1 2017-04-26 20:47:38

Temat: Planowanie ciąży

W optymalnych warunkach każda ciąża powinna być planowana. W czasie porady przedkoncepcyjnej lekarza zainteresuje wywiad dotyczący przebytych lub istniejących chorób ogólnoustrojowych. Istotne znaczenie ma również dokładny wywiad rodzinny, szczególnie dotyczącego wad genetycznych i wrodzonych, strat ciąż, cukrzycy, nadciśnienia, chorób układowych, chorób autoimmunologicznych, a także wywiad dotyczący chorób ginekologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem wad rozwojowych, obecności mięśniaków, zmian w przydatkach, stosowanej antykoncepcji, przebytych zakażeń oraz leczenia niepłodności. W wywiadzie położniczym należy uzyskać informacje dotyczące przebiegu i sposobu zakończenia ciąż, powikłań połogu oraz danych dotyczących urodzonych dzieci (masa, stan pourodzeniowy, urazy, wady, rozwój psycho-motoryczny).
W planowaniu ciąży istotne jest odpowiednie przygotowanie:
-przyjmowania kwasu foliowego na co najmniej 2 miesiące przed planowaną koncepcją;
-wykonania badań podstawowych (grupa krwi, morfologia, badanie ogólne moczu),
-badania w kierunku toksoplazmozy, różyczki oraz innych ukierunkowanych badań;
-ewentualnych szczepień ochronnych (różyczka, WZW);
-ewentualne leczenie zmian na szyjce i stanów zapalnych.

Więcej informacji na stronie Kliniki Promienistej.
Pozdrawiamy,
Zespół Kliniki Promienistej w Poznaniu

2 2017-05-10 09:50:51

Odp: Planowanie ciąży

no i co ważne trzeba zacząć łykać kwas foliowy żeby wyeliminować wady cewy nerwowej bo to bardzo ważne.

3 2017-05-23 21:17:33

Odp: Planowanie ciąży

do tego należy już zawczasu myśleć o miejscu gdzie będziemy rodziły. Ja właściwie od początku ciąży wiedziałam, że chcę rodzić w szpitalu Medicover - moje dwie koleżanki tam rodziły i bardzo sobie chwaliły opiekę, warunki itp. Dlatego odpowiednio wcześnie zasięgnęłam informacji co i jak, żeby móc podjąć decyzję. Z perspektywy czasu wiem, że dobrze wybrałam smile poród był szybki i miałam wokół siebie specjalistów, którzy traktowali mnie jak człowieka a nie jakiś intruz

4 2017-05-26 21:26:44

Odp: Planowanie ciąży

no tak w sumie wybór odpowiedniego miejsca do rodzenia to równie ważna kwestia, warto o tym pomyśleć na kilka miesięcy wcześniej, ale nie można też zapominać o zadbaniu o zdrowie naszego malucha i braniu kwasu foliowego, uważam to za podstawę, nie można tego bagatelizować bo dziecko może urodzić się z poważnymi wadami układu nerwowego.

5 2017-05-29 20:32:34

Odp: Planowanie ciąży

serdecznie zapraszamy na wizytę do Kliniki Promienistej:)

Pozdrawiamy,
Zespół Kliniki Promienistej w Poznaniu

6 2017-05-30 20:40:01

Odp: Planowanie ciąży

nie wiedziałam o tym kwasie foliowym, możecie cos więcej napisać? włąsnie odstawienie kilku rzeczy jets kluczowe, moja przyjaciółka teraz jest w 2 miesiącu i włąsnie odstawia kawę, na bezkofeinową mama coffee, taka z rossmana, dużo lepsza, bo podobno kofeina bardzo negatywnie wpływa, warto też pamiętać, ze cola, również posiada tam śladowe ilości, wiec to też warto odstawić.

7 2017-06-29 20:35:18

Odp: Planowanie ciąży

Więcej informacji na stronie Kliniki Promienistej (klinika-promienista com.pl) smile

8 2017-09-22 12:27:09

Odp: Planowanie ciąży

ja jestem jak najbardziej za planowaną ciążą, to jednak zmiana na całe życie więc warto sie do tego odpowiednio przygotowac. sama jestem w trakcie przygotowania do ciązy, dbam o to co jem, cwicze, jestem pod kontrola ginekologa i stosuje mamadha zeby miec odpowiednia ilosc kwasu foliowego i witamin. sam ginekolog mi doradzal aby kwas foliowy zazywac jeszcze przed zajsciem w ciaze i tak wlasnie robie