PCOS ale i wielu innych rzeczy. Marsz do lekarza

28

Odp: niereguralna miesiączka

ja tez miałam strasznie nieregularne i w dodatku bolesne miesiączki... zdarzało się że okres pojawiał się przed wyjazdem urlopowym, ale i oczywiście wracał 2 tygodnie później po powrocie... a najgorzej było gdy zostawałam w pokoju hotelowym, gdzie ekipa szła się bawić, a ja zwijałam się z bólu... ostetacznie rozwiązanie przyniosła wizyta u ginekologa i wkładka hormonalna levosert która uregulował mój cykl. Okres teraz pojawia się regularnie, trwa 2/3 dni no i dosłownie da się z nim żyć!

29

Odp: niereguralna miesiączka

Moje miesiączki z powodzeniem wyregulowały tabletki antykoncepcyjne vines które biorę od maja, mają niską dawkę hormonów ale są tak samo skuteczne jak te uniwersalne

30 Ostatnio edytowany przez olha (2018-06-20 11:34:21)

Odp: niereguralna miesiączka

Nieregularna miesiączka nie jest wcale takim rzadkim zjawiskiem. Były badania i doświadcza jej prawie 30% kobiet. Kobiety nie są robotami, organizm różnie reaguje na zmiane otoczenia,na stres, na zdenerwowanie. I tym samym może się zmienic termin miesiąckzi. Inne powody to:
pcos
ciąża
ewentualnie zaburzenia hormonalne

Na tej stronie wszystko jest opisane: https://miesiaczka.net.pl/

Jeśli jednak odczuwamy chroniczne zaburzenia miesiączki, powinnyśmy jak najszybciej zgłosić się do ginekologa.

Dzisiaj mam ochotę na... smile

31

Odp: niereguralna miesiączka

Z zaburzeniami endokrynologicznymi świetnie radzi sobie olejek konopny. Na cbddirect.pl  można kupić dobry, w korzystnej cenie.

32

Odp: niereguralna miesiączka

Jeśli współżyjesz bez zabezpieczenia to niestety ale musisz liczyć się z tym że możesz być w ciąży. Jeśli jednak się zabezpieczasz i nie masz regularnych cykli, to może zacznij wyznaczać sobie dni płodne, może ci się to przydać jak zaczniesz starać się o potomstwo. Ja używam komputera cyklu myway, który robi to na podstawie temperatury ciała, poziomu hormonu LH i jakości śluzu szyjkowego. Kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

33

Odp: niereguralna miesiączka

Jeśli masz nieregularne cykle to pomyśl nad tym by śledzić swoje dni płodne, to znacznie przyśpieszy starania o dziecko. Ja podczas starania korzystałam z komputera cyklu myway i po 5 cyklach monitorowania udało się zajść w ciążę.

34

Odp: niereguralna miesiączka

To może być wszystko, począwszy od schorzenia, zaburzeń hormonalnych, a kończąc na guzach czy mięśniakach. Dlatego wizyta u lekarza jest niezbędna. Oprócz tego pomyśl nad wyznaczaniem sobie dni płodnych, ja używam do tego testera owulacji ze śliny afrodyta, kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

35

Odp: niereguralna miesiączka

wszystko może być powodem, poczekaj jeszcze trochę a jak nie to zgłoś się do lekarza

36

Odp: niereguralna miesiączka

spokojnie,  mi się właśnie spóźnia 8 dzień... i to tak co miesiąc niespodzianka kiedy będzie a kiedy nie. Czas chyba znowu przejść na tabletki.

alternatywna forma zdrowia!

37

Odp: niereguralna miesiączka

Stres, choroba, lekarstwa albo zmiany hormonalne, ile masz lat? U mnie po 30-tce zaczęły się nieregularne miesiączki, a że starałam się o dziecko to zaczęłam również je monitorować za pomocą cyklotestu myway, bardzo mi pomógł!