1 2012-03-26 22:33:14

Temat: Zagrożenia przy cesarce

Jestem w 8 miesiącu ciąży i niebawem czeka mnie poród smile Zdecydowałam się - mam wadę wzroku dosyć sporą - na cesarkę. Niemniej trochę ostatnio się zaczęłam bać, koleżanka zaczęła mi opowiadać jakąś historię kobiety , która wykrwawiła się przy cesarce, podobno też jak dają zastrzyk w kręgosłup jest on bardzo bolesny i nie można się ruszać. Wszystkie te opowieści sprawiają, że umieram ze strachu. Czy któraś z was miała cesarkę albo może mi napisać jak zabieg cesarskiego cięcia dokładnie wygląda i czy rzeczywiście niesie jakieś poważne ryzyko ze sobą ?

2 2012-03-28 07:37:31

Odp: Zagrożenia przy cesarce

Zabieg cesarskiego cięcia jest poważną ingerencją w organizm kobiety. Wbrew obiegowym opiniom o tym, że poród "przez cesarkę" jest zawsze dobrym wyjściem, należy pamiętać o kilku ograniczeniach. Przede wszystkim zabieg cesarskiego cięcia jest operacją chirurgiczną. Wymaga on znieczulenia anestezjologicznego, a także łączy się z przerwaniem powłok skórnych. Proces ten zawsze niesie za sobą pewne ryzyko komplikacji. Jednak podobnie, jak przed innymi zabiegami kobieta wykonuje komplet badań, które potrzebne są nie tylko zespołowi operacyjnemu. Wskazują one również na ryzyko krwawienia, określając parametry krzepnięcia krwi. Należy również pamiętać, że ryzyko masywnego krwawienia jest też możliwe w warunkach naturalnego porodu. Na sali operacyjnej istnieją za to lepsze możliwości opanowania krwotoków. Niestety, należy liczyć się z tym, że pełne dojście do sił zajmuje dłużej w przypadku porodu metodą cesarskiego cięcia niż naturalnie.

3 2012-10-21 11:00:20

Odp: Zagrożenia przy cesarce

Nie wiem co to za lekarz i położna którzy pozwalają na wykrwawienie się kobiety podczas cesarki. Jeśli masz dobrego lekarza to niczego się nie bój. Zastrzyk w kręgosłup to zwykłe ukłucie i wierz mi ten ból jest niczym w porównaniu z bólami podczas porodu. Oczywiście każda kobieta inaczej dochodzi do siebie po cesarce. Ale do tygodnia powinnaś zapomnieć o zabiegu smile Pamiętaj też, że przy cesarce twoje dzieciątko się nie męczy, a to przecież też jest ważne.

4 2012-10-21 17:03:08

Odp: Zagrożenia przy cesarce

Cesarskie cięcie nie jest niczym innym, jak zwykłą operacją, a operacja zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Osobiście dziwię się kobietom, które wyłącznie ze strachu przez bólem decydują się na cesarkę na życzenie, Twoja sytuacja jest jednak inna i skoro takie są medyczne wskazania, to powinnaś nastawić się pozytywnie.

Ja rodziłam siłami natury (bardzo dobrze ten poród wspominam), ale mam kilka koleżanek, których dzieci przychodziły na świat za pomocą cesarskiego cięcia. Przyznaję, że opinie są różne, ale na pewno nie należy bać się samego znieczulenia, za to niewątpliwie kobiety w różnym tempie dochodzą do pełnej sprawności - zależy to od samego organizmu, rodzaju zastosowanego znieczulenia, doświadczenia lekarza wykonującego operację, przestrzegania przez rodzącą wszystkich zaleceń.

5 2013-02-26 12:35:17

Odp: Zagrożenia przy cesarce

Znajoma pierwsze dziecko rodziła przez cesarskie cięcie, wspomina je bardzo dobrze. Panicznie bała się porodu naturalnego. Obecnie, gdy oczekuje drugiej córki, narzeka na ból w podbrzuszu, szczególnie pod blizną. Jednakże na poród naturalny nie chce się zgodzić. Będzie cesarskie cięcie.