1 2011-12-22 14:02:59

Temat: Rehabilitacja po złamaniu nogi

Moja kuzynka złamała ostatnio bardzo niefortunnie nogę. Dochodzi już do siebie, ale czeka ją jeszcze rehabilitacja. Jak rehabilitacja po złamaniu nogi wyglądała w waszym przypadku ? Czy długo dochodziliście do pełni zdrowia i sprawności ? Co polecacie ,aby przyspieszyć regeneracje i zdrowienie ?

2 2012-02-21 18:57:08

Odp: Rehabilitacja po złamaniu nogi

Niestety, nie każde złamanie goi się jednakowo. W zależności od miejsca złamania, wielkości kości, jej naturalnego obciążenia oraz wieku pacjenta, rehabilitacja bywa krótsza lub dłuższa. Złamania u młodych ludzi, nie obciążonych innymi chorobami przebiegają z reguły bez powikłań. Szczególną sytuacją bywa złamanie otwarte, kiedy fragment kości przebija skórę i znajduje się na zewnątrz. W takich przypadkach proces gojenia może być powikłany, na przykład zakażeniem kości. W nieskomplikowanych przypadkach, zrastanie kości trwa standardowo 6 tygodni.  Po tym okresie zdejmowane jest usztywnienie gipsowe, a kończyna zaczyna powoli powracać do pełnej sprawności.

Prawidłowa rehabilitacja obejmuje nie tylko kończynę chorą, ale i zdrową, a ćwiczenia wykonuje się tylko do granicy bólu, nigdy poza nią. Aby wspomóc odbudowę tkanek warto tez zadbać o prawidłową dietę. Ważne są szczególnie takie składniki jak zwiększona ilość białka, wapnia i witaminy D3.

3 2012-05-03 11:51:52

Pieniądze na koszty leczenia i rehablitacji możesz uzyskać od osoby, któa ponosi odpowiedzialność za wypadek. Możesz jeszcze dostać zadośćuczynienie za krzywdę i ból.
Jak nie wiesz, czy należy się odszkodowanie i jakie, to za darmo możesz zapytać o to prawnika z kancelarii Eventum  z Poznania

http://www.eventum.com.pl

4 2012-11-07 15:17:17

ja wspomagałam się także rezonatorem biofotonowym, bardzo bolała mnie noga po złamaniu, brałam różne leki , ale nie skutkowały, potem brałam już takie silne tylko na receptę, dzięki którym nabawiłam się tylko bólów żołądka, teraz stosuję ten rezonator i jest w końcu lepiej, ból jest słabszy, dlatego jestem bardzo z niego zadowolona.

5 2014-07-01 20:45:45

Polecam przede wszystkim sluchać sie rehabilitanta. I nie forsować nie potrzebnie nogi. Mój mąż, złamał noge w piszczeli. ocziwiscie gips na 2 miesiace i potem rehabilitacja. Po zdjeciu gipsu lekarz mowił mu że nie może prowadzić od razu samochodu biegać, grać w piłke itp. Dopiero po rehabilitacji może wrócić do byłych nawyków. Oczywiście jak to facet mało sie posłuchał i tydzień po zdjeciu gipsu złamał sobie drugi raz noge w tym samym miejscu. Teraz już jest "grzeczny " ale... dlatego sluchaj sie i cwicz w domu nie tylko na zajeciach. Dbaj o noge i nie przemeczaj jej a na pewno wroci do formy

6 2016-12-16 00:14:11

Wszystko właściwie zależy od rehabilitacji. Jak jest dobry rehabilitant to można szybko dojść do pełni sprawności. Osobiście byłam rehabilitowana po skręceniu kolana tutaj http://rehapro.com.pl/ i po około 2 miesiącach udało mi się dojść do zdrowia smile

Ostatnio edytowany przez ua (2016-12-16 00:14:17)

7 2016-12-28 13:50:48

Polecam terapię komórkami macierzystymi ADSC, które pozyskujemy z tkanki tłuszczowej Pacjenta, a następnie podajemy bezpośrednio w miejsce złamania. Powodują one szybsze gojenie, kość w tym miejscy staje się mocniejsza, a proces regeneracji następuje dużo szybciej.