1 2016-03-19 15:01:50

Temat: Kawa w ciąży

Co myślicie o piciu kawy w ciąży? Czy to dobry pomysł? Kawa nawet bezkofeinowa zawiera kofeinę, która może zaszkodzić maluszkowi. Jedni lekarze mówią, że można pić, drudzy, że nie...

2 2017-03-21 21:36:02

Odp: Kawa w ciąży

No ja bym raczej była ostrożna z tą kawą. Sama sobie pozwalałam sporadycznie, na pewno nie codziennie. Zresztą po co ryzykować, skoro można kupić smaczne bezkofeinowe i na pewno bezpieczne kawy. Nie wiem czy słyszałas o mama coffe? Ja ją lubię, może spróbuj. Jest smaczna i nawet zawiera kwas foliowy. Spokojnie i 4 dziennie możesz wypić.

3 2017-04-08 13:41:41

o tej kawie nie slyszałam, sama muszę odstawić zwyklą kawę i przydało by się znaleźć coś smacznego i bezpieczniejszego, gdzie tą kawę kupiłaś?? można kupić w normalnym sklepie czy w aptece?

4 2017-05-21 22:01:17

W rossmannie zobacz. Mają 3 smaki do wyboru, klasyczny, waniliowy i toffi. Moim zdaniem smakuje jak latte lub cappuccino smile

5 2017-05-26 21:31:37

kawa może wypłukiwać witaminy, w ciąży chyba nie powinno się jej pić tym bardziej, no chyba że przyszłe mamy nie będą zapominać o foliku żeby uzupełniać braki witamin.

6 2017-07-29 13:23:31

Ja nie piłam kawy w czasie ciąży samo mi po prostu odrzuciło kawę i inne tego typu rzeczy. Na sam widok kawy robiło mi się niedobrze i tak całą ciążę także może u cb też tak będzie. Kawa jest ogólnie niezdrowa dloa dziecka u człowieka powoduje kłopoty ze sercem a co dopiero u takiego niemowlaka który się rozwija. Zresztą to samo czytałam na jakimś portalu bodajże ciaza.expert także poczytaj

7 2017-07-31 00:03:05

Ja bym nie piła. Wydaje mi się że nawet w tych bezkofeinowych i tak jakaś kofeina musi być. Wierzyć mi się nie chce tak jak z jogurtem bez tłuszczu że niby 0% tam jest. Poza tym kawa jednak wpływa na pobudzenie człowieka i maluch tez może być ponudzony. Albo się urodzi i od razu bedzie chciał poranną kawkę wink

8 2017-09-12 13:28:56

Kawa w ciąży, w ograniczonej ilości nie powinna szkodzić. Problem polega na tym, że nie da się ustalić tej ilości, bo każda kobieta jest inna. Ja rano piłam małą czarną z łyżeczką miodu, ale w czasie dnia tę z rosmana zbożową. Po urodzeniu malucha też ten system się sprawdzał. Zbożowa fajnie działała na laktację.

9 2017-09-15 11:46:37

Dokładnie! A ta zbożowa z rosmana to mama coffee wink Ja co prawda piłam w ciąży też normalną, sypaną kawę, ale jednak dużo mniej niż przed poczęciem. Zastępowałam ją zbożówką. Swoją drogą ona też jest fajna, żeby robić z jej dodatkiem różne ciasta.