1

Temat: Fibromialgia - reumatyzm tkanek miekkich

Moja bardzo bliska koleżanka cierpi na dziwną chorobę zwaną fibromialgia. Tak mi powiedziała. Niestety nie znalazłam  wiele na temat tej choroby. Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć coś więcej ? Na czym polega ta choroba, czym się przejawia ?

2

Odp: Fibromialgia - reumatyzm tkanek miekkich

Fibromialgia to jedna z ciekawszych chorób, jakie zna medycyna. Została ona zdefiniowana stosunkowo niedawno. W przebiegu tej choroby pojawia się uogólniony ból związany z narządami ruchu. Ból ten może dotyczyć kości, stawów, mięśni lub tkanek miękkich. Dodatkowymi objawami są sztywność mięśniowa oraz ogólne osłabienie. Lekarz badając pacjenta z fibromialgią stwierdza wrażliwość uciskową w ściśle określonych punktach na ciele. Odpoczynek nocny nie daje zwykle ukojenia pacjentom. Niestety współczesna medycyna nie potrafi obecnie określić przyczyn i mechanizmu choroby. Poza subiektywnymi doznaniami bólowymi oraz wrażliwością uciskową nie stwierdza się zwykle innych odchyleń zdrowotnych. W leczeniu choroby stosuje się zwykle działanie objawowe.

3

Odp: Fibromialgia - reumatyzm tkanek miekkich

delailla napisał/a:

Moja bardzo bliska koleżanka cierpi na dziwną chorobę zwaną fibromialgia. Tak mi powiedziała. Niestety nie znalazłam  wiele na temat tej choroby. Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć coś więcej ? Na czym polega ta choroba, czym się przejawia ?


Witam,
moja mama cierpiała przez 7 lat. Choroba jest straszna ponieważ wszystko boli. W marcu trafiła do wspaniałego reumatologa, który przepisał jej lek Parogen. Po około 3 tygodniach bóle ustały i znów może cieszyć się życiem. Jest naprawdę DOBRZE i cała rodzina odetchnęła z ulgą :-)
Życzę powodzenia w walce z chorobą!
Agnieszka

4

Odp: Fibromialgia - reumatyzm tkanek miekkich

Agnieszka W. napisał/a:
delailla napisał/a:

Moja bardzo bliska koleżanka cierpi na dziwną chorobę zwaną fibromialgia. Tak mi powiedziała. Niestety nie znalazłam  wiele na temat tej choroby. Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć coś więcej ? Na czym polega ta choroba, czym się przejawia ?


Witam,
moja mama cierpiała przez 7 lat. Choroba jest straszna ponieważ wszystko boli. W marcu trafiła do wspaniałego reumatologa, który przepisał jej lek Parogen. Po około 3 tygodniach bóle ustały i znów może cieszyć się życiem. Jest naprawdę DOBRZE i cała rodzina odetchnęła z ulgą :-)
Życzę powodzenia w walce z chorobą!
Agnieszka

Witam ja cierpię na tą chorobę 3 rok masakra jak wszystko boli ,pytam[nie do Agnieszki proszę podaj namiary na tego doktora co wyleczył Twoją mamę .Pozdrawiam serdecznie.Maria

5

Odp: Fibromialgia - reumatyzm tkanek miekkich

Witam ja cierpię na tą chorobę 3 rok masakra jak wszystko boli ,pytam[nie do Agnieszki proszę podaj namiary na tego doktora co wyleczył Twoją mamę .Pozdrawiam serdecznie.Maria


Proszę o kontakt na maila: agnieszka(kropka)wojtaszak(małpa)gmail(kropka)com
Pozdrawiam,
Agnieszka