1

Temat: Czy można zaplanować płeć dziecka przed poczęciem?

Czy to prawda ,że można zaplanować płeć swojego dziecka przed poczęciem ? Podobno chcąc urodzić dziewczynkę trzeba współżyć na 2-3 dni przed jajeczkowaniem a chcąc chłopca najlepiej współżyć tuż przed owulacją i tuż po niej. Czy ta metoda na prawdę działa ?

2

Odp: Czy można zaplanować płeć dziecka przed poczęciem?

Od zamierzchłych czasów ludzie próbują różnymi sposobami wpłynąć na płeć swojego potomka. W tym celu stosowano już metody opierające się daleko bardziej o medycynę niż o magię, a używane sposoby mogły być nawet niebezpieczne dla przyszłej matki i dziecka. Płeć zostaje określona w momencie poczęcia. Różne zaburzenia rozwojowe mogą natomiast wpłynąć na późniejsze modyfikacje narządów płciowych w okresie płodowym. Znane obecnie metody wyboru płci dziecka nie mają niestety pełnego potwierdzenia naukowego. Poza opisaną przez Panią metodą owulacyjną, stosuje się jeszcze sposoby oparte na diecie przyszłej mamy. Według tej teorii dieta bogata w wapń i potas sprzyja poczęciu dziewczynki, podczas gdy zwiększenie sodu i potasu zwiększa prawdopodobieństwo posiadania chłopca. Jedyną pewną metodą jest laboratoryjny wybór płci, podczas zapłodnienie metodą in vitro. Planowanie płci dziecka, choć kuszące może nasuwać pewne wątpliwości etyczne.

3

Odp: Czy można zaplanować płeć dziecka przed poczęciem?

Ja zawsze marzyłam o dziewczynce. W rodzinie mojego męża rodzą się sami chłopcy i szczerze mówiąc nawet się nie nastawiałam na dziewczynkę. Podczas USG ginekolog powiedział, że będzie dziewczyna i byliśmy w szoku. Nikomu nic nie mówiliśmy, bo przecież lekarze w określaniu płci też się mylą. Właściwie do samego końca nie mogliśmy w to uwierzyć. Gdy nasza Laura się urodziła to oczywiście stała się oczkiem w głowie całej rodziny smile Marzenia się spełniają!

4

Odp: Czy można zaplanować płeć dziecka przed poczęciem?

Ogólnie z tego co wiem raczej nie da sie zaplanować płci dziecka. Zawsze ktoś tam jakieś teorie wymyśla, ze niby sie da. Ale prawdę mówiąc jak je czytam to sie zastanawiam czy komuś sie nudzi i sprawdza kto uwierzy w te głupoty. Czy co gorsza, ze ludzie na prawde w to wierzą. Jedyne co czytałam z rzeczy wiarygodnych to badania plemników. Udowadniano w nich że plemniki które maja być chłopcem sa szybsze a te które maja być dziewczynkami są bardziej wytrzymałe. Co w sumie zgadza sie z Twoim postem. Bo jeśli bedziesz miec owulacje to jest szansa że chłopcy dopłyną najszybciej. A jeśli bedziesz przed to plemniki które mają być dziewczynką mogą doczekać do owulacji-czekając na jajeczko. Ale to czysta teoria.