1 2016-01-25 12:50:54

Temat: Natrętna chrypka

Witam
mam następujący problem.

Od kilku miesięcy mam bardzo natrętną chrypkę nie da sie jej odchrząknąć ( podobną miałem jak paliłem papierosy ale od 8 lat nie pale) oczywiście w parze z problemem przełykania. Byłem u lokalnego laryngologa który stwierdził ze mam refluks zołądkowo -przełykowy ( na ekranie monitora pokazywał mi jakby żółty nalot przy krtani).
Dodam też ze w młodości maiłem wrzód w żołądku ale został zaleczony no i czasami łapie minie zapalenie zatok przynosowych ponieważ kiedyś miałem przymusową operację i wdało sie zakażenie.

Dostałęm zapobiegawczo jakiś lek na (pentaprazolu 20mg) i powiedziano mi ze niewiele da sie z tym zrobić.

Czy da sie w jakiś sposób pozbyć tej chrypki.? z góry dziękuję za wszelkie informacje

2 2018-03-04 11:40:10

Odp: Natrętna chrypka

Mam  podobny problem z chrypko bralam rozne leki ziolka nic z tego co jakis czas powraca

3 2018-03-07 09:38:29

Odp: Natrętna chrypka

Dzień dobry, chrypka jest spowodowana nieprawidłowym stykaniem się strun głosowym lub zaburzeniem ich elastyczności, często jest ona skutkiem infekcji gardła a także wzmożonego wysiłku głosowego. Dopóki chrypka nie minie trzeba przede wszystkim oszczędzać swój głos, zadbać o odpowiednią ilość płynów a także dobre nawilżenie powietrza w pomieszczeniu, w którym długo przebywamy. Do nawilżenia śluzówki polecam GeloVox. Postać tabletki do ssania oraz długi czas rozpuszczania umożliwiają bardzo dobre pokrycie błony śluzowej, podczas ssania tabletki GeloVoxu wytwarza się oryginalny kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy. Przylega on do błon śluzowych, gdzie tworzy powłokę, która długo i dokładnie nawilża, sprzyjając regeneracji wysuszonej śluzówki oraz ochraniając podrażnione miejsca. W przypadku, gdy dolegliwości utrzymują się dłuższy czas, zalecam wizytę u lekarza.  Więcej informacji znajdzie Pani na gelovox.pl
W razie pytań chętnie pomogę
Ekspert marki GeloVox