1 2012-03-30 11:36:51

Temat: Antykoncepcja po porodzie ?

Miesiąc temu urodziłam dziecko , teraz karmię piersią i podobno to działa tak ,że póki karmię piersią nie muszę się jakoś dodatkowo zabezpieczać podczas stosunków. Czy to jednak jest prawda ? Czy nie powinnam jednak stosować jakichś dodatkowych zabezpieczeń ?

2 2012-04-02 06:14:32

Odp: Antykoncepcja po porodzie ?

Brak możliwości zajścia w ciążę podczas laktacji to niestety nadal funkcjonujący mit. Często zdarza się, że kobieta mimo tego, że nie miesiączkuje regularnie zachodzi w ciążę. Laktacja podnosi poziom prolaktyny w organizmie, co rzeczywiście utrudnia zajście w ciążę. Nie wyklucza go jednak całkowicie.Antykoncepcja w okresie laktacji jest trudna, ale możliwa. Niestety, ze względu na brak regularności cyklu metody naturalne pozostają raczej nieskuteczne. Nie jest polecane przyjmowanie złożonych środków hormonalnych. Ginekolodzy przepisują zwykle kobietom karmiącym pigułki jednoskładnikowe, tak zwane minipigułki. Należy do nich między innymi preparat Cerazette. Zdania co stosowania antykoncepcji hormonalnej w okresie karmienia są jednak podzielone, mimo zapewnień producenta. Wątpliwości budzi szczególnie wpływ hormonów na córki.

3 2012-05-23 16:23:09

Odp: Antykoncepcja po porodzie ?

Witam,

Jako oficjalny przedstawiciel firmy GedeonRichter, producenta leku Postinor oraz Escapelle

chciałbym wyjaśnić nieporozumienia, które pojawiają  się na wielu forach internetowych.Na rynku polskim zarejestrowane są dwa preparaty zawierające lewonorgestrel do stosowania w antykoncepcji PO (antykoncepcja po niezabezpieczonym stosunku lub gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła). Są to Postinor Duo oraz Escapelle, który  został wprowadzony na rynek polski w 2006 roku.

Początkowo oba preparaty były sprzedawane równolegle.

Obecnie Postinor Duo nie jest dostępny w aptekach.Oba preparaty zawierają lewonorgestrel – Postinor Duo dawka podzielona – 2 tabletki po 750 mcg, Escapelle – 1 tabletka - 1500 mcg i charakteryzują się wysoką skutecznością, jednak zmniejszenie ilości tabletek do jednej zwiększa pewność zastosowania i co za tym idzie efektywność terapii, dlatego Postinor Duo nie jest sprowadzany i dostępny.