1 2017-04-26 20:47:38

Temat: Planowanie ciąży

W optymalnych warunkach każda ciąża powinna być planowana. W czasie porady przedkoncepcyjnej lekarza zainteresuje wywiad dotyczący przebytych lub istniejących chorób ogólnoustrojowych. Istotne znaczenie ma również dokładny wywiad rodzinny, szczególnie dotyczącego wad genetycznych i wrodzonych, strat ciąż, cukrzycy, nadciśnienia, chorób układowych, chorób autoimmunologicznych, a także wywiad dotyczący chorób ginekologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem wad rozwojowych, obecności mięśniaków, zmian w przydatkach, stosowanej antykoncepcji, przebytych zakażeń oraz leczenia niepłodności. W wywiadzie położniczym należy uzyskać informacje dotyczące przebiegu i sposobu zakończenia ciąż, powikłań połogu oraz danych dotyczących urodzonych dzieci (masa, stan pourodzeniowy, urazy, wady, rozwój psycho-motoryczny).
W planowaniu ciąży istotne jest odpowiednie przygotowanie:
-przyjmowania kwasu foliowego na co najmniej 2 miesiące przed planowaną koncepcją;
-wykonania badań podstawowych (grupa krwi, morfologia, badanie ogólne moczu),
-badania w kierunku toksoplazmozy, różyczki oraz innych ukierunkowanych badań;
-ewentualnych szczepień ochronnych (różyczka, WZW);
-ewentualne leczenie zmian na szyjce i stanów zapalnych.

Więcej informacji na stronie Kliniki Promienistej.
Pozdrawiamy,
Zespół Kliniki Promienistej w Poznaniu

2 2017-05-10 09:50:51

Odp: Planowanie ciąży

no i co ważne trzeba zacząć łykać kwas foliowy żeby wyeliminować wady cewy nerwowej bo to bardzo ważne.

3 2017-05-23 21:17:33

do tego należy już zawczasu myśleć o miejscu gdzie będziemy rodziły. Ja właściwie od początku ciąży wiedziałam, że chcę rodzić w szpitalu Medicover - moje dwie koleżanki tam rodziły i bardzo sobie chwaliły opiekę, warunki itp. Dlatego odpowiednio wcześnie zasięgnęłam informacji co i jak, żeby móc podjąć decyzję. Z perspektywy czasu wiem, że dobrze wybrałam smile poród był szybki i miałam wokół siebie specjalistów, którzy traktowali mnie jak człowieka a nie jakiś intruz

4 2017-05-26 21:26:44

no tak w sumie wybór odpowiedniego miejsca do rodzenia to równie ważna kwestia, warto o tym pomyśleć na kilka miesięcy wcześniej, ale nie można też zapominać o zadbaniu o zdrowie naszego malucha i braniu kwasu foliowego, uważam to za podstawę, nie można tego bagatelizować bo dziecko może urodzić się z poważnymi wadami układu nerwowego.

5 2017-05-29 20:32:34

serdecznie zapraszamy na wizytę do Kliniki Promienistej:)

Pozdrawiamy,
Zespół Kliniki Promienistej w Poznaniu

6 2017-05-30 20:40:01

nie wiedziałam o tym kwasie foliowym, możecie cos więcej napisać? włąsnie odstawienie kilku rzeczy jets kluczowe, moja przyjaciółka teraz jest w 2 miesiącu i włąsnie odstawia kawę, na bezkofeinową mama coffee, taka z rossmana, dużo lepsza, bo podobno kofeina bardzo negatywnie wpływa, warto też pamiętać, ze cola, również posiada tam śladowe ilości, wiec to też warto odstawić.

7 2017-06-29 20:35:18

Więcej informacji na stronie Kliniki Promienistej (klinika-promienista com.pl) smile

8 2017-09-22 12:27:09

ja jestem jak najbardziej za planowaną ciążą, to jednak zmiana na całe życie więc warto sie do tego odpowiednio przygotowac. sama jestem w trakcie przygotowania do ciązy, dbam o to co jem, cwicze, jestem pod kontrola ginekologa i stosuje mamadha zeby miec odpowiednia ilosc kwasu foliowego i witamin. sam ginekolog mi doradzal aby kwas foliowy zazywac jeszcze przed zajsciem w ciaze i tak wlasnie robie

9 2017-09-30 17:33:26

zachęcamy raz jeszcze do odwiedzenia strony Kliniki Promienistej w tym temacie smile

10 2017-10-08 11:03:04

Jeśli chodzi o suplementację dha w ciąży to ja zażywałam Prenatale. Ma bardzo dobry skład dla mnie i dla maluszka .Dodatkowo ma wysoką przyswajalność i bardzo dobrze wypływa na rozwój mózgu u dziecka.

11 2017-10-12 11:53:39

Też myślimy, że teraz jest odpowiedni moment na dziecko. W przyszłym tygodniu idę jeszcze na wizytę do mojej pani ginekolog Beaty Chołys- Duszyńskiej, mam nadzieję, że wszystko jest w porządku i za jakiś czas pani doktor potwierdzi, że będziemy mieli maluszka. wink Wszystko okaże się z czasem.

12 2017-10-20 17:10:51

malwinakotka napisał/a:

Też myślimy, że teraz jest odpowiedni moment na dziecko. W przyszłym tygodniu idę jeszcze na wizytę do mojej pani ginekolog Beaty Chołys- Duszyńskiej, mam nadzieję, że wszystko jest w porządku i za jakiś czas pani doktor potwierdzi, że będziemy mieli maluszka. wink Wszystko okaże się z czasem.

Pani doktor chyba przyjmuje z tego co wiem w Limanowej jak dobrze kojarzę bo jestem z okolic wink Powodzenia w takim razie i daj znać co się okazało wink Ja jestem już w 8 miesiącu więc już końcówka.. big_smile

13 2017-10-20 20:46:46

A mam takie pytanie wystarczy że biorę witaminy MamaDHA i już nie muszę nic dodatkowego?? Mamusie co braliście w ciąży oprócz witamin??

14 2017-11-08 22:23:58

basia6 napisał/a:

A mam takie pytanie wystarczy że biorę witaminy MamaDHA i już nie muszę nic dodatkowego?? Mamusie co braliście w ciąży oprócz witamin??

MamaDha też brałam ale oprócz tego jeszcze kwas foliowy. Też jest bardzo ważny w przypadku ciąży. Jego niedobór może doprowadzić do naprawdę poważnych komplikacji u maleństwa

15 2017-11-13 20:35:39

Kiedy ja brałam mama dha premium to już bez kwasu foliowego. Przecież tam w dwóch tabletkach masz tyle folianów, jakbyś zjadła prawie siedem kilko szpinaku wink Więc wydaje mi się, że to wystarczająca dawka.

16 2017-11-13 21:13:29

A co do kwasu foliowego? Może być samodzielnie stosowany?

17 2017-11-14 08:46:36

Planowanie ciąży to bardzo ważna sprawa, na początku musisz znaleźć dobrego lekarza co Cie będzie prowadził przez całą ciążę. Ja mieszkam w Limanowej i mnie prowadziła dr Beata Chołys-Duszyńska  i byłam bardzo zadowolona.

18 2017-11-16 12:41:56

Ja jestem świeżo po wizycie u lekarza. Dał mi mama dha premium, tzn. pozwolił wybrać z iluś tam suplementów, ale ten miał najbardziej rozbudowany skład. Przyznam się, że nie brałam kwasu foliowego przed ciążą, więc musze uzupełniac niedobory.