1 2012-03-30 11:33:00

Temat: Czy można zajść w ciążę pod koniec cyklu?

Czy można zajść w ciążę pod koniec cyklu? Czy można zajść w ciążę w 25 dc przy 29 dniowym cyklu .Miesiączka byłaby za 4 dni. Moja koleżanka twierdzi ,że tak jej się przytrafiło i zastanawiam się czy to możliwe ? Po owulacji powinno być jeszcze jakieś 10-14 dni bezpiecznych az do okresu.

2 2012-04-02 18:00:04

Odp: Czy można zajść w ciążę pod koniec cyklu?

Cykl każdej kobiety potrafi być zmienny i szybko odpowiada na wszelkie zmiany zarówno w czynnikach środowiskowych, jak i endogennych. Okres poowulacyjny jest tak zwanych okresem bezpłodnym bezwzględnym. Wiąże się to z obumarciem komórki jajowej, która byłaby zdolna do zapłodnienia. Faza lutealna cyklu ma stałą długość- 14 dni. Jest ona niezmienna i wynosi tyle samo bez względu na długość cyklu. Przy tym założeniu bez problemu możemy określić datę owulacji i wyznaczyć dni niepłodne. Niestety metoda ta sprawdza się tylko w przypadku kobiet miesiączkujących regularnie. Wszelkie odchylenia w przebiegu cyklu, wpływają również na przesunięcie się daty owulacji. W tym przypadku kalendarzykowa metoda wyznaczenia dni niepłodnych może okazać się zawodna. Możliwe jest, że Pani koleżanka w błędny sposób wyznaczyła dzień owulacji, który w rzeczywistości nastąpił dopiero później.

3 2012-11-08 14:42:34

Odp: Czy można zajść w ciążę pod koniec cyklu?

Nie ma sensu sugerować się samym kalendarzykiem. W praktyce w ciążę można zajśc w każdym momencie cyklu, tyle że z różnym prawdopodobieństwem. Nasze organizmy sa bardzo podatne na wpływ środowiska, infekcje itd. Nawet niewielki stan chorobowy może mieć wpływ na przebieg cyklu. Często jest on także uzależniony od stresu. Nawet krótkotrwały, ale intensywny stres jest w stanie zakłócić planowany przebieg cyklu. W takich sytuacjach nie jestesmy w stanie przewidzieć, kiedy zacznie się i skończy okres płodny. Może to się na tyle rozregulować, że przed samym okresem będzie istniała jeszcze możliwość zajścia w ciążę.

4 2013-09-12 12:23:33

Odp: Czy można zajść w ciążę pod koniec cyklu?

Można zajść w każdym momencie - zarówno gdy nie masz miesiączki, jak i gdy krwawienie już występuje. Tak to już jest - człowiek to nie komputer, a organizm nie raz może spłatać figla.

5 2014-02-18 10:09:07

Odp: Czy można zajść w ciążę pod koniec cyklu?

Ja mam obawę , kochałam się w chłopakiem pod koniec okresu czy mogłam wpajść ?

6 2014-03-13 13:01:30

Odp: Czy można zajść w ciążę pod koniec cyklu?

Zdecydowanie zgadzam się z poprzedniczkami. W ciąże można zajść zawsze. W czasie miesiączki, nie mając miesiączki, w czasie karmienia piersią. Tak jak czasami są miesiączki bez obumierania komórki jajowej, tak samo owulacja może wystąpić w różnej porze cyklu. Do tego dochodzi jeszcze dosyć dobra żywotność plemników

7 2014-06-04 21:07:36

Odp: Czy można zajść w ciążę pod koniec cyklu?

Oczywiście, że to możliwe, cykl miesiączkowy może przedłużyć się do różnej ilości dni w przypadku, gdy występuje jakiś czynnik stresowy, zmieniliśmy otoczenie (np. wyjazd na wakacje), jesteśmy chorzy itp. Dlatego nigdy nie powinno stosować się metody kalendarzykowej, gdzie tylko obliczamy ilość dni płodnych i niepłodnych. Jeśli stawiamy na metody naturalnego zapobiegania ciąży to trzeba zastosować metody objawowo-termiczne, czyli badanie śluzu, grubości i spoistości szyjki macicy oraz pomiaru temperatury, gdzie w piku LH występuje wzrost o prawie 1 stopień C. Są również testy owulacyjne, które stwierdzają czy owulacja nastąpiła lub badania hormonalne, które można wykonać z krwi w każdym laboratorium.

Jeszcze raz zaznaczę, że jest to możliwe, że w 25tym dniu cyklu nastąpiło jajeczkowanie, gdyż cykl mógł mieć nawet 40 czy 50 dni !

8 2014-07-02 11:30:43

Odp: Czy można zajść w ciążę pod koniec cyklu?

W naturze wszystko jest mozliwe. Wystarczy że jakies wydarzenia w pracy, stres życia codziennego bedzie większy niz zazwyczaj i może okres ci sie spoźnić bądź przyspieszyć a nawet przedlużyć. Niestety nasze organizmy są takie skomplikowane ze nawet najmniejszy czynnik zewnętrzny czy wewnętrzny może nas rozregulować. Niektore kobiety maja np podzieloną pochwę. Może to sprawiać że w zależności od miesiaca jestesmy plodne lub nie albo w innych okresach. Wiec tak możesz zajśc w ciaże pod koniec cyklu jak i na poczatku i w środku. Dlatego jak obawiasz sie polecam jakieś środki antykoncepcyjne. Najlepsza będzie prezerwatywa tania a skuteczna.