1

Temat: Modzel na stopie

Mam na stopie modzele- takie odciski zgrubiałe. Był już raz wycinany, ale nic to nie dało obok niego pojawiły się 2 nowe. I nie wiem czy wycinanie ma sens, skoro to widać odrasta obok ? Co robić ?

2

Odp: Modzel na stopie

Kupno butów to często decyzja o wiele poważniejsza, niż mogło by się nam wydawać. Niewygodne obuwie to jeden z najsilniejszych czynników wywołujących nasze problemy ze stopami. Koślawość palców, płaskostopie, halluksy, modzele i odciski to tylko krótka lista schorzeń spowodowanych niewłaściwym doborem butów. Skóra na stopach naturalnie ulega zgrubieniu w ciągu życia. Jest to odpowiedź przystosowawcza na obciążenie, jakim poddawana jest podeszwa podczas chodzenia czy biegania. Zbytnie narastanie naskórka i jego stwardnienie może jednak doprowadzić do powstania modzeli. Można je usuwać z pomocą środków mechanicznych, jak tarka czy narzędzia ścinające lub chemicznych złuszczeń. Popularnym sposobem jest złuszczanie modzeli kwasem salicylowym w postaci maści, lakieru lub plastrów. Niestety, mimo usunięcia modzele będą nawracać, jeśli nie zmodyfikujemy kształtu obuwia. Pomocne mogą być wkładki korygujące do butów oraz poduszeczki ochronne pod newralgiczne punkty na stopie.

3

Odp: Modzel na stopie

Muszę przyznać, że rzeczywiście dopiero jakiś czas temu doszło do mnie, jak bardzo poważną decyzją jest wybór odpowiedniego obuwia. Często stawiałam, że lepiej żeby byyły ładne niż wygodne. Bo przecież czego kobieta nie wycierpi żeby ładnie wyglądać. Zrezygnowałam jednak z tego ładnego wyglądu na rzecz zdrowych stópek.

4

Odp: Modzel na stopie

Mam podobny problem,  nie mogę nosić już szpilek, bo mam halluksy. Od kilku miesięcy śpię w Marcinach, bo mi pomagają na ból. Lekarz proponował mi operację, ale raczej się ni zgodzę na razie.

5

Odp: Modzel na stopie

Tez bym się nie zdecydowała na zabieg. Podobno później stopy w gips wkładają a no to sobie nie moge pozwolić.

6

Odp: Modzel na stopie

A kto Ci powiedział, ze od razu do gipsu. Tez byłam taka mądra i czekałam aż samo przestanie boleć. W końcu halluksy tak dały mi się we znaki, ze chodzić nie potrafiłam.Poszłam  do poradni chorób stopy i tam poddałam się zabiegowi, oczywiście po wcześniejszej konsultacji. Problem znikł a ja dostałam jeszcze specjalne wkładki do butów, które dodatkowo dają ulgę stopom. I żadnego gipsu nie miałam po zabiegu.

7

Odp: Modzel na stopie

Wydaje mi się, że to kwestia złego obuwia. Polecam lepiej dobierać je do swojej stopy. Warto też zastosować takie, które mają specjalną wyściółkę z miękkiego materiału.

8

Odp: Modzel na stopie

A gdzie z tym byłaś? może nie wiem... trzeba spróbować u innego specjalisty? ja chodzilam do Centrum Podologiczego w łodzi z odciskami. Usunęli co trzeba i byłam bardzo zadowolona teraz już nie mam takich problemów.

9

Odp: Modzel na stopie

W aptekach dostępne są różne preparaty na odciski na stopach, w formie płynów, maści, żeli lub plastrów. Plastry zawierają zwykle kwas salicylowy lub mlekowy, który zmiękcza zmienione miejsca i przynosi natychmiastową ulgę. Należy poczekać, aż odcisk na stopie stanie się miękki i łatwy do usunięcia.

10

Odp: Modzel na stopie

no ok w aptekach może i sa preparaty, ale z odciskiem jest tak, że jesli sie go zlekceważy to on i tak pozniej wroci predzej czy pozniej. ciężko sie pozbyc tego przeklenstwa. moja mama w sumie wlaczyla z odciskami łohoho... najgorzej jak wkladala szpilki - na drugi dzien bywalo ze az krew podchodzila ;/ w sumie zajela sie tematem dopiero z rok temu. poszla wreszcie do gabinetu satin do podologa no i pozbyli sie odciskow

11

Odp: Modzel na stopie

Z odciskami czy też modzelami nie ma co zwlekać bo z czasem rosną i robią się bardziej bolesne hmm Ja za długo czekałam ze swoim modzelem i w końcu ból był tak silny, że ciężko było mi chodzić. Co do samego zabiegu usuwania zajęła się tym doktor Kopaczewska Ewa z Poradni Chorób Stopy. Od tego czasu po modzelu ani śladu a ulga jaką poczułam po wycięciu była nie do opisania.