1

Temat: Zapobieganie miażdżycy

Moja mam miała miażdżycę, ja też u siebie zaobserwowałam już takie dolegliwości jak to, że łatwo się męczę czy to, że mam coraz częściej zadyszkę, wchodząc po schodach. Trochę się obawiam, że to może być prosta droga do zachorowania na tę chorobę. Jak więc zapobiec w czas miażdżycy ? Czy są jakieś sposoby ?

2

Odp: Zapobieganie miażdżycy

Miażdżyca to nic innego jak odkładanie się blaszek złożonych głównie z cholesterolu w ścianach naszych naczyń. Miażdżyca, choć owiana złą sławą jest w rzeczywistością niemal fizjologiczną zmianą zachodzącą z wiekiem.  Stwierdzano ją nawet w naczyniach nastolatków. Niestety, u niektórych osób zmiany miażdżycowe przebiegają szybciej. Wiąże się to z ryzykiem konsekwencji zdrowotnych takich jak choroba wieńcowa serca, udar mózgu, zatory tętnicze i niedokrwienie kończyn. Miażdżyca może powodować też zmiany zarostowe w naczyniach gałki ocznej i upośledzać widzenie. Bardzo duży wpływ na rozwój miażdżycy ma dieta oraz palenie papierosów. Nikotyna oraz substancje zawarte jako domieszki w dymie papierosowym indukują zapalenie naczyń, które sprzyja nawarstwianiu blaszek miażdżycowych. Trudno diagnozować przyczyny Pani zadyszki bez bardziej szczegółowych wyników badań. Proponuję zacząć od wykonania badania poziomu cholesterolu całkowitego, HDL, LDL i trójglicerydów.

3

Odp: Zapobieganie miażdżycy

na stronie naturala.   pl/tag/514/zapobieganie_miazdzycy są ifnormacje troche inaczej przedstawione, ale dla poszukujących - wejdzcie

4

Odp: Zapobieganie miażdżycy

na oczyszczanie żył nie ma jak ProArgi 9+ Jest to przełomowy produkt 100 lecia.
Ja biore go od trzech miesięcy i bardzo mnie postawil na nogi jestem po trzech zawałach.
Od kiedy zaczęlam pic moge juz wychodzic sama z domu , nie boli i nie piecze tak często mnie w klatce piersiowej !
O tych produktach można poczytac na stronie Blog Ireny Piatek ona bierze już rok te produkty !

5

Odp: Zapobieganie miażdżycy

Irena Piatek nie ma nic wspólnego z medycyną ani z ziołolecznictwem, jest zwykła naciągarą z mlm-owego biznesu!

6

Odp: Zapobieganie miażdżycy

Ale się ściekliście bo ktoś wskazał że może sobie sam kupuc od firmy suplementy !!
Debile żeby tak atakować kogoś , Ha ha popieram dziewczyny was Mariola i Irena.
Pokażcie że ludzie maja prawo kupić sobie bezpośrednio a nie dawać zarobić naciągaczom !
Płacić drogo i ukrywac sie pod nickiem!
Te dziewczyny dla mnie są uczciwe i uczciwie podeszły do sprawy !
Ja też wolę kupic od firmy a nie od darmozjadów , naciągaczy! Płacę Firmie i już !!!!

Odp: Zapobieganie miażdżycy

Aby zapobiec miażdżycy warto przede wszystkim podjąć regularną aktywność fizyczną i zadbać o odpowiednią dietę.
Zacznij od takiej formy i intensywności ćwiczeń, na jaką możesz sobie pozwolić, biorąc pod uwagę swój ogólny stan i tryb życia. Np. jeśli nie możesz biegać, skoncentruj się na regularnych spacerach. Zastanów się nad zakupem karnetu na basen czy uczestnictwem w zajęciach fitness dla początkujących.
Musi ona być bogata w antyoksydanty, które są zawarte m.in. w świeżych owocach i warzywach, olejach z pierwszego tłoczenia, zielonej herbacie.
Jest też wiele produktów, na które trzeba uważać. Dobrze jest ograniczyć tłuszcze roślinne, cukry proste a także sól.
W zapobieganiu miażdżycy należy też zadbać o odpowiedni poziom potasu. W dużej ilości zawierają go np. suszone banany, ziemniaki, czekolada czy zielone warzyw. Jego niedobór to w dzisiejszych czasach bardzo powszechny problem, a jego unormowanie może pomóc w leczeniu nadciśnienia, spowalniając zmiany miażdżycowe. Jeśli będziesz chciała wyjaśnić przyczynę tych niepokojących objawów, możesz przy okazji zrobić sobie jonogram - jeśli okaże się, że braki potasu już są spore, lepiej wyrównać je odpowiednim suplementem (z własnego doświadczenia mogę polecić Katelin+, nieinwazyjny i jako jeden z niewielu dostępny bez recepty).

8

Odp: Zapobieganie miażdżycy

trzymam kciuki za walkę z tą dolegliwością, tylko nie dajcie się zwieźć na żadne margaryny pomagające w leczeniu miażdżycy. Tak mnie drażnią te reklamy i te produkty - to jedna wielka ściema.

9

Odp: Zapobieganie miażdżycy

Ryzyko cukrzycy typu 2 i chorób układu sercowo-naczyniowego, takich jak właśnie miażdżyca, zwiększają czynniki zwane zespołem metabolicznym, które związane są ze stylem życia (dieta, wysiłek fizyczny, używki). Aby zespół ten zdiagnozować należy udać się do laboratorium w celu zbadania krwi w kierunku poziomu trójglicerydów, cholesterolu, glukozy oraz wykonania prób wątrobowych.

10

Odp: Zapobieganie miażdżycy

Diagnostyka napisał/a:

Ryzyko cukrzycy typu 2 i chorób układu sercowo-naczyniowego, takich jak właśnie miażdżyca, zwiększają czynniki zwane zespołem metabolicznym, które związane są ze stylem życia (dieta, wysiłek fizyczny, używki). Aby zespół ten zdiagnozować należy udać się do laboratorium w celu zbadania krwi w kierunku poziomu trójglicerydów, cholesterolu, glukozy oraz wykonania prób wątrobowych.

Warto dodać, że takie badania można zrobić zupełnie za darmo w przychodniach Synexus.

11

Odp: Zapobieganie miażdżycy

polecam olej lniany, pozwala utrzymać cholesterol na właściwym poziomie a dzięki temu zmniejszyć ryzyko miażdżycy. Niewielka ilość dodana codziennie do posiłku (należy tylko pamiętać o tym żeby go nie podgrzewać) zabezpieczy już nasze serce i naczynia krwionośne. Można go kupić w aptece w formie kapsułek z Gala (dzięki temu olej jest zawsze wartościowy i świeży bo kapsułkę zużywa się od razu nie dostaje powietrza).