1

Temat: Guzek na brodawce

Od wielu lat na brodawce w mojej lewej piersi jest taki nieduży guzek. Mam zamiar umówić się w najbliższym czasie do ginekologa na wstępne badania. Lecz dla uspokojenia szukam jakiś informacji. Może wy miałyście taką sytuację? Guzek jest malutki, da się go przesuwać gdy przesuwam skórę brodawki i od lat się nie zmienia. W sumie nic z nim się nie dzieje. Tak sobie jest od długiego czasu. Czy to może być coś poważnego ?

2

Odp: Guzek na brodawce

Guzy zlokalizowane w okolicy piersi powinny zawsze być diagnozowane u lekarza ginekologa. Nawet zmiany, które mamy od wielu lat należy regularnie kontrolować. Dla młodszych kobiet dobrym badaniem jest USG piersi. Kobiety po 50 roku życia powinny poddać się badaniu mammograficznemu. Podział ten uwarunkowany jest zmianą tkanki gruczołowej na tłuszczową z wiekiem. Dużą rolę w wykrywaniu niepokojących zmian w piersiach ma też samokontrola. Guzek, który Pani opisuje jest zapewne niegroźną zmianą. Ważne jest, by zaobserwowała Pani, czy zmienia się on w okresie cyklu. Czy dochodzi do jego powiększenia w fazie owulacyjnej cyklu? Czy guzek powiększył się od początku swojego istnienia? Odpowiedź na te pytania będzie miała istotne znaczenie dla lekarza ginekologa.

3

Odp: Guzek na brodawce

Wydaje mi się że takie guzki są normalne smile

4

Odp: Guzek na brodawce

Też mam taki guzek. Ginekolog badał mi piersi i nic na niego nie powiedział. Czy to powód do niepokoju ? Mój guzek na brodawce to taka krostka jakby, malutka. Przy okresie jak mam piersi napięte jakby bardziej wyczuwalna, tak to wcale.