1 2011-12-22 13:53:17

Temat: Piegi i plamy soczewicowe

Na mojej skórze po ostatnich wakacjach pojawiło się mnóstwo piegów ( na plecach) i tzw plam soczewicowych. Jak się ich można skutecznie pozbyć ?

2 2012-02-28 16:49:43

Odp: Piegi i plamy soczewicowe

Przebarwienia to częsty problem osób wracających z wakacji. Powstają one najczęściej na skutek oparzeń słonecznych oraz opalania bez odpowiedniej ochrony. Zdarza się też, że posłoneczne przebarwienia są wynikiem interakcji promieniowania słonecznego i substancji chemicznych. Dzieje się tak na przykład podczas opalania u osób przyjmujących niektóre leki. Na przebarwienia narażają szczególnie preparaty hormonalne,przeciwgrzybicze, pochodne retinoidów (stosowane doustnie w leczeniu trądziku), leki przeciwcukrzycowe, tetracykliny oraz niektóre leki stosowane w psychiatrii. Informacja o działaniu fotouczulającym powinna znaleźć się na ulotce dołączonej do preparatu. Przebarwienia mogą też powodować z pozoru nieszkodliwe zioła, a pierwszeństwo wśród nich wiedzie dziurawiec. Równie często zdarzają się plamy posłoneczne wywołane zastosowaniem niektórych kosmetyków przed kąpielą słoneczną. Niebezpieczne są szczególnie kwasy owocowe: AHA i BHA, kwas glikolowy, kwas mlekowy, czy nawet stosunkowo łagodny kwas migdałowy. Pozbycie się przebarwień jest dużo trudniejsze niż zapobieganiu ich powstaniu. Aby rozjaśnić przebarwienia konieczna jest seria zabiegów złuszczających przeprowadzonych najlepiej w gabinecie kosmetycznym. Rozjaśniając przebarwienia w domu musimy poświęcić na to znacznie więcej czasu,a efekty nie zawsze są zadowalające.

3 2013-01-20 21:39:49

Odp: Piegi i plamy soczewicowe

Nie podjęłabym się usuwania takich plamek domowymi sposobami na własny rachunek. Wolałabym oddać się w ręce specjalisty, gdzie wiem , że zrobi to profesjonalnie i nie wda się żadne zakażenie ani nic w podobnym stylu. Moja mama zawsze, jak wyjdzie tylko na słońce na dłuższy czas pojawiają się jej takie białe plamy na plecach. Nie walczy z tym w zasadzie tylko żyje i czekam aż same zejdą. Takie plamy mogą być początkiem komplikacji zdrowotnych ??