1

Temat: Jak wyliczyć i poznać czy mam owulację ?

Nie wiem na prawdę jak dobrze wyliczyć sobie i po czym poznać ,że mam właśnie owulację. Może ktoś z was ma jakiś niezawodny sposób ? Będę bardzo wdzięczna, mój okres jest rozwlekły, kończy się jakimiś 2-3 dniami kiedy nie ma już krwi i tylko brązowa wydzielina. Więc jak tutaj wyliczyć tę owulację ? Czy ona będzie 2 tygodnie po tych dniach ?

2

Odp: Jak wyliczyć i poznać czy mam owulację ?

Moment owulacji to bardzo ważny moment cyklu. Ma on szczególne znaczenie w dwóch sytuacjach- kiedy staramy się o dziecko oraz kiedy chcemy uniknąć niepożądanej ciąży. Jest to czas największej płodności kobiety. Wyliczenie w przybliżeniu dnia owulacji opiera się o ustalenie mniej więcej połowy cyklu. Każdy cykl miesięczny rozpoczyna się w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego. Z tego względu sama długość plamień kończących cykl ma tak naprawdę niewielkie znaczenie. Nie zawsze jednak owulacja wypada dokładnie w połowie cyklu. Aby dokładnie ustalić jej moment można posługiwać się obserwacją śluzu i pomiarem temperatury. Śluz śliski, bardziej obfity i rozciągliwy wskazuje na pojawienie się owulacji. Wzrost temperatury ciała w tym czasie wynosi zwykle od 0,5 do 1 stopnia Celsjusza. Są to niestety zmiany, które łatwo przeoczyć. Większą precyzją w określaniu owulacji cechują się dostępne w aptekach testy owulacyjne.

3

Odp: Jak wyliczyć i poznać czy mam owulację ?

U mnie owulacja zawsze pojawia się w połowie cyklu (mam regularne cykle), odczuwam delikatny ból podbrzusza i pojawia się wydzielina z pochwy, która jest bardzo obfita, gęsta i rozciąga się.

4

Odp: Jak wyliczyć i poznać czy mam owulację ?

Owulacja to jest zawsze na 14 dni przed 1 dniem krwawienia. I to jest jedyna pewna rzecz. Teoretycznie można codziennie mierzyć temperature- o tej samej porze, w tym samym miejscu, najlepiej przed wstaniem z łóżka. Po 3 miesiącach starannych obserwacji możesz zauważyć w środku cyklu nagły wzrost temperatury o około 0,5 stopnia. Wtedy jest owulacja. Niestety wiele czynników może zaburzyć te pomiary- choroba, niewyspanie, podróże, stres, leki. Jeżeli chcesz byc pewna owulacji zawsze możesz spróbować również testów owulacyjnych dostepnych bez recepty w aptekach czy drogeriach. Są to jednak metody które raczej pomoga Ci  zajść w ciażę niz jej uniknąć.

5

Odp: Jak wyliczyć i poznać czy mam owulację ?

najlepiej to obserwowac swoje ciało i patrzec na śluz i temperaturę - mi teraz łatwiej odkiedy piję zioła z baby mama med, ale można tez liczyć - a najlepiej liczyc i obserwować i do tego działać na rzecz uregulowania hormonów. I mozna jeszcze dodatkowo sie zapatrzyc w testy owulacyjne. one pomoga wskazać owulację ale lepiej je wykoywac przy obserwacjach

6

Odp: Jak wyliczyć i poznać czy mam owulację ?

to prawda obserwacja jest najlepsza i testy owulacyjne też pomagają, ale jak jest nieregularny cykl to ciężko obserwować , mojej koleżance bardzo pomogły te zioła z baby and mama med o których chyba Kasia napisała

7

Odp: Jak wyliczyć i poznać czy mam owulację ?

Te na Regularne Cykle miałam na myśli smile bo to one własnie reguluja poziom hormonów

8

Odp: Jak wyliczyć i poznać czy mam owulację ?

Też piję zioła z baby mama med i polecam smile

<a href="http://www.goodchoice.com.pl/sesja-ciazowa/">goodchoice.com.pl/sesja-ciazowa</a>