1 2012-03-30 11:50:22

Temat: Bardzo suche kolana i łokcie

Skóra na moich łokciach jest bardzo szorstka i sucha. Zaniedbałam to tak ,że teraz te miejsca są takie ciemne nawet no po np. wyjściu z sauny. Jak złuszczyć ten zgrubiały od lat naskórek, który tam się nagromadził ?

2 2012-04-01 10:41:44

Odp: Bardzo suche kolana i łokcie

Łokcie i kolana to strategiczne punkty na naszym ciele. Często dochodzi tam do nadmiernego wysychania naskórka, który z czasem grubieje. Niestety, często widoczne są tam również zmienione mieszki włosowe. Tworzą one  mało estetetyczną kaszkę, której ciężko się pozbyć. Aby uniknąć problemów z łokciami i kolanami konieczne jest regularne złuszczanie tych okolic ciała. Przydatne do tego celu będą gruboziarniste peelingi dostępne w drogeriach. Możemy też użyć produktów dostępnych w domu. Świetne działanie peelingujące mają fusy z kawy, cukier czy zmielone pestki owoców. Połączenie tych składników z żelem pod prysznic lub balsamem do ciała pozwala na uzyskanie skutecznego i naturalnego peelingu. Po takim zabiegu wmasujmy w kolana i łokcie krem odżywczy. Szczególnie polecane do tego celu są preparaty z wysoką zawartością mocznika.

3 2012-06-18 16:53:43

Mąż mojej siostry ma podobny problem. Zdiagnozowano u niego łuszczycę i stąd bardzo szorstka i sucha skóra na łokciach. Z tego co wiem to lekarz zapisał mu maść Protopic, ale kazał stosować umiarkowanie, natomiast do codziennego użytku polecił maść Alantan i szwagrowi bardzo pomaga.

4 2014-08-31 20:27:12

Jeśli Twoja skóra jest sucha i wrażliwa musisz koniecznie stosować dermokosmetyki, które nie będą jej podrażniać. Przede wszystkim niezbędne jest intensywne nawilżanie odpowiednimi kosmetykami.

5 2014-09-30 12:40:55

Radziłabym skonsultować się z dermatologiem, bo jeśli to łuszczyca nie powinno się ścierać peelingami tego naskórka

6 2015-12-11 11:09:54

wiem, ze takie objawy mogą swiadczyć np o problemach z tarczycą i hormonami więc jesli problem jest duży to lepiej iść do lekarza. ale mi często taka sucha skora robi się zimą, wtedy kupuję sobie kapsułki z oeparolu i wcieram w takie miejsca to bardzo pomaga

7 2015-12-11 12:52:01

Polecam mleczko dla skóry bardzo suchej Exomega, marki A-Derma, które zawiera wyciąg z owsa Rhealba, łagodzący podrażnienia skóry, a także bogaty w kwasy tłuszczowe Omega-6, kompleks Filaxerine. Jego skład uzupełniono o witaminę B3, która stymuluje syntezę ceramidów, a także działającą nawilżająco, glicerynę.

apo-discounter.pl/aderma-exomega-mleczko-na-bazie-wyciagu-owsa-rhealba-p-34761.html