1 2017-05-16 06:38:36

Temat: Brak okresu od 8 miesięcy

Witam, we wrześniu zeszłego roku odstawiłam tabletki antykoncepcyjne( które brałam przez 1,5 roku) od tamtej pory nie dostałam okresu.
Byłam diagnozowana w szpitalu i generalnie przyczyny zaniku okresu nie znam. Bardzo niskie LH, FSH, estrogen i progesteron. Na przełomie stycznia / lutego brałam estrogen i luteinę - miesiączka nie pojawiła się. Teraz biorę trisequens ( drugie opakowanie ) - przy pierwszym miesiączki nie dostałam, teraz od soboty czekam na krwawienie i mam wrażenie, ze ono nie nadejdzie... dodam, ze endomendrium badane w listopadzie wynosiło 2 mm, badane w kwietniu - również 2mm - bez zmian sad jestem załamana!! Mam 24 lata. Mam 3 letnia córeczkę. Do tej pory wszystko było OK ! Co mam robić? Co to może oznaczać ? Dodam, ze odkąd nie mam okresu przytyłam 7 kg - nie zmieniając nawyków żywieniowych ! A te akurat mam zdrowe, zdrowo się odżywiam, ruchu tez mi nie brakuje.
Co w przypadku, gdy nawet leki na wywołanie miesiączki nie zadziałają ???

2 2017-06-08 09:16:29

Odp: Brak okresu od 8 miesięcy

To idź jak najszybciej do lekarza bo to może mieś naprawdę negatywne skutki dla twojego zdrowia. oczytaj sobie na portalu adamed.expert o przyczynach braku okresu i umów się jak najszybciej do ginekologa. Moja siostra tak miała również i przez jej zaniedbanie teraz nie może mieć dzieci także dla własnego dobra idż jak najszybciej

Ostatnio edytowany przez madziulak (2017-06-29 07:32:28)

3 2017-06-30 21:14:54

Odp: Brak okresu od 8 miesięcy

moim zdaniem nie ma na co czekać tylko biegiem do lekarza... to wyglada niebezpiecznie ;/ rozumiem że można miec niregularny okres, ale zeby az tak! ja po porodzie tez mialam problem z cyklem i dlatego zdecydowalam sie na wkładkę hormonalną levosert ktora tez jest swietna metoda antykoncepcyjna. Zapytaj o to ginekologa moze pomoze Ci uregulowac okres?

4 2017-07-03 11:12:45

Odp: Brak okresu od 8 miesięcy

Też miałam takie sytuacje i leczyłam to nawet hormonalnie. Teraz biorę tabletki antykoncepcyjne vines te z minimalną dawką hormonów i wszystko mam jak w zegareczku. Też uważam że nie ma na co czekać tylko trzeba iść do lekarza, on już coś na to poradzi.