1

Temat: Łupież różowy gilberta

Byłam u pani dermatolog, która stwierdziła, że mam łupież różowy gilberta i tego się nie leczy - samo podobno przechodzi. Dała mi tylko jakąś maść. Czy tak jest aby na pewno ? Czy jakaś maść wysuszająca wystarczy na to schorzenie skóry ? Jak się leczycie na łupież różowy gilberta ?

2

Odp: Łupież różowy gilberta

Łupież Gilberta to bardzo tajemnicza jednostka chorobowa. Pierwszym jej objawem jest zazwyczaj pojedyncza zmiana skórna. Zmiana ta umiejscawia się zwykle na brzuchu lub klatce piersiowej. Jest czerwona, okrągła, często z przejaśnieniem pośrodku. Mogą jej towarzyszyć niewielki grudki i swędzenie. Po 2-3 dniach dochodzi do wysiewu zmian, pojawiają się one dookoła swojej macierzy, jak i w odległych miejscach. Niezwykle rzadko zajęta jest natomiast twarz i dłonie. Zmiany mogą być swędzące, zdarzają się też objawy ogólne w postaci osłabienia, zmęczenia, bólów kostno-stawowych, nieznacznie podniesionej temperatury ciała. Zmiany ustępują samoistnie w przeciągu 3-8 tygodni, nie pozostawiając blizn. Jedyne zalecane leczenie opiera się o łagodzeniu objawów: swędzenia i zaczerwienienia. Do pielęgnacji ciała warto zastosować preparaty przeznaczone dla skóry wrażliwej i atopowej.

3

Odp: Łupież różowy gilberta

U mnie najpierw pojawiła się ok.centymetrowa zmiana na styku szyi i ramienia, która długo nie znikała. Po ok 2-3 tyg pojawiły mi sie okrogle i eliptyczne poziome zmiany na krzyżu, pozniej brzuchu plecach i jednej piersi. jedna zmiana byla na nodze na wysokosci biodra. do dermatologa poszlam dopiero jak zmiany zaczely sie rozsiewac, diagnoza łupież różowy giberta. zmiany lekko swedza jak je za czesta draznie. podobno ma zniknac po 6-8 tygodniach. pierwsza mam juz ponad miesiac, juz sie praktycznie zagoila ale narazie mam tam ciemniejsza plamke. pozostale powinny zagoic sie bez sladu-tak powiedzial lekarz. te wieksze mogą na jakis czas pozostawic przebarwienie skory ktore powinno z czasem zniknac. najpierw mialam przepisane 2 masci: lorinden A (steroidowa) i fucidin (antybiotyk przeciwbakteryjny)- bo lekarz nie byl pewien czy to ten łupież. Smarowalam tez Tribiotickiem- te leki NIC nie pomogly- nic dziwnego skoro chorobe ta prawdopodobnie wywoluje wirus HHV-7.  Teraz lekarka kazala mi kupic puder w plynie- dziala osuszajaco i sciagajaco i mowi, że konkretnego leczenia nie ma i powinno samo ustapic- mam nadzieje ze tak bedzie, i że nie zostawi mi to sladow.

4

Odp: Łupież różowy gilberta

Witam. Mnie również dopadła ta choroba. Lekarz rodzinny stwierdził,ze to wirusówka, ale wybrałam się jeszcze do dermatologa. Jak się okazało była to choroba Giberta. Pani doktor powiedziała,że to choroba bakteryjna i nie można używać maści sterydowych. Przepisała środek do mycia Cetaphil i ewentualnie balsam o tej samej nazwie oraz nie używać perfumów,dezo,żelów do mycia,płynów do płukania itp.

5 Ostatnio edytowany przez modnalisa (2014-04-10 10:23:03)

Odp: Łupież różowy gilberta

Też miałam problem z łupieżem Gilberta, chodziłam po lekarzach i nikt nic nie wiedział co mi jest, dopiero któryś tam z kolei zdiagnozował że to jest łupież gilberta! mało tego, dostałam receptę na leki, które sporo kosztowały.. no coś ok. 100zł o ile dobrze pamiętam, kupiłam te leki, stosowałam je przez chwilę i łupież zniknął... A CO SIĘ POTEM OKAZAŁO?! ŻE CHOROBA MIJA SAMOCZYNNIEEE! i nie trzeba było nic wydawać... jedynie co, to niwelowałam objawy domowymi sposobami które wyczytałam  tutaj; http://www.biomedical.pl/zdrowie/lupiez … e-585.html  - no i kurcze tak to jest, że człowiek nie świadomy i zarabiają na nim -.- takto bym się tylko smarowała i było by ok. a takto poszła kasa na nic... ech.

Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: „Na którejś z nich jest moja róża...”.

Odp: Łupież różowy gilberta

Zmiany wywołane łupieżem różowym Gilberta samoistnie znikną. Nie można ich długo moczyć w wodzie, lepiej brać szybki prysznic. Po kąpieli konieczne jest natłuszczenie skóry łagodnym preparatem.

7 Ostatnio edytowany przez dnn3617 (2017-12-20 07:13:53)

Odp: Łupież różowy gilberta

Dobry szampon przeciwłupieżowy - http://pl.blisshair.pro

8

Odp: Łupież różowy gilberta

Moja teściowa miała coś takiego i jej przeszło po miesiącu. Jednak jej dermatolog przepisał sterydy i jakieś tabletki na świąd.