1

Temat: Nikt nie może mi pomóc

Bóle kręgosłupa są nie do wytrzymania. Mam zdiagnozowaną skoliozę od 2 lat i mam ćwiczyć, ale to nic nie daje. Szczególne bóle towarzyszą mi w krzyżu po prawej stronie, do kogo się udac? Co robic?

2

Odp: Nikt nie może mi pomóc

Po pierwsze idź do lekarza czy rehabilitanta i powiedz, że ćwiczenia nie pomagają, może coś tu jest nie tak. Ja kiedyś byłam na ćwiczeniach i naświetlaniach w związku z kręgosłupem i pomagało. Może ustalono ci nie do końca dobry program ćwiczeń? Warto to zweryfikować, a poza tym przejrzyj sobie pozostałe wątki tu jest dużo wskazówek typu masażery, ćwiczenia, ośrodki rehabilitacyjne, w ostatnim wątku możesz znaleźć miejsca, w których zajmują się rehabilitacją bardzo profesjonalnie, choćby te turnusy organizowane przez zuris, nie wiem czy masz środki na to, żeby sobie pozwolić na taki wyjazd, ale wydaje mi się, że warto, bo masz do czynienia z rożnymi rehabilitantami i może ktoś inny niż twój obecny lekarz tobie pomoże.

3

Odp: Nikt nie może mi pomóc

Ból, który nie ustępuje często utrudnia przeprowadzenie prawidłowej terapii. Jeśli boli to wiadomo, że ćwiczenia stają się katorgą i możesz nawet nie wykonywać ich poprawnie, a to sprzyja pogłebianiu się wady. Nie wiem skąd jesteś i jakie są Twoje możliwości finansowe, ale u mnie w Krakowie jest prywatny ośrodek na Golikówka 6 (PCRF Votum), który oprócz fizykoterapii oferuje usługi specjalnej poradni zajmującej się leczeniem bólu właśnie. Byłam u nich na rehabilitacji po wypadku, chociaż nie korzystałam z usług poradni zajmującej się bólem, wiem tylko, że taka funkcjonuje. Jeżeli nie masz za daleko to może warto spróbować czegoś takiego.

Odp: Nikt nie może mi pomóc

Choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, w naszym Centrum Kompresjoterapii, leczymy za pomocą ultradźwięków. Zabieg ten polega na wywołaniu w tkankach, przez falę ultradźwiękową, określonych reakcji cieplnych, mechanicznych i fizykochemicznych. Ultradźwięki działają przeciwbólowo, zmniejszają napięcie mięśni, rozszerzają naczynia krwionośne i hamują procesy zapalne.

centrumkompresjoterapii.pl

5

Odp: Nikt nie może mi pomóc

Też przechodziłam takie bóle kręgosłupa. Nikt nie potrafił mi pomóc. Dopiero po namowach mojego męża udałam się na konsultację do PCRF Votum. Mąż słyszał wiele dobrych opinii na temat tej placówki i się nie mylił. Pani Agnieszka, do której trafiłam szybko postawiła diagnozę. Dokładnie wyjaśniła mi przyczynę moich bóli, dobrała odpowiednie zabiegi a ja w końcu odsapnęłam z ulgą.

6

Odp: Nikt nie może mi pomóc

Witam,  czytając Twoja wypowiedź mam wrażenie jakbym to ja pisała 2 lata temu.  Miałam tak okropny ból, że nie mogłam spać po nocach.  Miałam też za sobą wiele wizyt w centrach rehabilitacyjnych, w końcu trafiłam z polecenia do przychodni Orthos na Ursynowie gdzie przyjmuje dr Agnieszka Stępień,  z tego co wyczytałam ma ona doktorat właśnie ze skolioz i pisze wiele publikacji na ten temat. Pani doktor po konsultacji przekazala moja terapie jednemu z terapeutów -  Jakubowi Marcińskiemu. Teraz czuję się już znacznie lepiej,  kończę 2 miesiąc rehabilitacji i efekty przeszły moje najsmielsze oczekiwania,  myślę ze mogłabyś tutaj spróbować

7

Odp: Nikt nie może mi pomóc

Również znam temat tych bóli. Niestety i mnie one dotknęły. Na dodatek jestem zatrudniona jako  pracownik fizyczny. Cały dzień stoję na nogach. Gdy dokuczały mi bóle prawie cały czas musiałam brać zwolnienia. Usłyszałam od znajomych o Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum. Przyznam, że nie chętnie poszłam na wizytę. Szłam z myślą: „a co tam oni mi pomogą, inni też mieli pomóc”.
Jednak myliłam się. Naprawdę nie spodziewałam się takich efektów rehabilitacji. Udało mi się trafić na mądrego, zdolnego rehabilitanta. Dziękuję Panie Tomku, dzięki Panu czuję się jak nowo narodzona.

8

Odp: Nikt nie może mi pomóc

Polecam metodę Orthokine, którą od niedawna oferuje warszawska Rex Medica Sport. Eliminuje ona stany zapalne korzeni nerwowych, które są przyczyną bólów kręgosłupa. Dzieje się tak poprzez wstrzyknięcie w chore miejsce, autologicznych białek surowicy, czyli białek uzyskanych z własnej krwi pacjenta (osocze bogatopłytkowe).

rexmedicasport.pl