1

Temat: Ciągnięcie-ucisk nad spojeniem łonowym

Witam!

3 tyg temu miał miejsce dziwny incydent z moim udziałem. Jestem w ciąży (28 tydzień). Miałam założoną noge na nogę w pozycji leżącej (zgięte, podparte o łóżko)., uciśnięte. Nagle w lewej pachwinie usłyszałam małe przesunięcie (coś jakby strzyknęło). To doprowadziło po ok 10 minutach blokadę/paraliż okolicy od pachwin przez całe łono do tego stopnia, że nie byłam w stanie wykonać kroku. Byłam hospitalizowana, ale głownie pod kątem ginekologicznym, jako że jestem w ciąży. Wszystko ginekologicznie wyszło ok. Nastepnego dnia bol powoli odpuścil na tyle, ze moglam samodzielnie wykonać krok, ale ze szpitala wyszlam po tygodniu. Chdzić swobodnie mogę. Podejrzewano rozejście sie spojenia łonowego, ale samo miejsce spojenia przy ucisku mnie nie boli. Nawet leżenie na boku ze złączonymi nogami nie sprawia mi kłopotu. Jedynie, co odczuwam do tej pory, to przy chodzeniu ciągnięcie/ takie uczucie ciężkości/jakbym miała założony pas z kamieniami(nie jest to bolące, a jedynie sprawia ogromny dyskomfort) w części nad spojeniem łonowym. Czy to mogą być odczuwalne rozciągajace się więzadła przy powiększającej się macicy? Czy takie ciągnięcie może być juz do końca ciąży? Jak sobie ew. z tym radzić?