Temat: Cytologia - HPV, rak?

Witam,
Robię regularnie badanie cytologiczne. Otrzymałam teraz wyniki gdzie jest zapis CIN1. Czy oznacza to zmiany przednowotworowe? Co to dokładniej znaczy - nowotwór czy "jeszcze" nie? Był też zapis N87 (i chyba 0) a nie mogę tego nigdzie znaleźć w sieci. Jestem zapisana na kolposkopię dopiero za dwa tygodnie (takie terminy). Czy możecie wyjaśnić mi to szerzej albo uspokoić? smile

2

Odp: Cytologia - HPV, rak?

Co ile trzeba wykonywać badanie na hpv? I czy w ogóle trzeba?

3 Ostatnio edytowany przez jmali (2017-07-13 13:34:01)

Odp: Cytologia - HPV, rak?

Wirus hpv jest bardzo częsty w społeczeństwie. Szacuje się,że ma go ponad połowa aktywnych seksualnie mężczyzn. Tak więc jeśli współżyjemy to dobrze jakbyśmy robiły takie testy raz do roku .Dzięki temu można zastosować odpowiednią profilaktykę i ewentualnie leczenie.
Test taki nie jest refundowany.
Można wykonać go prywatnie:
https://drwenerolog.pl/produkt/test-klykciny-konczyste/

4

Odp: Cytologia - HPV, rak?

Całkowicie się zgadzam z poprzednio mówcą. Coraz więcej się słyszy o tym wirusie i niestety jego konsekwencje są naprawdę srogie. Chociażby może być przyczyną raka szyjki macicy, czy jamy ustnej i gardła. Natomiast u mężczyzny może spowodować raka odbytu i prącia. Odpowiednio szybka reakcja to szansa na wyleczenie, dlatego warto wykonać sobie przykładowo odpowiednie badania na wirus hpv dla mężczyzn w Medistore, jak i dla kobiet.

5

Odp: Cytologia - HPV, rak?

Takich problemów nie warto bagatelizować. Warto iść się przebadać, zwłaszcza ,że teraz mamy fajny bon promocyjny zdrowa jesień od laboratorium diagnostyki. Weźcie tez swoją rodzinę, bo warto badać się profilaktycznie, w tedy przy takich chorobach jest możliwość wykrycia jej wcześniej i można je sukcesywnie wyleczyć

6

Odp: Cytologia - HPV, rak?

fakt , ja też byłam na badaniach i mam  nie za dobra cytologię

7

Odp: Cytologia - HPV, rak?

Jeśli masz niepokojący wynik cytologi to nie czekaj tylko kup sobie żel papilocare, stosuje się go w ramach  profilaktyki i jako wspomaganie leczenia zmian wywołanych przez wirus HPV