1

Temat: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Nabawiłam się na basenie grzybicy paznokci u stóp i nie wygląda to za dobrze. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby się tego pozbyć? Czy są jakieś preparaty, które są w stanie całkowicie to wyleczyć?

2

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

a jesteś pewna że to grzybica? mogę ci polecić stronę leczpaznokcie.pl możesz tam znaleźć poradnik i zapytać eksperta o zdanie.

3

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Początkowe stadia leczy się lakierami antygrzybicznymi lub miniplastrami, które zawierają substancje grzybobójcze. Kiedy zmiany są większe, a płytka jest poważnie zanieczyszczona, trzeba sięgnąć po leki doustne. Chory paznokieć powinien być szlifowany co 2-4 tygodnie. Należy także szczególnie dbać o higienę stóp i rodzaj noszonych butów.

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Objęty przez grzybicę paznokieć stopniowo zmienia wygląd. Pojawiają się przebarwienia - najpierw białawe, później żółtawe i brązowe. Płytka łuszczy się i rozwarstwia, staje się coraz grubsza. Warto pójść do lekarza, gdy tylko zauważymy pierwsze zmiany, bo wtedy zwykle wystarczy smarowanie specjalnym lakierem lub naklejanie miniplastrów zawierających substancje grzybobójcze. Kiedy płytka jest poważnie zniszczona stosuje się leki doustne. Uzupełnieniem terapii lekami powinno być szlifowanie paznokcia co 2-4 tygodnie. Im więcej zagrzybionej płytki usuniemy, tym skuteczniejsze leczenie.

5

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Ja polecam kupić ozonator i robić wodę. Taka woda pozbawiona jest wszelkich bakterii i i zabija właśnie grzyby  Ja kupiłam swój w Krakowie za 249 zł więc wydatek nie drogi a użytkowanie wszechstronne.

6

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

249 zł to nie drogi wydatek? Zależy dla kogo… Mnie bardziej przekonuje wizyta u dermatologa i jego opinia. Poza tym przepisze dobrane leki, zaleci dietę lub inne dodatkowe rzeczy. Od siebie dorzucę leczpaznokcie dla złaknionych większego info smile

7

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Najlepiej pójdż do dermatologa  i niech on tobie poleci coś sprawdzonego. Nie każdy grzyb przecież jest taki sam smile

8

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Jest taki nowy lakier na rynku który polecił mi dermatolog. Nazywa się Dermoprox i można go kupić np w aptece internetowej. Jak dla mnie najlepszy lakier na rynku. Po miesiącu stosowania widać efekty. Lakier można nabyć bez recepty.

9

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Na rynku jest dużo różnego rodzaju preparatów, ale dużo więcej jest rodzajów grzybów dlatego to, że komuś konkretny preparat pomógł nie oznacza, że będzie pomocny również w Twoim przypadku. Jeśli są to początki grzybicy to można jeszcze pozwolić sobie na eksperymenty, ale najlepiej od razu udać się do gabinetu dermatologicznego co da nam pewność skutecznej terapii.

10

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

ale zauważyłam, że ludzie lubią kombinować z lekami, różnym środkami czy suplementami, zamiast zaufać lekarzowi. wiem, zdarza się, że można sparzyć się na jakimś lekarzu. wtedy można udać się do innego, bądź uzyskać darmową poradę np. na leczpaznokcie.pl, o której już tu ktoś wspomniał. konsultacji nigdy dość…

11

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

O leczeniu grzybicy zawsze powinien decydować lekarz, który fachowo oceni stan choroby i zleci prawidłowe badania. Niektórym faktycznie wystarczają maści ale niestety nie wszystkim. Dla mnie najskuteczniejsza okazała się terapia doustna, tak zwana pulsowa.

12

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

słyszałam o tym leczeniu, podobno jest bardzo skuteczne przy trudniejszych przypadkach.

13 Ostatnio edytowany przez ulkano (2016-08-29 15:53:37)

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Może laserowe usuwanie grzybicy paznokcia? Standardowo kosztuje to ok. 100 zł, więc nie jest to duży wydatek, poszukaj kliniki w Twojej okolicy i powodzenia: tourmedica.pl/kliniki/grzybica-paznokci-usuwanie-laserem/

14

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Mam grzybicę stóp wokół paznokci. W jaki sposób pozbyć się tego ustrojstwa?

15 Ostatnio edytowany przez Katia (2016-10-04 11:02:29)

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Leczenie grzybicy paznokci jest długie, niemniej im wczęsniej się za to zabierzesz tym szybciej się wyleczysz... Nie polecam leczyć się na własną rękę. Może być to nieskuteczne i przez takie bagatelizowanie choroba może się rozwinąć.
Skąd jesteś? Jeśli  z Warszawy to mogę zasugerować kontakt z tym gabinetem podologicznym;
http://alestopa.pl/grzybica-stop-leczenie/

Powinni obejrzeć Twoje stopy, oczyścić je oraz zaproponować leczenie.

16 Ostatnio edytowany przez stapka18 (2016-11-25 13:40:16)

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Też nie polecałabym leczyć się na własną rękę, bo to wcale nie jest takie proste. Sama musiałam leczyć się u specjalisty, chodziłam do podologa w http://physio-medica.pl/, ale wyleczyliśmy tę nieszczęsną grzybicę i na szczęście nie wraca. Na basen chodzę tylko w klapkach, nawet paluszkiem nie staję na gołą podłogę.

17 Ostatnio edytowany przez Katia (2017-01-25 06:24:25)

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

no tak

18 Ostatnio edytowany przez olha (2017-01-25 06:25:22)

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Wizyta u specjalisty to dobre rozwiązanie.Niemniej polecałabym lekarza. Lekarze mają znacznie większą wiedzę na temat leczenia tej choroby niż kosmetolodzy.....

Sugeruję poczytać sobie o grzybicy na tej stronie
http://grzybice.net.pl/grzybica-paznokci/

Warto jest na początku zbadać jaki rodzaj grzyba nas zaatakował.

Dzisiaj mam ochotę na... smile

19

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Ja próbowałam leczyć grzybicę paznokci u stóp środkami dostępnymi w aptece. Podobno na rezultaty trzeba długo czekać, ale jak po 3 miesiącach nie wiedziałam żadnej poprawy to zdecydowałam się jednak na wizytę u lekarza. Akurat udało mi się dobrze trafić, bo w Wilmed  trwa akcja bezpłatnej diagnostyki i leczenia grzybicy w ramach badań klinicznych. Lekarz zastosował lek nowej generacji, dzięki czemu szybciej udało mi się pozbyć tych grzybów

msadvertising.pl

20

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Myśle że w pierwszej lepszej aptece uzyskasz odpowiedź jak i pomoc wink

21 Ostatnio edytowany przez talia (2017-08-02 08:38:33)

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Podpowiedź ode mnie.

Poczytajcie sobie o tym jak powinno wyglądac leczenie podologiczne w przypadku grzybicy stóp. Tak abyście byli na 100% pewni czy leczeni jest prowadzone w odpowiedni sposób. I ,ze Wam pomoże a nie zaszkodzi.

Nie warto jest również zwlekać z leczeniem grzybicy. Im szybciej zacznie się leczyć tym szybciej się wyleczy.
Na tej stronie jest to ładnie opisane:
https://podolodzy.pl/zabiegi-leczenie-g … ci-15.html

22

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

ja co prawda grzybicy nie miałem, ale na basenie złapałem kurzajkę. nie wiedziałem ze to takie zaraźliwe!! byłem w aptece, coś mi dali ale intruz nie znikał. Ostatecznie zgłosiłem się do Centrum Podologiczngo, mieszkam w Rzeszowie i mam ich blisko i dopiero tak zrobili mi zabieg i pomogli uporać się z problmemem.

23

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Początkowe stadia leczy się lakierami antygrzybicznymi lub miniplastrami, które zawierają substancje grzybobójcze. Jednak kiedy zmiany są większe, a płytka jest poważnie zanieczyszczona, trzeba sięgnąć po leki doustne.

24

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

Moja dziewczyna jakiś czas temu złapała grzybicę na Węgrzech. Dopóki nie wróciliśmy do Polski to była praktycznie bezradna, ale wyczytała na adamed expert o właściwościach szałwii i wieczorami moczyła nogi w naparze z rumianku i szałwii i smarowała stopy olejkiem konopnym.

25

Odp: Jak leczyć grzybicę paznokci?

kakadu napisał/a:

Nabawiłam się na basenie grzybicy paznokci u stóp i nie wygląda to za dobrze. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby się tego pozbyć? Czy są jakieś preparaty, które są w stanie całkowicie to wyleczyć?


Najlepiej to udać się do dobrego specjalisty, który pomoże Ci to zwalczyć. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Warszawy to polecam klinikę WILMED. Możesz tam starać się o darmowe leczenie grzybicy paznokci w ramach badania klinicznego. Nie eksperymentuj z lekami tylko udaj się do specjalisty.