1

Temat: Wysokie trójglicerydy

Ostatnio robiłam badania wyszły mi trójglicerydy 275mg. Lekarz stwierdził, że ni potrzebuję na razie żadnych leków, tylko wystarczy dieta. Czy to prawda ? Czy na wysoki poziom trójglicerydów wystarczy zmienić dietę ?

2

Odp: Wysokie trójglicerydy

Trójglicerydy to jeden z parametrów określających gospodarkę lipidową organizmu. Na wyniku laboratoryjnym jego poziom oznaczony jest zazwyczaj skrótem TG. Norma trójglicerydów we krwi to 200 mg/dl. Poza tym parametrem ważna jest również ocena poziomu cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL i LDL we krwi. Dopiero cały przekrój wyników pozwala ocenić stan lipidowy organizmu. Cholesterol HDL jest tak zwany dobrym cholesterolem i pożądana jest jego wysoka wartość. Ponieważ na cholesterol całkowity składa się suma HDL i LDL, nie zawsze podwyższenie tej wartości jest uznawane za patologię. Zawsze konieczny jest również wynik rozdziału frakcji cholesterolowych. Nieznaczne podniesienie poziomu trójglicerydów rzeczywiście może być modyfikowane za pomocą diety. Należy zredukować ilość tłustego mięsa, masła, jaj oraz smażonych przekąsek i fast foodów. Niepożądane są także duże ilości słodyczy.

3

Odp: Wysokie trójglicerydy

Witam. Na cholesterol. trójglicerydy- odpowiednia dieta zdaje rezultat. Ponadto sa naturalne leki wsklepach ziolowych, które obniżą trójglicerydy i cholesterol.

medycyna jest na wysokim poziomie.

Mnie interesują schorzenia związane z kręgosłupem.

Odp: Wysokie trójglicerydy

Polecam Linocomplex NNKT, którego 1 kapsułka zawiera 350 mg zimnotłoczonego oleju lnianego. Zawiera on 89,2% Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych, w tym 50,9% Omega-3 jako kwas alfa-linolenowy (ALA) i 17,5% Omega-6. Preparat ten obniża poziom zarówno cholesterolu, jak i trójglicerydów.

ziololek.pl/produkt/linocomplex-nnkt/

5 Ostatnio edytowany przez Marzenka (2016-05-09 09:36:35)

Odp: Wysokie trójglicerydy

Trzeba zmienić dietę oraz więcej się ruszać. Sama mam  z natury dość wysoki cholesterol. Odziedziczyłam po rodzicach ale jest lepiej od czasu jak codziennie przeznaczam godzinę na spacer i jazdę na rowerze i od kiedy zrezygnowałam z niektórych potraw:
tłustych mięs
smalcu
mocnej kawy
slodyczy
fast foodów

Zerknij sobie również na stronę: http://www.vitabuerlecithin.pl/cholesterol-hdl-ldl.php - możesz sobie tutaj poczytać o tym jak obniżyć cholesterol hdl i ldl . Pomagają suplementy i przede wszystkim odpowiednia dieta.