1

Temat: Sucha skóra u maluszka

Jakie macie sposoby na suchą skórę u maluszka? Jakie kosmetyki polecacie do pielęgnacji?

2

Odp: Sucha skóra u maluszka

Ja przy wyjściu ze szpitala dostałam specjalna maść witaminową dla maluszka. Rzeczywiście dość szybko pomogła.

3

Odp: Sucha skóra u maluszka

lenka a moze spróbuj zastosowac kosmetyki z serii Latopic, ja stosuje zarowno do kapieli - emulske, jak i do pielegnacji ciala_ emulsje do ciala i krem do twarzy, choc one sa typowo dla alergikow, to spokojnie mozna je stosowac tez u dzieci zdrowych, a jedynie z przesuszona skora, bo sa bardzo bezpieczne, maja naturalne skladniki (latopic.pl/Latopic/Skladniki-aktywne), juz po paru zastosowaniach mielismy duza poprawe stanu skory! ja zamawiam je przez internet, bo przesylka szybko dochodzi, a nie mam czasu na wychodzenia do apteki.

4

Odp: Sucha skóra u maluszka

U nas się bardzo dobrze sprawdza emolium. Mają emulsje, żele, kremy, niektóre od pierwszego dnia życia, inne od 1 miesiąca. Sporo tego, jest w czym wybierać. U nas syn ma azs, córka bardzo suchą skórę, chociaż jeszcze bez innych objawów. U obojga stosuję to samo i jestem zadowolona z efektów.

5

Odp: Sucha skóra u maluszka

A od pierwszego dnia, które stosować można? Jestem zainteresowana, bo mam maleńką przyszłą chrześnicę z problemem właśnie.

6

Odp: Sucha skóra u maluszka

Tama, na produktach Emolium pisze które można stosować od 1 dnia, i to są zauważalne napisy, więc wszystko łatwo i jasno widać

7 Ostatnio edytowany przez słomka (2017-03-19 22:56:51)

Odp: Sucha skóra u maluszka

Na pewno można te na ciemieniuchę, emulsję do kąpieli i krem. Ogólnie to zawsze masz na opakowaniu czerwony napis "od 1 dnia życia", jak tutaj:
https://lh3.googleusercontent.com/KSO999zBq6MsceYZW6-TwBxEH4cyKNvi1kSVyLMZ9HLtWq2OrAmZN7V0ZwdXXREzSDSlEpc0h5LlSD5Avku88d-ErozqwSkHzLjs5FTgDcWKIUvzoakzBiWLNUx55u3Q6DivJWXYDPD-AyDiyb4tzvVReDBWg-B-OAyJefJohK0VbGtY3AOIOktf5SMmXKPmw6bU2bGEiDcQE83cb5-FgLiN_d0R2NW3h5fZ61kyC29ufPukbhhG58D68Yi-or8un4_4nlW2QRXIEfmWU9aXj_qFYwytWj-kzbza4l1Ka_FoMsBvIXVkt2p4351efrpaMuQ-PzNQMD5fa4fr531uqVkMsmQNw20UyGwc4HKvzBkPR5MHwfX2QEUqJLg8g2wFUEVVcv_dI1kjPZoxKutdycOjVZ0y3YXccFw-JLXjj5N1B1Nofcw39CTPCXr8hynuDiQLZLGXIE_wk5C43xAkBSarefXxvtvuE6N38jSCnAMJwvVPeEhTQ9KSySMb37I4gLyPLfGL2aqNNYftJzy-wx_U0iUbLh-ymR0Vp7cLCZAcFpPtoKR_LMBqKOkGKT-6nBxBNfYXZUcpdTEN0uIe9fLoJc9yX1EL33M7vD5mXiFsfeDzUDGphQ=w331-h408

8

Odp: Sucha skóra u maluszka

Ja kupowałam specjalną emulsję w Rossmanie

9

Odp: Sucha skóra u maluszka

Dzięki za info dziewczyny, już kupiłam i właśnie to samo powiedziała mi pani w aptece. smile

10 Ostatnio edytowany przez cassan (2017-09-05 07:41:29)

Odp: Sucha skóra u maluszka

Zastosuj się także do porad dostępnych na stronie http://www.eloderm.pl/15,szkola-pielegn … otyku.html Noworodki i niemowlęta nie powinny odbywać zbyt długich kąpieli. Woda w wanience dodatkowo wysusza ich skórę. Kąpiel powinna trwać maksymalnie kilka minut a woda powinna być letnia, niewiele cieplejsza od temperatury ciała maluszka. Ponadto, zgodnie z zaleceniami dermatologicznymi, nie musisz kąpać dziecka codziennie, wystarczy 2-3 x w tygodniu (oczywiście pomijając sytuacje, gdy dziecko aktywnie spędza czas, np. na dworze, wówczas można mu zrobić krótki prysznic)