1

Temat: Nadmierna potliwość

Strasznie się pocę - staram się z tym walczyć różnymi metodami, myję się ciągle, ale to nie pomaga. Chodzi o to, że po prostu strasznie się pocę. Niestety co do samego pocenia się to nie są to tylko pachy, ale także plecy i brzuch. I nie zobaczyłam żeby to było szczególnie np podczas ćwiczeń czy stresu. Po prostu pocę się ciągle. Jakimi naturalnymi najlepiej metodami zwalczyć tę nadmierną potliwość ?

2

Odp: Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość to problem, który może znacznie utrudniać życie, zarówno zawodowe jak i osobiste. Dobrze, że opisała Pani rodzaj nadmiernej potliwości: dotyczy całego ciała oraz nie jest związany z czynnikami emocjonalnymi. Jeśli jest Pani pewna, że potliwość nie ma podłoża chorobowego (wykluczenie chorób tarczycy, cukrzycy), pozostaje leczenie objawowe dolegliwości. Metody naturalne ograniczają się głównie do zastosowania ziół. Za pomocne w leczeniu nadpotliwości uznaje się takie zioła jak hyzop czy szałwia lekarska. Nie wolno jednak zbyt długo stosować szałwii lekarskiej- zawarty w niej tujon może prowadzić do niewydolności narządów miąższowych, jak wątroba czy nerki. Do kąpieli polecane są również napary szałwii, mięty oraz kory dębu. Wykazują one właściwości ściągające i antyseptyczne. Godne uwagi są również naturalne dezodoranty wykonane z kryształów soli wulkanicznej, tak zwanego ałunu. Ich duża wydajność sprawia, że jedno opakowanie wystarcza na około rok stosowania.

3

Odp: Nadmierna potliwość

Ja stosuję Ałun. Jest to naturalny dezodorant pod pachy-reguluje wydzielanie potu, nie blokuje porów, pozwala oddychać skórze, i nie plami ubrań. Ałun można stosować w zwalczaniu opryszczki wargowej, poparzeń słonecznych, ukąszeń owadów i podrażnień po goleniu. Ma szerokie zastosowanie i naprawdę świetnie działa. Do kupienia jest w sklepach z naturalnymi kosmetykami.

4

Odp: Nadmierna potliwość

Ja tak jak Żaneta stosuje ałun. Kupiłam go w mydlarni. Napisałam kupiłam, a nie kupuję, bo jest tak wydajny, że mam go już 1,5 roku smile Nie ma prawa się przeterminować, bo to kryształ, więc możesz być spokojna.

5

Odp: Nadmierna potliwość

Dezodorant naturalny łagodny w sprayu HB, jedyny tego typu kosmetyk, który nie zatyka porów. Macie ograniczone pocenie się, a nie całkowicie wyeliminowane.
Po prostu dezodorant sprawia, że nie pojawiają się wam jakiekolwiek kiepskie zapachy. To podstawa.

Odp: Nadmierna potliwość

W aptece dostępny jest Etiaxil lub Antidral. Jeśli takie preparaty na nadpotliwość nie dadzą zadowalających efektów, można zastosować zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Polega on na wstrzyknięciu w problematyczne miejsca botoksu i zahamowaniu nadmiernego wydzielania potu. Zabieg utrzymuje się do około roku.

7

Odp: Nadmierna potliwość

Sama również od jakiegoś czasu to obserwuję. Jakie badania wykonać?

8 Ostatnio edytowany przez Katia (2018-09-12 08:44:27)

Odp: Nadmierna potliwość

Na pewno
morfologia
cukier
hormony tarczycy ( tsh, ft3, ft4)
mocz

Powodem może być również stres, menopauza, andropauza u mężczyzn. U niektórych osób może być to rowniez genetyczne aczkolwiek jeśli obserwujesz to u siebie od jakiegoś czasu jedynie to raczej nie jest to genetyka.Zerknij sobie na stronę:
https://zdrowie.tvn.pl/a/nadmierne-poce … ne-pocenie

Opisane są tutaj przyczyzny i sposoby na nadmierne pocenie. Jeśli wyregulujesz hormony to pozostają ubrania z naturalnych tkanin i antyperspiranty.

9

Odp: Nadmierna potliwość

Z naturalnych metod można przede wszystkim polecić pietruszką - duże ilości.

Odp: Nadmierna potliwość

W wiekszosci przypadkow pocenie sie jest zwiazane z kwestiami hormonalnymi i to od ich zbadania warto zacząć.

11

Odp: Nadmierna potliwość

moja koleżanka miała podobny problem i wyszło, ze ma problemy z tarczycą ;/ lepiej się zbadać.

krok po kroku, metr do metra a będzie luźniejsza bluzeczka wink

12

Odp: Nadmierna potliwość

Coś o twojej wadze, budowie ciala? Masz problemy hormonalne? Bez tego typu informacji to sobie mozemy wrozyc z fusow.

13

Odp: Nadmierna potliwość

Pellargoniia napisał/a:

moja koleżanka miała podobny problem i wyszło, ze ma problemy z tarczycą ;/ lepiej się zbadać.

a kojarzysz co dokładnie jej tam wyszło? mam chyba podobny problem. szła do endokrynologa czy pierw na usg tarczycy?

"Serce ma swoje racje, których rozum nie zna."

14

Odp: Nadmierna potliwość

A twarz ci sie nie poci?