1

Temat: Worki pod oczami

Odkąd pamiętam borykam się z problemem worków pod oczami. Czy jeta w ogóle jakiś sposób na to, aby zlikwidować worki pod oczami?

2

Odp: Worki pod oczami

Każdy z nas chciałby cieszyć się świeżym, rześkim spojrzeniem wypoczętych oczu. Niestety, obciążająca wzrok praca, stres oraz niedobór snu odbijają się na naszej twarzy. Pierwsze objawy lokują się zwykle w okolicach kącików oczu oraz tuż pod nimi. Niektórym z nas nie trzeba nawet nieprzespanej nocy, by na twarzy zagościły niechciane worki. Są one zwykle cechą genetyczną, którą otrzymaliśmy w spadku po naszych przodkach. Bagaż genetyczny jest trudny do zrzucenia, ale systematyczna i konsekwentna pielęgnacja może przynieść wiele dobrego naszym oczom. Korzystne efekty przynosi delikatny masaż okolic oczu przy pomocy jedynie opuszek palców. Opukiwanie worków okrężnymi ruchami stanowi swoisty drenaż limfatyczny i zmniejsza opuchliznę. Dobre efekty przynosi także terapia zimnem. Możemy zakupić specjalne żelowe okularki, które po wyjęciu z lodówki nakłada się na oczy na kilkanaście minut lub po prostu chłodzić kremy pod oczy przed zastosowaniem. Najlepiej wybierać preparaty zawierające wyciągi z kasztanowca, ruszczyka oraz witaminę C.

3

Odp: Worki pod oczami

Jest całkiem sporo sposobów, aby zlikwidować lub przynajmniej zmniejszyć odbierające nam urodę worki pod oczami:
* można zastosować chłodny kompres z czarnej herbaty - zaparzone i ostudzone torebki herbaty nakładamy na powieki na około 15 minut, po czym obmywamy oczy chłodną wodą
* można zastosować taki sam kompres, ale z użyciem torebek rumianku, świetlika lub lipy
* bardzo dobrze sprawdzają się okulary żelowe - przed użyciem należy je schłodzić przez 1-2 godziny w lodówce, a potem nałożyć na powieki na ok. 10-15 minut
* można kilka kostek lodu włożyć w bawełnianą chusteczkę, a następnie przez kilka minut, kolistymi ruchami, delikatnie masować całe powieki
* dobrze sprawdzają się okłady z plasterków schłodzonego ogórka - musimy je jednak trzymać na powiekach co najmniej przez 10 minut
* naprzemienny zimny z ciepłym prysznic pobudza krążenie krwi, a tym samym pomaga usunąć opuchnięcia
* warto spróbować samymi opuszkami palców uciskać skórę wokół oczu
* jest też całkiem sporo kosmetyków przeznaczonych do walki z tym problemem, m.on. kremy, żele i tzw. rollery

4

Odp: Worki pod oczami

U mnie worki pod oczami pojawiają się jedynie przy zmęczeniu lub chorobie. Stosuję domową metodę, do woreczka wsadzam kilka kostek lodu, owijam woreczek materiałową chusteczką do nosa i przykładam do moich zmęczonych oczu. Worki pod oczami się zmniejszają. Oczywiście codziennie stosuję odpowiednie do mojej cery kremy pod oczy.

5

Odp: Worki pod oczami

A u mnie w rodzinie "worki pod oczami" są chyba dziedziczne- miala je moja mama, mam je ja, a i u mojej nastoletniej córki już oczy sa podkrążone i zawsze wyglądają na zmęczone. Na to chyba nie ma lekarstwa ;/

6

Odp: Worki pod oczami

Sama borykałam się  z tym problemem. Stresy, nieprzespane noce sprawiły, że budziałam sie z balkonami pod oczami. Stosowałam różne maski, kremy, zabiegi, każdy przynosił krótkotrwały efekt. Kiedyś trafiłam do kosmetyczki, która doradziła mi serum peptydowe Bielendy. I trafiła, worki są zdecydowanie mniejsze, skóra pod oczami nawilżona i wygładzona. Spojrzenie jakby młodsze. Także polecam. Skończyłam juz jedno opakowanie czas na drugie smile

Odp: Worki pod oczami

Z domowych sposobów można położyć na oczy plasterki świeżego ogórka lub surowego ziemniaka, trzymać około 15 minut wink

8

Odp: Worki pod oczami

Nie każdy ma czas rano, aby nałożyć plasterki ogórka i odpoczywać 15 minut smile, dlarego polecam serum Bielendy smile

Odp: Worki pod oczami

W takim razie do redukcji worków pod oczami można stosować zabiegi karboksyterapii, które polegają na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego CO2.