1

Temat: Co zrobić z ostrogami ?

Niestety mam na piętach ostrogi. Nie znikają , stosowałam już wiele różnych środków, za to bolą często sad Co mogę zn imi zrobić ?

2

Odp: Co zrobić z ostrogami ?

Ostroga piętowa to narośl kostna zlokalizowana w okolicy kości piętowej. Powstaje najczęściej u kobiet w wieku dojrzałym. Początkowo obawy bólowe pojawiają się tylko w określonych pozycjach, z czasem pojawia się również ból spoczynkowy. Rozpoznanie ostrogi piętowej stawia się na podstawie zdjęcia rtg. Początkowe leczenie ostrogi ma na celu zminimalizować dolegliwości bólowe. Stosuje się miejscowe maści przeciwbólowe oraz specjalne wkładki do obuwia, zmieniające położenie stopy. Wykonywane są również zastrzyki sterydowe do zajętych okolic. Mają one na celu tak zwaną blokadę chirurgiczną chorego miejsca. Ostatecznym rozwiązaniem jest zabieg operacyjny likwidujący narośl. Jego efekty nie są jednak zawsze satysfakcjonujące dla pacjenta.

3

Odp: Co zrobić z ostrogami ?

Witam, czy taką narośl widać zewnętrznie czy jest tylko odczuwana i widoczna na zdjęciach rtg? Miewam bóle w kostce szczególnie kiedy siedzę w jednej pozycji. Myslałam,że to może przemęczenie. Do jakiego specjalisty powinnam się udac?

4

Odp: Co zrobić z ostrogami ?

Jakie polecacie domowe sposoby>

5 Ostatnio edytowany przez talia (2018-07-26 07:30:32)

Odp: Co zrobić z ostrogami ?

Wiele osób kombinuje z przykładaniem słoniny oraz z przykladaniem róznego rodzaju liści ( kapusta itp....). Może im to pomaga, nie wykluczam takiej mozliwości. Sama jednak jestem zdania,że jedyne dwa dobre sposoby na ostrogę jakie mozńa zastosować w domu to:

opaska kompresyjna, która stanowi zabezpieczenie nogi: https://www.os1st.pl/produkty/fs6-staw-skokowy

Oraz oczywiście wykonywanie ćwiczeń, które zostaną nam zlecone przez lekarza ortopedę albo fizjoterapeutę.....