1

Temat: Zakrzepica żył głębokich

Czy któraś z was choruje na zakrzepice żył głębokich? Niestety mam to schorzenie i jest mi ciężko. Nie wiem, może macie jakieś swoje skuteczne sposoby i rozwiązania na zmęczone i opuchnięte nogi?  Niestety mam bardzo siedzącą pracę i wydaje mi się ,że ona tej mojej zakrzepicy nie służy zupełnie. Nogi mam bardzo obolałe jak wracam do domu.

2

Odp: Zakrzepica żył głębokich

Zakrzepica żył głębokich to schorzenie, którego nie wolno lekceważyć. Nieleczone może prowadzić do poważnych następstw. Najpoważniejszym z nich jest zator tętnicy płucnej wywołany oderwaniem się fragmentu skrzepliny i jego wędrówką do płuc. Ostry epizod zakrzepicy może również unieruchomić pacjenta z powodu dużego obrzęku zajętej kończyny i bólu w czasie wysiłku fizycznego. Jeśli dostrzega Pani u siebie powiększenie obwodu kończyny, bolesność i nadmierne ucieplenie lub zacznie odczuwać nagłą duszność, proszę niezwłocznie skorzystać z pomocy medycznej. Czy przyjmuje Pani na stałe jakieś leki? Chodzi tu głównie o preparaty zmniejszające krzepliwość krwi i zapobiegające nawrotom ostrych epizodów zakrzepicy. Leczenie ciężkości  i zmęczenia nóg jest postępowaniem jedynie objawowym. Pomagać tu mogą maści i żele oparte na heparynie. Łagodniejsze preparaty zawierające wyciąg z kasztanowca lub ruszczyka mogą stanowić jedynie profilaktykę obrzęków.

3

Odp: Zakrzepica żył głębokich

trzeba jak najszybciej zapobiegać, żeby nie doszło do poważnych stanów. Często niestety pozostaje już tylko leczenie operacyjne,  Najlepiej skonsultować się z lekarzem i niech doradzi, czy konieczne jest jakieś poważniejsze leczenie czy na razie wystarczy profilaktyka.

4

Odp: Zakrzepica żył głębokich

ja również nabawiłam się zakrzepicy, miałam straszne drętwienia, leki były mało skuteczne, teraz zaczęłam stosować rezonator biofotonowy i przyznam że te drętwienia są dużo mniejsze i rzadsze, więc mogę go polecić.

5

Odp: Zakrzepica żył głębokich

Mam akualnie przypisane środki w zastrzykach. Orientujecie się czy można leczyć zakrzepice doustnie?

6 Ostatnio edytowany przez talia (2017-07-18 05:40:32)

Odp: Zakrzepica żył głębokich

Teoretycznie mozna, ale takie leczenie jest trudne. Wymaga badań oraz kontroli. Poza tym niekoniecznie w każdym przypadku się sprawdzi. Jesli lekarz przypisał Ci takie leczenie to proponowałabym z niego nie rezygnowac. Bo możesz narobić sobie jeszcze problemów.

Zakrzepica to niebezpieczna choroba:
https://www.zakrzepica24.pl/profilaktyk … e/leczenie

Na stronie opisane jest leczenie zakrzepicy. Sama miałam w ciąży i leczyłam własnie zastrzykami. Nie było to przyjemne, ale jak trzeba to trzeba.

7

Odp: Zakrzepica żył głębokich

A co l-argininą? Są badania pokazujące jej świetny wpływ w chromaniu przestankowym. Arginina poprawia przepływ krwi, zmniejsza też złogi w naczyniach. Bardzo dobrze działa w postaci komplekserów, np. ProArgi 9 Plus, CardioArgin itp.