1

Temat: Wyniki fsh i estradiolu a menopauza

FSH    FSH    32,41    mIU/ml                     faza folikularna 3,03 - 8,08 mIU/ml
                                                                         środek cyklu    2,55 - 16,69 mIU/ml
                                                                         faza lutealna   1,38 - 5,47  mIU/ml
                                                                         po menopauzie 26,72 - 133,41  mIU/mlBadanie wykonano testem firmy Abbott,
                                                                         metodą chemiluminescencji, na aparacie Architect.
Estradiol    Estradiol    97,4    pg/ml                  
                                                                         faza folikularna  21 - 251 pg/ml
                                                                         środek cyklu  38 - 649 pg/ml
                                                                        faza lutealna  21 - 312 pg/ml
                                                                        po menopauzie  10 - 28 pg/ml
                                                                        po menopauzie(hormonalna terapia zastępcza) < 10 - 144 pg/ml
Dzień dobry, czy mogłabym prosić o interpretacje tych wyników?Nie wiem w jakim dniu cyklu zostały wykonane,ponieważ nie mam miesiączki od 4 miesięcy (jestem drugi miesiąc po odstawieniu tabletek madinette.). Mam 35 lat, dwoje dzieci, problemy z nieregularna miesiączka rozpoczęły się po urodzeniu drugiego dziecka (nieregularne, "wypadające" miesiączki.) czyli można powiedzieć,że te perturbacje trwają 2 lata. Pierwsze dziecko-cesarka, drugie poród naturalny.Dodatkowo bóle podbrzusza i jajników, uczucie bycia wciąż przed miesiączką. Wykluczony marker na endometriozę. Brak innych objawów menopauzy poza brakiem miesiączki i wysokim fsh. Czy mogą być jeszcze inne przyczyny takiego "stanu rzeczy" czy powinnam przypuszczać,że to ewidentnie przedwczesna menopauza? Wizytę u lekarza mam za parę dni, ale zdenerwowanie bierze górę dlatego będę wdzięczna za odpowiedzi.