1

Temat: Ciągle sińce pod oczami

Mam bladą cerę, zawsze tak było. Jednak ostatnio wiele osób zwraca mi uwagę na to ,że mam bardzo podkrążone oczy. Oczywiście maskuję je make - upem, ale rzeczywiście bez niego mam spore sińce pod oczami choć raczej normalnie chodzę spać. Skąd się to mogło wziąć ? Jak pozbyć się tych sińców ?

2

Odp: Ciągle sińce pod oczami

Sińce pod oczami mogą stanowić naturalną cechę organizmu lub wskazywać na zaburzenia jego funkcji. Jeśli pojawiły się nagle zawsze warto rozważyć ewentualne przyczyny ich wystąpienia. Czy w ostatnim czasie pojawiły się u Pani zaburzenia snu? Czy prowadzi Pani stresujący tryb życia i często zaniedbuje godziny odpoczynku? Czy zmieniła Pani w ostatnim czasie dietę lub ograniczyła kaloryczność spożywanych posiłków? Znaczne przemęczenie często odbija się wyraźnie na naszej twarzy. Sińce pod oczami oraz obrzęki, które pojawiły się nagle mogą też wskazywać na zaburzenia pracy nerek. Aby wykluczyć te podejrzenia konieczne jest badanie poziomu kreatyniny w surowicy krwi. Jeśli natomiast sińce stanowią tylko defekt kosmetyczny pomóc mogą kremy i żele rozjaśniające. Szczególnie korzystne działanie mają tu preparaty z witaminą C, świetlikiem i chabrem bławatkiem.

3

Odp: Ciągle sińce pod oczami

Polecam eliksir pod oczy oparty na naturalnym kolagenie. Świetnie sobie radzi z cieniami i workami pod oczami smile

4 Ostatnio edytowany przez Specjalista Aspazji (2014-08-25 14:01:56)

Odp: Ciągle sińce pod oczami

Z domowych sposobów przyłożyć do powiek plasterki surowego ziemniaka, na okolo 15 minut lub plasterki świeżego ogórka. W redukcji cieni pod oczami pomaga także karboksyterapia, czyli terapia medycznym CO2.

5

Odp: Ciągle sińce pod oczami

Przyczyną worków oraz cieni jest niehigieniczny tryb życia. Odwodnienie nawet niewielkie, nadmiar słońca i papierosów, soli w diecie, niewyspanie czy spożywany alkoholu,może to być objaw zatrzymania wody w organizmie, a do niego dochodzi w przypadku wielu poważnych chorób nerek i nadnerczy, przy zaburzeniach krążenia i chorobach tarczycy.