1

Temat: Antykoncepcja młodej mamy

Dziewczyny, stosujecie antykoncepcję po urodzeniu dziecka? Jaką polecacie?

2

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja stosuję takie okrągłe plastry z mniejszą ilością hormonów bo dobrze się po nich czuję. Plasterki są cieniutkie to i mało widoczne, a dla mnie to ma duże znaczenie, zwłaszcza jak chodzę na basen.

3

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Po urodzeniu córki lekarz przepisał mi jednoskładnikową tabletkę. Nie miałam żadnych problemów, a i na małą nie miała żadnych skutków. Brałam Limetic przez cały okres karmienia i później też. Porozmawiaj z ginekologiem, może i ty będziesz mogła ją brać.

4

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Hej söta, kommer du ihÃ¥g det där 2ägg och 2tsk smör 3ggr per dag hi hi DÃ¥ borde det ju funka riktigt bra lite dÃ¥ och dÃ¥ he he?Just nu är jag inne i en period av löskokta ägg och senapssill. Sååååå gott!!!!!!! Skönt att veta att ägg är SÃ… bra, visste ju att det var bra men inte sÃ¥¥¥ÃÃååå bra smile Ã…terigen TACK världens underbaraste Ã…se för att du delar med dig av din kunskap!!! Kram

5

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Hej söta, kommer du ihÃ¥g det där 2ägg och 2tsk smör 3ggr per dag hi hi DÃ¥ borde det ju funka riktigt bra lite dÃ¥ och dÃ¥ he he?Just nu är jag inne i en period av löskokta ägg och senapssill. Sååååå gott!!!!!!! Skönt att veta att ägg är SÃ… bra, visste ju att det var bra men inte sÃ¥¥¥ÃÃååå bra smile Ã…terigen TACK världens underbaraste Ã…se för att du delar med dig av din kunskap!!! Kram

6

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja też naklejam plastry tylko te okrągłe bo super się trzymają. Początkowo miałam kłopoty bo źle przyklejałam, ale jak obejrzałam filmik na nielykam.pl to zrozumiałam jakie popełniałam błędy.

7

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja stosuje jedynie tabletki antykoncepcyjne elin jakoś do innych metod nie mogę się przekonać. Już się przyzwyczaiłam do nich, nie mam problemu z ich braniem najważniejsze że służą:)

8

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

ja też biorę elin, dostałam go po ciąży, wcześniej brałam cilest, co prawda nie ma go już na rynku, ale elin ma identyczny skład, więc się odrazu zdecydowałam, dobrze się czuję na tej antykoncpecji, libido na wysokim poziomie, cera lepsza, okresy mniej bolesne.

9

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja też przed ciążą brałam Cilest, teraz już go nie ma. Też myślę o Elinie, jak to wypada cenowo. Naprawdę jest tak dobrze tolerowany?

10

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Tanie nie są ale za to skuteczne ok 30 zł kosztują ale to też zależy w której aptece smile

11

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

ja biorę elin i jestem zadowolona z tej formy antykoncepcji i rodzaju jaki wybrałąm. tak jak pisałam dobrze się czuję, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, sporo też mi pomogły bo nie mam już takeigo trądziku, okres jest mniej bolesny i libido na wysokim poziomie.

12

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Znalazłam opakowanie zbiorcze na 3 miesiące za około 60 zł, więc wychodzi taniej. W przyszłym tygodniu mam wizytę, porozmawiam na ten temat z lekarzem.

13

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

tak elin możesz kupić odrazu na 3 miesiaće, bo tak wychodzi taniej, ale załęży jak komu wygodniej. zapytaj koniecznie o elin, może i dla Ciebie będzie idealny. a masz problmy podobne do moich czyli, trądzik, napięcie przedmiesiączkowe, czy bolące okresy?

14

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

od siebie polece krazki dopochwowe. w prawdzie nie jestem po ciazy, ale moja znajoma korzystala

15

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Myślę, że najlepiej jest przejść się do ginekologa. Źle dobrane plastry i tego typu rzeczy skutkują potem rożnymi nie przyjemnymi problemami sad

16

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Po urodzeniu dziecka lekarz przepisał mi Limetic, który jest jednoskładnikowy i można łykając te tabletki spokojnie  karmić piersią. Czuję się dobrze zabezpieczona  dobrze się czuję i nie zamierzam z niego rezygnować ponieważ nie toleruję estrogenów

17

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja już nie karmię, ale też biorę limetic, bo palę. Kiepski nałóg, wiem, ale cóż zrobić. W sumie biorę limietic już drugi rok i dobrze się na nim czuję

18

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

A czym właściwie różnią się, że można przy nich palić?

19

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Limetic może być stosowany przez kobiety nie tolerujące estrogenów i przez kobiety karmiące piersią. Tak jest napisane w ulotce, różnią się składem, pigułki sa jednoskładnikowe bez estrogenów dlatego można palić.

20

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Powiedziałabym, że kobiety karmiące czy przy antykoncepcji czy bez nie moga palić. Po co martwic się estrogenami jak ma się w planie trucie dziecka nikotyną? Limetic jest minipigułką i dlatego mogą go przyjmowac zarówno kobiety karmiące piersią jak i te uczulone na estrogeny. Ale co do palenia to kobiety po 35 roku życia, które palą duzo są narażone na zakrzepicę. dlatego własnie zaleca się im jesli już antykoncepcja hormonalna to właśnie minipigułka.

21

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Dlatego nie przepisuje się ich raczej kobietom palącym więcej niż 10 papierosów dziennie.

22

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Na szczęście nie palę i nigdy nie paliłam, juz dłuższy czas biorę belarę i dobrze sie przy niej czuję. Cieszę się, że nie przytyło mi się smile

23

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

to właśnie jest najważniejsze, żeby antykoncepcja którą łykasz nie przynosiła jakichś skutków ubocznych, jeśli jest inaczej trzeba to zmienić. Ja od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne i dla mnie to najlepsza metoda.

24

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja również biorę pigułki, na początku takie dla karmiących, teraz już elin. Lepiej się po nich czuję, libido mi tak nie spada, jak na poprzednich.

25

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

mi po ciąży lekarz przepisał elin bo wcześniej brałam cilest ale nie ma go już na rynku i powiedział że to ten sam skład więc mogę bez problemu przyjmować te tabletki i rzeczywiście czuje się na nich tak samo dobrze jak na poprzednich.

26

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Nie wiem czy szukanie porad odnośnie antykoncepcji na forum jest dobrym pomysłem. Każda kobieta ma inny organizm i to ginekolog powinien dobrać odpowiednią metodę i np. odpowiednie tabletki po wykonaniu badań, tak by uniknąc skutków ubocznych. Ostatnio udało mi się trafić na bardzo fajnego lekarza na eDoktor24, który po konsultacji online doradził tabletki antykoncepcyjne- nie wpływają na mój stan zdrowia, wagę czy cerę ( a wiem, że często kobiety się na to skarżą).

27

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Wymienić opinie przecież można, a wiadomo, że bez recepty i tak się pigułek nie kupi, więc wizyta u lekarza jest konieczna. Nikt porad na forum nie traktuje na równi z wizytą u lekarza wink

28

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Moja siostra po porodzie miała przepisany Limetic, jednoskładnikową pigułkę, która nie przenika do mleka i karmiące mamy mogą brać ją bez szkody dla niemowlaka. Oczywiście tabletki przepisuje ginekolog, ale info na forum odnośnie tego, że takie tabletki w ogóle są bywa przydatna. wink

29

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Molly napisał/a:

Dlatego nie przepisuje się ich raczej kobietom palącym więcej niż 10 papierosów dziennie.

Własnie sie im przepisuje smile Limetic ze względu na skład zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepicy. A właśnie tego obawiają sie lekarze u kobiet palących więcej niż 10 papierosów dziennie. Ryzyko jest największe po 35 roku życia i wtedy właśnie antykoncepcja jest zalecana właśnie w postaci minipigułki.

30 Ostatnio edytowany przez MagGru (2017-01-21 13:05:27)

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja już w trakcie ciąży rozmawiałam ze swoim ginekologiem na temat antykoncepcji jak urodzę. Po okresie połogu założyłam wkładkę levosert gdyż działa miejscowo i mogę z nią spokojnie karmić maluszka piersią. Do tabletek jakoś nie miałabym zaufania, poza tym teraz nie muszę pamiętać o tym aby codziennie przyjmować pigułkę.

31

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

u mnie tabletki antykoncepcyjne sprawdzają się idealnie, biorę dalej elin, cera jest rewelacyjna a poza tym bardzo dobrze się czuję więc nie zmieniam nic, wolę jednak być zabezpieczona przed ciążą.

32

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

U mnie również tabletki spisują się idealnie i biorę belarę odkąd tylko odstawiłam synka od piersi.

33

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja biorę limetic, bo karmię piersią. Te pigułki są bezpieczne podczas karmienia, bo nie przenikają do mleka w ilościach, które miałyby jakiekolwiek znaczenie.

34

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

ja od razu po urodzeniu syna zdecydowałam sie na wkładki domaciczne levosert Zdecydowaliśmy że robimy kilkuletnią przerwę, a ja mialam strasznie wykonczony organizm po okresie ciazy, ze nie chcialam w siebie ladowac dodatkowej dawki hormonów. Wkładki uwalniaja tylko jeden i dzialaja domiejscowo dlatego uznalam ze w mojej sytuacji beda idealne. Nie musze myslec ani o receptach, ani o regularnym lykaniu tabletek. No zwyczajnie jest to dla mnie bardziej komfortowe rozwiazanie.

35

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

U mnie również limetic, przynajmniej do czasu, dopóki karmię piersią, a dalej zobaczymy.

36

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja też myślałam o wkładce ale dostałam paskudnej infekcji i dalej nie mogłam już karmić piersią więc sprawa się rozwiązała sama a ja dostałam vines od mojej ginekolog bo mają najmniej hormonów i po dłuższej przerwie od antykoncepcji są podobno idealne

37 Ostatnio edytowany przez Katia (2017-09-25 05:59:57)

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Karmienie piersią nie jest gwarantem tego,że nie zajdzie sie w ciążę wink Wiele kobiet myśli,że to zabezpieczy je przed ciążą. I z tego wynikają ciąże praktycznie jedna po drugiej. Niekoniecznie zresztą dobre dla organizmu kobiety....

Polecam tabletki. Są specjalne tabletki, które można brać równiez podczas karmienia. Kilka ciekawych faktów jest również tutaj:
https://rodzinazdrowia.pl/5-mitow-na-te … cepcyjnych

Jesli nie chcecie brać tabletek to pozostają prezerwatywy wink

38

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

;ddddddd

39

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

ja biore tabletki belara bo po nich czuje sie najlepiej.. nie mam skutkow ubocznych, libido w normie, nawet cera sie poprawila. ja jestem zadowolona

40

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Jeśli młoda mama nie karmi to spoko, ale dla karmiących są inne pigułki, jednoskładnikowe, jak np. limetic.

41

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

od początku nie miałam pokarmu przez komplikacje przy cesarce więc ich nie skarmiłam wcale piersią,  a 3 miesiące po porodzie dostałam vines jako pierwszą antykoncepcję w ogóle ale nie mogę na nie narzekać, od początku dobrze je tolerowałam

42

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

No jak nie karmiłaś to może, ale przy karmiących to jednak lepiej limetic bez estrogenów.

43 Ostatnio edytowany przez jmali (2018-04-03 07:16:41)

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Dziewczyny od jakiegoś czasu odczuwam duży spadek libido przy tabletkach. Dodam,że za bardzo nie mogę ich zmienić ponieważ tabletki jakie biorę mają dobry skład z powodu pcos Tak więc nie jest to jedynie antykoncepcja ale kwestie zdrowotne.Jednak chciałabym cieszyć się z seksu tak jak kiedyś.
Czy któraś z Was brała może te tabletki na libido????
https://intymnosc.pl/gl/libido-u-kobiet … ibido.html

Jak działanie????

44

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Dobry skład nie oznacza wcale, że jest dobry dla Ciebie. Libido nie spada, jak pigułka jest dobrze dobrana. Ja na przykład przy vixpo w ogóle nie odczuwam takich dolegliwości, a jeszcze pozbyłam się przykrych pms.

45

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

To raczej kwestia indywidualna i wiem, ze trzeba duuuzo przetestowac, zanim sie trafi na idealny. Tez mi libido spada po tabsach

"Jestem za blisko, żeby mu się śnić. " W. Szymborska

46

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Brałam na początku stimeę, bo reklamowana i trochę sie zawiodłam. Raczej bym nie sięgnęła po drugie tabletki gdyby nie moja kolezanka, która mi je poleciła. I powiem Ci, że u mnie o wiele lepiej się sprawdziły. I pomogły!
Dodam tylko, że musisz poczekać na działanie. W przypadku libido therapy 2 tygodnie ale na opisie jest napisane,ze u niektórych kobiet efekt przychodzi szybciej, u niektórych później.

47

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja nie karmiłam, więc od razu wróciłam do vixpo, które brałam przed porodem. smile

48

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja po ciążach nie wróciłam do hormonów, postawiłam na naturalną antykoncepcję komputer cyklu myway, który na podstawie temperatury ciała, poziomu hormonu LH i jakości śluzu szyjkowego wyznacza mi owulację i wówczas się zabezpieczam. Komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

49

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

A któraś z Was używa może krążków dopochwowych? Czytałam ostatnio o PolaRing, że polski producent i cena ok, wydaje się to wygodne, czym to się różni, od tego bardziej znanego?

50

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ale co masz na myśli pisząc bardziej znanego? Krążek to krążek. Zakładasz na 3 tygodnie i niczym więcej się nie martwisz. smile

51

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Mi się zdarza zapomnieć przez co mam nieregulane miesiączki i po skończeniu opakowania noszę wkładki bo nie wiem kiedy sie zacznie.

52 Ostatnio edytowany przez marzanna (2019-04-05 12:05:56)

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Tak ale jeśli masz problem z regularnością to może lepszy byłby implanta albo wkładka? Ja tam sie bez problemu przystosowałam do tabletek, właśnie mi ginekolog zmieniła te niskodawkowe, jeszcze skuteczniejsze bo to jakaś nowa generacja, tu nawet czytałam https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10428158 że potwierdzają to wyniki badań

53

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja Ci polecam urządzenie do wyznaczania dni płodnych i zabezpieczania się tylko w dni płodne, ja po ciąży nie wróciłam do hormonów, postawiłam na naturalną antykoncepcję komputer cyklu myway plus prezerwatywa.

54

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Nie każdemu to służy, u mnie taka metoda odpada, poza tym jakoś nie ufam innym niż pigułka. Od dłuższego czasu biorę vibin i jestem zadowolona.

55

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja po urodzeniu dziecka nie wróciłam do antykoncepcji hormonalnej. W czasie starań korzystałam z komputera cyklu myway, którym wyznaczałam swoje dni płodne, dziś również go używam ale w czasie dni płodnych i około płodnych zabezpieczam się prezerwatywą. Komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

56

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

A ja z przyjemnością wróciłam do tabletek po urodzeniu dziecka, jak tylko skończyłam karmić piersią wróciło PMS i koszmarnie bolesne i obfite miesiączki. Nie mogłam się doczekać tabletek ale tym razem dostałam inne, niskodawkowe, nowej generacji - vines. Jak dotąd bardzo dobrze je toleruję, nie przytyłam, nie puchnę jest ok

57

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

ja wróciłam do tabletek smile

58

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

ja mam spiralę

59

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

miałam polaring i akurat ja się dziwnie z nim czułam. zdecydowanie bardziej wolałam łykać tabletki niż nosić ringa

alternatywna forma zdrowia!

60

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja po ciąży zaczęłam stosować diafragmę caya, którą zaproponował mi gine.

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

Ja bym jednak szła w ringi jeżeli chodzi o mniejsze ilości hormonów

62

Odp: Antykoncepcja młodej mamy

elizka napisał/a:

A ja z przyjemnością wróciłam do tabletek po urodzeniu dziecka, jak tylko skończyłam karmić piersią wróciło PMS i koszmarnie bolesne i obfite miesiączki. Nie mogłam się doczekać tabletek ale tym razem dostałam inne, niskodawkowe, nowej generacji - vines. Jak dotąd bardzo dobrze je toleruję, nie przytyłam, nie puchnę jest ok

Dobrze to czytać bo też akurat ginekolog dał mi receptę na te tabletki, planowany okres mam za tydzień a więc wtedy zacznę je brać, mam nadzieję że tak samo dobrze będę je tolerować jak Ty.