Temat: Hormony jak to dziala??

Witam,
Jestem brunetka i nurtuje mnie jedno pytanie czy owlosienie na udach i brodawkach jest normalne u kobiety??
Czy oznacza jakes odchylenie od normy??
Od niedawna mierze temp i prowadze wykresy i moje pytanie brzmi czy mozna z takich wykresow cos wywnioskowac?? jesli chodzi o dzialanie hormonow, owulacje i prawidlowy cykl??

2

Odp: Hormony jak to dziala??

To ze jesteś brunetką ma znaczenie tylko takie że owłosienie może być bardziej widoczne niż u osób blond. Ogólnie obserwacja, cyklu, wyznaczenie dni płodnych i nie płodnych, momentu owulacji itd. jest dobrym pomysłem żeby poznać swoje ciało. Jest też dobre bo możesz świadomie i właściwie odpowiadać na pytania lekarza. Niestety na podstawie tych wykresów można powiedzieć tylko bardzo ogólnie o tym jak wygląda Twój cykl pod względem hormonalnym. Jeżeli bierzemy pod uwagę opcję że owłosienie to wina hormonów wchodzi w grę tylko poziom testosteronu. Który może mieć tylko pośredni wpływ na cykl miesiaczkowy. Jedynym rozwiazaniem jest badanie krwi sprawdzające poziom poszczególnych hormonów. Internista nie moze wypisać takiego skierowania. Najłatwiej porozmawiać o tym z ginekologiem bo dryga opcja to endokrynolog a tam sie czeka rok.