1 2012-03-12 15:41:59

Temat: Dieta przy wrzodziejącym jelicie grubym

Witam czy znacie jakąś dobrą dietą przy wrzodziejącym jelicie grubym  ? Na co powinno zwracać się uwagę w żywieniu przy tej chorobie ? Co jeść , a czego zdecydowanie unikać ? Czy rzeczywiście mleko szkodzi ?

2 2012-03-19 18:01:32

Odp: Dieta przy wrzodziejącym jelicie grubym

Wrzodziejące zapalenie jelit należy do grupy zapaleń przewlekłych. Medycyna nie zna obecnie terapii mogącej wyleczyć z choroby na stałe. Szereg metod pozwala jednak na skuteczne opanowanie choroby. Podstawą uzyskania remisji choroby jest zastosowanie leczenia farmakologicznego. Leczenie to wspomagane sposobami niefarmakologicznymi, może przynieść zadziwiająco dobre efekty. Nie istnieje żadna konkretna dieta, dla której bez wątpienia udowodniono by korzystny wpływ na łagodzenie objawów choroby. Pomocne bywa obserwowanie organizmu i wykluczanie z diety potraw, po których nastąpiło zaostrzenie choroby. U niektórych chorych rzeczywiście skuteczne jest wyeliminowanie mleka z diety. Również przestrzeganie niektórych zaleceń niefarmakologicznych przynosi dobre efekty. Należy do nich unikanie stresu, antybiotyków doustnych i leków przeciwbólowych.

3 2012-10-25 08:23:15

Odp: Dieta przy wrzodziejącym jelicie grubym

Żona mojego kuzyna cierpi na tę chorobę. W jej rodzinie jest to dziedziczne. Jest leczona farmakologicznie i ma dietę. Lekarz nie ustalał diety, ona sama wie po czym czuje się źle, a złe samopoczucie występuje prawie po wszystkim sad Jest cały czas na diecie lekkostrawnej, nic tłustego, nic ostrego, nic solonego, wszystko gotowane na parze, całkowite wyeliminowanie mleka, kawy i herbaty czarnej, zakaz jedzenia owoców. Niedawno urodziła córeczkę. Bardzo bała się ciąży, ale trafiła na wspaniałego ginekologa, który dobrze poprowadził ciążę mimo choroby. Juleczka urodziła się przez cesarkę w ósmym miesiącu ciąży, ale jest już w domu i przybiera na wadze.

4 2019-01-11 15:19:12

Odp: Dieta przy wrzodziejącym jelicie grubym

Staraj sie zdrowiej odżywiać i polecam zakup aloesu od LR zdrowienaplus,com myślę że pomoże!