Temat: Implant antykoncepcyjny

Szanowni Państwo,

obecnie na rynku medycznym dostępnych jest wiele różnych metod antykoncepcyjnych. Sposoby zabezpieczające przed ciążą różnią się między sobą poziomem skuteczności, nowoczesności czy też wygodą stosowania. Warto zwrócić uwagę na mało znane, ale nowoczesne i zarazem wysoce skuteczne rozwiązanie, jakim jest antykoncepcyjny implant. Mały, giętki implant umieszczony w aplikatorze wszczepia się bezpośrednio pod skórę w górnej części ramienia kobiety. Implant powoli uwalnia etonogestrel, czyli syntetyczny hormon żeński podobny do progesteronu. Niewielka ilość hormonu stale uwalniana jest do krwiobiegu. Substancja czynna zawarta w implancie działa w dwojaki sposób. Po pierwsze zapobiega uwalnianiu komórki jajowej z jajnika. Po drugie, powoduje zmiany w śluzie szyjkowym macicy, co utrudnia przedostawanie się nasienia do macicy. Środek chroni  przed ciążą przez okres trzech lat, a zaprzestanie stosowania możliwe jest w każdej chwili przez usunięcie implantu.

Zespół poznańskiej Kliniki Promienistej

2

Odp: Implant antykoncepcyjny

Zależy jak na to spojrzeć, nie każdej kobiecie dany środek pasuje, a ten implant nie jest jak tabletki, które można wymienić na inne w razie potrzeby bo jest tylko jeden, hmm chyba dobrze myślę. Ja wybieram się do ginekologa i pewnie o niego też zapytam, ale dziewczyny polecają tabletki, które pomagają łagodzić PMS a ja mam z tym mega kłopot, więc chyba jednak tradycyjnie..... chociaż wypytam o wszystko.