1 2014-05-28 12:24:22

Temat: poduszka sensomotoryczna

Redcord Balance poduszka sensomotoryczna 33 cm

Zastanawiając się jaką poduszkę sensomotoryczną wybrać, najczęciej wybieramy pomiędzy gładką a poduszką z wypustkami. Poduszka rehabilitacyjna z wypustkami (kolcami) zdecydowanie zapewnia więcej korzyści.

Poduszka sensomotoryczna inaczej dysk korekcyjny i poduszka rehabilitacyjna jest specyficzną poduszką dzięki której możemy wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję organizmu. Ćwiczenia z poduszką sensomotoryczną mogą być wykonywane w pozycji siedzącej, stojącej, czy klęczącej. Osoby prowadzące siedzący tryb życia są zachęcane do stosowania poduszki rehabilitacyjnej. Poduszka wymusza siedzenie dynamiczne, które odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa zapobiegając jego degeneracji i bólom.Ćwiczenia z poduszką sensomotoryczną nazywane są często treningiem mózgu. Trening z poduszką Redcord stymuluje układ nerwowy wzmacniając koordynację ruchową i sensomotorykę. Poprawa funkcji sensomotorycznych przez ćwiczenia na niestabilnym podłożu przyczynia się do zwiększenia precyzji ruchu a tym samym, lepszego wykonywania ćwiczeń z poduszką sensomotoryczną Redcord.

Korzyści z ćwiczeń z poduszką rehabilitacyjną Redcord odczuwalne są nie tylko podczas treningu ale i w życiu codziennym. Poprawia się koncentracja i pamięć, równowaga i siła mięśni. Same mięśnie są odciążane i znika ich napięcie.

Ostatnio edytowany przez elleonora (2014-05-28 12:30:13)

2 2014-07-01 22:07:15

Odp: poduszka sensomotoryczna

Jak dlugo trzeba ćwiczyć by te zmiany nastapiły? Czy musi być to trening regularny? 2 razy w tygodniu starczy? moja znajoma cwiczy tym dlonie, a mozna ćwiczyc stopy? Czytałam że na stopach znajduja sie specjalne receptory poprawiajace funkcjonowanie mózgu to prawda? Czy mozna do tego dokupić mate? Czy są jakieś przeciwskazania, mam żylaki podudzi i sie boje czy moge z tego korzostać.
Prosze o informacje

3 2015-05-10 17:14:25

Odp: poduszka sensomotoryczna

czym się różni taka poduszka od takiej z lidla?

4 2016-04-16 21:13:44

Odp: poduszka sensomotoryczna

Ćwiczenia na poduszce sensomotorycznej to bardzo ważny element w rehabilitacji który wpływa na  poprawę koordynacji.

5 2016-10-25 10:58:40

Odp: poduszka sensomotoryczna

różnią się materiałem z jakie są wykonane oraz produkty z np. ortic.pl są produktami medycznymi