1

Temat: kawa a ciaża

da się jakoś zastąpić kawę w czasie ciąży?? lekarz zabronił mi pić kawy bo mam skoki ciśnienia sad( a mi tak ciezko się od niej odzwyczaić sad( co codziennie jednak była ta mała czarna

2

Odp: kawa a ciaża

to tak ma racje lepiej sobie chwilowo odpusc bo bedzie krwotok

3

Odp: kawa a ciaża

Zamień, zamień ją lepiej, ja piłam mama coffee z rosmana i dbrze sie czułam, smakowała mi bardzo, nie piłam jej codziennie, ale tak 2/3 razy w tygodniu dla smaku.

4

Odp: kawa a ciaża

O jejku, dziewczyny, jaki krwotok? Mój lekarz zalecił mi ograniczenie kawy, ale nie całkiem odstawienie... Powiedział, że jak stosuję suplementację kwasem foliowym (ja akurat zażywam mama dha premium, bo ma też dużo witaminy d), to dziecku raczej nic nie grozi, o ile się nie pali czy pije, a moje dobre samopoczucie , w tym normalne funkcjonowanie w pracy też jest dla dziecka dobre. A bez kawy chodzę poddenerwowana czasem tongue Może to jest kwestia indywidualna. Z resztą i tak teraz piję też trochę zbożowej, żeby się przestawiać powoli.

5

Odp: kawa a ciaża

Kwas foliowy nie ma wpływu na negatywne działanie kofeiny. Kofeina nie jest całkiem zakazana, można chyba do 200 mg dziennie, więc pewnie dlatego lekarz Ci pozwolił. Ale jakby co to pamiętaj, że kofeina jest nei tylko w kawie, ale też w herbacie, czekoladzie, niektórych lekach, więc bym radziła ostrożnie, przeciez tu chodzi o zdrowie dziecka. Zresztą po co ryzykować, skoro można smaczną zbożową mama coffee kupić smile

6

Odp: kawa a ciaża

Uwielbiam małą czarną o poranku, ale w ciąży niestety było mi po kofeinie niedobrze. Przez cały czas... Ale też zamieniłam kawę z kofeiną na zbożową z rosmana. Już dawno skończyłam karmić, ale kawa pozostała. Smakuje mi smile

7

Odp: kawa a ciaża

Też słyszałam, że kawa w ciąży nie zaszkodzi. Należy ją tylko ograniczyć. Wystarczy na jedną małą kawę dziennie. A jak chce się odstawić kofeinę to nie powinno się także pić herbaty czy czekolady, bo one także w sobie maja kofeinę. Po za tym udowodniono, że kawa bezkofeinowa ma jednak w swoim składzie kofeinę jest jej jakieś 5 razy mniej niż w zwykłej kawie, ale jednak jest. Do tego jak czekolada ma kofeinę to wszystkie produkty zawierające czekoladę także ma w sobie kofeinę. i mogą to być ciasteczka czekoladowe czy lody.  A z tych produktów przecież nie rezygnujemy

8

Odp: kawa a ciaża

Ja piłam dobrą kawę ricore czy jakoś tak, była pyszna i zdrowa