1

Temat: Gdzie leczyć hazard?

Witajcie.
Mam taki problem, że popadłam w uzależnienie od hazardu. Nie mam zielonego pojęcia jak sobie z tym poradzić. Sama próbowałam już ale to nic nie dawało. Wiem, że potrzebny mi dobry psychoterapeuta a nawet jakiś ośrodek leczenia uzależnień. Mieszkam w Krakowie, czy mogłybyście coś polecić?

2

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Samemu sobie w ogóle nie poradzisz z takimi uzależnieniami. Nic na to nie poradzisz, tylko potrzebujesz specjalisty psychoterapeuty aby jednak ktoś Cie pokierował, zdiagnozował i wysłał do ośrodka leczenia uzależnień jeśli ciężki z Ciebie przypadek. Ja przez taką drogę przeszłam rok temu kiedy poszłam na leczenie do ośrodka Wiosenna koło Krakowa. Najpierw musieli mnie zdiagnozować a potem poszłam na terapię "odwykową"... oj było ciężko, jeśli na samym początku się nie poddasz, to dasz radę, byle ten najgorszy początek przejść. Leczenie nigdy nie jest łatwe. Ja starałam się myśleć o rodzinie, dla której się leczę. Oczywiście dla siebie też, ale to oni byli moim "motorkiem napędowym".

3

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Zgodzę się, że samej sobie z tym problemem niestety nie poradzisz. Choćbyś nie wiem jak chciała to sobie nie poradzisz. Miałam 3 podejścia tego typu. Dam sobie radę, poradzę sobie, nie potrzebuje nikogo aby z tego wyjść... Niestety nie. Za każdym razem upadałam. Poradziłam sobie dopiero z nałogiem kiedy poszłam na terapię. Wybrałam akurat ośrodek niedaleko Krakowa, bo w Ściejowicach. Wiosenna. Myślę, że warto go zaproponować, bo mają świetny program terapeutyczny. Ja tam czułam się dość dobrze, miałam opiekę, kontrolę. Nie miałam gdzie iść zagrać więc tak z dnia na dzień człowiek coraz lepiej to znosił...

4

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Droga do wyjścia z uzależnienia nie jest łatwa, ale należy ją podjąć, jeśli zależy nam na całkowitym porzuceniu nałogu. Niestety często nie wiemy jaki ośrodek wybrać, który jest najskuteczniejszy. Na szczęście na stronie osrodkiiterapii.pl można zapoznać się z opiniami pacjentów, którzy podjęli leczenie w konkretnych ośrodkach z różnych zakątków Polski.

5

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Ja leczyłem się w Ośrodku Tratwa w Wiśle. Na szczęście mogłem liczyć na wsparcie rodziny, która mi kibicowała i to dzięki nim podjąłem walkę z nałogiem. Profesjonalna pomoc ułatwiła mi uporanie się z moim problemem, choć szczerze powiem, że było mi ciężko, ale najważniejsze, że mam to już za sobą i że się nie poddałem .

6

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Hazard można wyleczyć nawet we własnej rodzinie, bo wystarczy dobre wsparcie i SAMOZAPARCIE w większości przypadków.

7

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Nie wiem, czy da się to wyleczyć bez odpowiedniego wsparcia ze strony fachowców. Moim zdaniem konieczna jest psychoterapia. Nie czekaj, tylko zgłoś się do poradni. WIem, że takie terapie prowadzone są w Domowy Detoks. Dobrze, że rodzina wspiera, ale to może być niewystarczające.  To trudny proces i każda pomoc jest cenna. Nie czekaj, a na pewno uda Ci się zerwać z nałogiem.

8

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Cieszę się, że w końcu mój mąż sięgnął po rozum do głowy i zdecydował się na ten odwyk w Ośrodku Koninki w Porębie Wielkiej. Wiele to zmieniło w naszym życiu i jestem im dozgonnie wdzięczna, że mu pomogli z tym wygrać!

9

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Jak szukacie ośrodków terapii, to na Rankingu (osrodkiterapii.pl) znajdziecie dużo ofert z całej Polski, a także opinie pacjentów na ich temat. To pomoże Wam wybrać najwłaściwszy ośrodek.

10

Odp: Gdzie leczyć hazard?

W Ośrodku prywatnym Tratwa w Wiśle bardzo skutecznie leczą uzależnienie od hazardu. Sama przez t przeszłam a teraz po terapii nie mam z tym problemów  już , ogromnie się cieszę że z tego wyszłam

11

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Mojej siostrze pomogli w Ośrodku Oaza (Choceń - woj. kujawsko-pomorskie) wyjść z uzależnienia od hazardu. Muszę przyznać, że pracują tam znakomici specjaliści, którym będziemy dozgonnie wdzięczni za okazaną pomoc i zrozumienie.

12

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Mój facet był uzależniony od hazardu.. Doprowadził do takiego stanu, że zostaliśmy bez pieniędzy, z długami.. Wtedy nasze ostatnie pieniądze postanowiliśmy wydać na jego terapię. Leczył się w osrodku leczenia uzależnień Arka w Wiśle i przez pare tygodni odbywał tam terapię..  Gdyby nie ta decyzja, ten ośrodek i ludzie, którzy mu pomogli nie poradzilibyśmy sobie.. Nie ma co z tym uzależnieniem walczyć samemu. Nie dasz rady.. Lepiej iść do specjalisty

13

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Ten ośrodek w Wiśle nazywa sie TRATWA , jest na ulicy Beskidzkiej. Pomyliłaś chyba nazwę.  Ale zgadza się że bardzo pomagają. Można ich znaleść też na Facebooku , szybko tam odpowiadają na pytania, ale najlepiej zadzwonic . Na facebooku albo na stronie maja nr telefonu a strona to leczenieuzaleznien. com

14

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Polecam ośrodek Tęcza, tam mają doświadczenie w uzależnieniach od hazardu, mój brat się tam leczył i mu pomogli, profesjonalnie podchodzą do pacjenta rozumieli jego problem i wiedzieli jak pomóc

15

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Dobrym ośrodkiem uzależnień jest Medox. Leczą różne uzależnienia i są w tym dobrzy. Mają bardzo dobrych specjalistów.

16

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Sprawdź sobie ośrodek NEFO. Hazard to tez poważne uzależnienie i jeśli widzisz, ze stanowi to dla ciebie duży problem to uważam, że powinnas poprosić o pomoc specjalistow. Niestety ludzie mysla, ze nalog to tylko alkohol czy narkotyki... to nieprawda! Mysle, ze powinnas rowniez powiedziec bliskim o swoim problemie, bo ich wsparcie bedzie dla ciebie mega wazne.

17

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Skontaktowałam się przez FB z ośrodkiem Tratwa tym z Wisły, który polecała Elwira. Świetny kontakt i bardzo konkretne informacje. Szybko odpowiadają, ujeli mnie. Moja siostra potrzebuje pomocy, umówiłam ją w tej Tratwie. dają L4 nawet na czas terapii do pracy

18 Ostatnio edytowany przez Ves (2019-05-01 09:06:24)

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Jest to trudny nałóg. U wielu osób wystarczą dwa, trzy lata by przejść drogę od pierwszego zagrania do gigantycznych długów, rozpadu zawiązku, utraty pracy, myśli i prób samobójczych. Nałóg jest groźny i niszczący, niezależnie od tego czy gracz wybiera ruletkę, pokera, na automatach czy obstawia zakłady. Pamiętajmy, ze osoba uzależniona od hazardu powinna sama wykazać chęć pokonania nałogu oraz podjęcia leczenia. Bo jesli takiej chęci nie wykaże to leczenie może nie być skuteczne....

Ze swojej strony polecam psychoterapię w gabinecie, w którym specjalizują się w leczeniu nałogów w tym hazardu. Takie spotkania często pozwalają uzależnionej osobie uświadomić sobie ile traci przez swoje zachowanie.

W Warszawie mogę polecić Strefę Myśli: http://strefamysli.pl/psychoterapia-indywidualna/

19

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Żaden nałóg nie jest łatwy do pokonania, niestety. Warto spróbować skontaktować się z Klinika Kuźnia wiem, że oni specjalizują się nie tylko w leczeniu uzależnienia od alkoholu i narkotyków, ale właśnie i hazardu.

20 Ostatnio edytowany przez jamka3 (2019-09-29 17:32:23)

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Uzależnienie od hazardu to poważna sprawa... trzeba koniecznie podjąć leczenie, zobacz tutaj jakie metody są stosowane i skuteczne http://naukasms.pl/leczenie/jaka-terapie-wybrac/nrh_vua. Tak jak w innych uzależnieniach również w przypadku hazardu, aby w ogóle zacząć myśleć o leczeniu trzeba sobie uświadomić jak wielki problem dotyczy danej osoby i że musi ona zacząć myśleć o tym sama. To poważna sprawa naprawdę.