1

Temat: Bardzo suche kolana i łokcie

Skóra na moich łokciach jest bardzo szorstka i sucha. Zaniedbałam to tak ,że teraz te miejsca są takie ciemne nawet no po np. wyjściu z sauny. Jak złuszczyć ten zgrubiały od lat naskórek, który tam się nagromadził ?

2

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Łokcie i kolana to strategiczne punkty na naszym ciele. Często dochodzi tam do nadmiernego wysychania naskórka, który z czasem grubieje. Niestety, często widoczne są tam również zmienione mieszki włosowe. Tworzą one  mało estetetyczną kaszkę, której ciężko się pozbyć. Aby uniknąć problemów z łokciami i kolanami konieczne jest regularne złuszczanie tych okolic ciała. Przydatne do tego celu będą gruboziarniste peelingi dostępne w drogeriach. Możemy też użyć produktów dostępnych w domu. Świetne działanie peelingujące mają fusy z kawy, cukier czy zmielone pestki owoców. Połączenie tych składników z żelem pod prysznic lub balsamem do ciała pozwala na uzyskanie skutecznego i naturalnego peelingu. Po takim zabiegu wmasujmy w kolana i łokcie krem odżywczy. Szczególnie polecane do tego celu są preparaty z wysoką zawartością mocznika.

3

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Mąż mojej siostry ma podobny problem. Zdiagnozowano u niego łuszczycę i stąd bardzo szorstka i sucha skóra na łokciach. Z tego co wiem to lekarz zapisał mu maść Protopic, ale kazał stosować umiarkowanie, natomiast do codziennego użytku polecił maść Alantan i szwagrowi bardzo pomaga.

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Jeśli Twoja skóra jest sucha i wrażliwa musisz koniecznie stosować dermokosmetyki, które nie będą jej podrażniać. Przede wszystkim niezbędne jest intensywne nawilżanie odpowiednimi kosmetykami.

5

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Radziłabym skonsultować się z dermatologiem, bo jeśli to łuszczyca nie powinno się ścierać peelingami tego naskórka

6

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

wiem, ze takie objawy mogą swiadczyć np o problemach z tarczycą i hormonami więc jesli problem jest duży to lepiej iść do lekarza. ale mi często taka sucha skora robi się zimą, wtedy kupuję sobie kapsułki z oeparolu i wcieram w takie miejsca to bardzo pomaga

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Polecam mleczko dla skóry bardzo suchej Exomega, marki A-Derma, które zawiera wyciąg z owsa Rhealba, łagodzący podrażnienia skóry, a także bogaty w kwasy tłuszczowe Omega-6, kompleks Filaxerine. Jego skład uzupełniono o witaminę B3, która stymuluje syntezę ceramidów, a także działającą nawilżająco, glicerynę.

apo-discounter.pl/aderma-exomega-mleczko-na-bazie-wyciagu-owsa-rhealba-p-34761.html

8 Ostatnio edytowany przez szachmat89 (2018-02-02 20:25:36)

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Może to jakieś pierwsze objawy łuszczycy? Czytałem niedawno artykuł https://www.febumed.com.pl/luszczyca/lu … nie-skory/ i podobno łuszczyca manifestuje się występowaniem na skórze szorstkich zmian grudkowych, które pokrywają się srebrzystą łuską. Zmiany rozszerzają się obwodowo i mogą zlewać się w większe płaty. Zlokalizowane są zazwyczaj w okolicach łokci, kolan, dłoni, stóp i pleców, a także na owłosionej skórze głowy. Zmianom może, ale nie musi, towarzyszyć świąd. Charakterystycznym objawem łuszczycy jest tzw. fenomen lub objaw Köbnera. To zjawisko wystąpienia zmian grudkowych po 6–12 dniach wzdłuż linii zadrapania, nacięcia lub nakłucia naskórka.

9 Ostatnio edytowany przez cassan (2018-02-22 09:34:11)

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Ja w przypadku łuszczycy mojego męża stosuję żel nawilżający, który znalazłam w aptece internetowej https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zap … uszczyca-2 Łuszczyca to choroba skóry, której jeszcze nie udaje się wyleczyć. Ale można łagodzić przykre objawy łuszczycy, m.in. pojawiające się na skórze suche łuski i towarzyszący im stan zapalny skóry. Warto wiedzieć o łuszczycy chorobie jak najwięcej, bo choć nie jest zakaźna, zachorować może każdy z nas. Stres i negatywne emocje sprzyjają zaostrzeniu objawów łuszczycy. Ważna jest też dieta, bo niektóre pokarmy nasilają przykre dolegliwości. Bardzo często od chorego zależy przebieg choroby i okresy, gdy pozostaje ona w utajeniu. Obecnie chorzy na łuszczycę mają dostęp do leczenia miejscowego oraz do leków biologicznych. Niestety pierwsza grupa leków często nie przynosi pożądanych rezultatów. Skuteczne okazują się leki biologiczne, ale aby chorzy je otrzymali, muszą regularnie jeździć do szpitala. To bardzo komplikuje im życie.

10

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Polecam delikatny balsam do ciała Beaute Marrakech, który zawiera olej arganowy. Dzięki dużej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, nawilża i ujędrnia skórę. Z kolei masło shea odżywia i wygładza, zapewniając skórze długotrwałą ochronę przed utratą wody.

marokosklep. com

marokosklep.com

11

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Peeling enzymatyczny albo gruboziarnisty na złuszczenie skóry, a do nawilżenia olej kokosowy albo krem z dodatkiem kolagenu.

12

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

ja takie suche kolana i łokcie miałam przy łuszczycy, cały czas własciwe i nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić, dopiero potem lekarka poleciła mi Cetaphil md dermoprotektor, który wyleczył moje kolana z łuszczycy i zadziałał błyskawicznie na nie. Więc balsam jest bardzo skuteczny i porządny i przede wszystkim przebadany

13 Ostatnio edytowany przez Janka1 (2018-12-08 12:56:25)

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Polecam Ci balsam https://neutrogena.com.pl/product/14 Mnie pomaga nawet na bardzo przesuszoną skórę, tylko musisz go używać regularnie. Najlepiej na noc nałożyć porządną warstwę balsamu.

14

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Powinnaś również udać się na konsultację do endokrynologa, gdyż sucha skóra łokci może być spowodowana zaburzeniami tarczycy

15 Ostatnio edytowany przez iluza (2019-01-28 17:02:21)

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Śmiało można polecić olej kokosowy. Sprawdza się doskonale również w pielęgnacji włosów - http://kobiecezdrowie.pl/topic/6419/ole … -na-wlosy/ Warto poczytać!

16

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

A mandarynkowe masło z ravina.pl probowalas? Z wyciagiem z rokitnika i naturalnymi olejkami cytrusowymi raz że nieziemsko pachnie, a dwa gleboko nawilza. I na tym wlasnie polega "myk" stosowania kosmetykow naturalnych - nie osadzaja sie na zewnetrznej warstwie skory, ale wnika gleboko odżywiajac ja

17

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Dzięki za niezwykle interesujące porady. Sądzę, że z całą pewnością przydadzą mi się one.

Śniła o mnie i to nie był żaden koszmar. Chciała, żebym z nią został tam, w jej śnie

18

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Peeling + kremy nawilżajace powinny w zupelnosci wystarczyc.

19 Ostatnio edytowany przez illova (2019-05-15 12:51:58)

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

peeling jakieś 2-3 razy w tygodniu + codziennie wcieraj masło shea, najlepiej nierafinowane wink zdziała cuda

20

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Przede wszystkim trzeba skóre porządnie nawilżać, ale też złuszczać martwy naskórek, ja zrobiłam sobie taką kurację, że drobinki cukru połączyłam z balsamem atoperal i skóra wygląda o niebo lepiej, bo podczas peelingu jest od razu mocno nawilzona i potem jeszcze dokladam balsamu, żeby zabezpieczyl skóre mocniej