1

Temat: Sposoby na siniaki

Niestety zauważyłam, że na ciele od zawsze w sumie , bardzo łatwo powstają mi niestety nieestetyczne siniaki. Czy to może świadczyć o jakiejś chorobie ? Ale przede wszystkim co zrobić, aby się ich szybko pozbywać jak już są i jak nie dopuszczac do ich powstawania ? Może są jakieś sposoby na siniaki ?

2

Odp: Sposoby na siniaki

Duża skłonność do powstawania siniaków może świadczyć o zaburzeniach w krzepnięciu krwi lub kruchości naczyń. Aby ocenić podstawy parametry krzepnięcia wykonuje się morfologię krwi, a w niej zwraca się uwagę na poziom płytek. Prawidłowe wartości PLT mieszczą się pomiędzy 150 a 300 tyś/mm3. Inną, częstszą przyczyną nadmiernej skłonności do siniaków są skazy osoczowe. Są one związane z niedoborem czynników krzepnięcia. Często jednak zwiększona częstość powstawania siniaków jest cechą dziedziczną i nie stanowi żadnej patologii. W takich przypadkach warto wzmocnić swoje naczynia od wewnątrz. Świetnie do tego celu nadają się preparaty z wyciągiem z kasztanowca, rutozydami oraz witaminą C. Na gotowe siniaki można zastosować maść z arniką. Przyspiesza ona wchłanianie siniaków oraz zmniejsza obrzęki stłuczonych miejsc.

3

Odp: Sposoby na siniaki

możesz spróbować na stłuczenia stosować kremy albo żele jak np. rescue doktora Bacha. Mi pomaga