1

Temat: Miesiaczka a ból jajników???????

Witam.
Mój cykl trwa 26 lub 28 dni co miesiąc jest inaczej jednego miesiąca 26 a drugiego 28. W połowie cyklu  każdego miesiąca pobolewaja mnie jajniki ból jajników i krocza nasila się zaraz  po rozpoczeciu krwawienia. W trakcie każdej miesiaczki bolą mnie na zmianę jajniki ale największy ból sprawia mi lewy jajnik przy każdej miesiaczce. Dodam że podczas miesiaczki mam również biegunkę i temperature. Następnego dnia wszystko jest w porządku tylko bardzo cierpię pierwszego dnia. Chciałabym dowiedzieć się czy objawy które opisuje są normalne????

2

Odp: Miesiaczka a ból jajników???????

Pewnie bede nudna, ale z taką sprawa zawsze warto zapytać lekarza. Prawie na pewno po prostu taki Twój urok, ale...  Może to być nic- mnie np. zawsze boli prawy jajnik- raz o mało co mi wyrostka nie wycieli bo to ból w tej samej okolicy wink Czasami ból jajnika może być spowodowany torbielami- które utrudniają pękanie pęcherzyków.  Całkiem duży odsetek kobiet ma np. czynnościowe torbiele jajnika - które zmieniają sie lub znikają całkiem w raz ze zmianami hormonalnymi w cyklu. Z drugiej strony może to być róweż wczesny objaw czegoś poważniejszego. Wiec jesli zwykła wizyta u ginekologa i badanie miałyby rozwiązać problem to chyba warto jednak sie tam udać. Czasami jako metoda zmniejszenia dolegliwości miesiączkowych przepisywane są tabletki antykoncepcyjne, które mają jak widać wiecej działań niż sie je podejrzewa.