1 2012-03-12 16:15:37

Temat: Problem z nosem - krzywa przegroda nosowa

Problem z nosem - krzywą przegrodę  nosową. Mam pytanie jak wygląda taki zabieg ? Czy przebiega w narkozie czy znieczuleniu miejscowym ? Czy jest w ogóle jakaś szansa, że taka przegroda nie zostanie prawidłowo nastawiona i nos będzie w jakiś sposób krzywy po takim zabiegu ?

2 2012-03-19 18:29:23

Odp: Problem z nosem - krzywa przegroda nosowa

Krzywa przegroda nosowa to problem dotyczący dużej części naszej populacji. Niewielkie skrzywienia przebiegają z reguły bezobjawowo. Poważniejsze odchylenia bywają przyczyną męczących dolegliwości. Chorzy z krzywą przegrodą nosową najczęściej skarżą się na nocne chrapanie oraz nawracające infekcje i nieżyty nosa. Może dochodzić do zalegania wydzieliny, zapalenia zatok, zmiany barwy głosu oraz pojawienia się nieprzyjemnego oddechu. Zabieg korekty przegrody nosowej przeprowadzany jest na kilka sposobów, w zależności od stopnia skrzywienia. Najprostsze korekty wykonuje się w znieczuleniu miejscowym z podaniem środka uspokajającego. Sama operacja nie jest bolesna i trwa zwykle nie dłużej niż godzinę. Pacjent zostaje wypisany do domu w dniu następnym, o ile nie wystąpiły komplikacje. Jak każda operacja, również ta, obarczona jest ryzykiem niepowodzenia. Dotyczy ono jednak marginalnego odsetka przypadków. Nie zawsze jednak, pomimo wyprostowania przegrody, dochodzi do ustąpienia wszystkich przykrych dolegliwości.

3 2012-10-25 12:30:54

Odp: Problem z nosem - krzywa przegroda nosowa

W mojej rodzinie były dwa przypadki krzywej przegrody nosowej. Oprócz tego, że kuzyni ciągle mieli katar, chrapali w nocy i często się przeziębiali, miewali również krwotoki w najmniej odpowiednich momentach. Obydwaj poddali się zabiegowi przy znieczuleniu miejscowym. Zabieg podobno nie trwa długo, ale potem przez kilka dni odczuwa się ból nosa.