1 2012-03-30 12:53:01

Temat: Nasz cykl miesięczny

Jakie są główne fazy cyklu miesięcznego jak możemy z nim współpracować dla naszego lepszego zdrowia i samopoczucia ?

2 2012-04-02 12:35:04

Odp: Nasz cykl miesięczny

Cykl miesięczny kobiety trwa przeciętnie 28 dni. Długość ta waha się i oscyluje między cyklami krótkimi- 22 dniowymi, a cyklami długimi- do 35 dni. Następujące po sobie fazy są wynikiem zmiennego wydzielania hormonów przez przysadkę. Za początek cyklu uznaje się pierwszy dzień menstruacji. Po jej zakończeniu następuje faza folikularna, której długość może być zmienna. W cyklach 28 dniowych kończy się ona 14 dnia, kiedy występuje owulacja. W czasie owulacji mogą występować kłopoty z bezsennością, nadmierne pobudzenie, zmniejszony apetyt. W czasie owulacji nasze szanse na zajście w ciążę są największe. Od 15 dnia do momentu następnego krwawienia trwa faza lutealna. Ma ona stałą długość, nawet w cyklach krótszych bądź dłuższych niż 28 dni.

3 2012-10-17 11:35:56

Odp: Nasz cykl miesięczny

Ostatnia faza cyku-ta lutealna to czas, w którym zazwyczaj pojawia się zespół napięcia przedmiesiączkowego. Czyli to co kobiety lubią najbardziej wink Możemy sobie wtedy bezkarnie pomarudzić, ponarzekać, ze nas boli itd.. hehe, a tak na poważnie teraz w trakcie PMS mozemy zażywać witaminę B6, która łagodzi objawy napięcia i obowiązkowo unikać produktów wzdymających. Podczas samej miesiączki powinnyśmy jeść produkty bogate w zelazo. W pierwszej fazie cyklu-folikularnej mamy najwięcej energii, więc warto wtedy rozpocząć dietę albo zwiększyć aktywność fizyczna. Poza tym warto spozywa świeze i nieprzetworzone produkty, zawierające kwas foliowy. W czasie jajeczkowania, jesli starasz się o dziecko, najlpeiej spozywać dużo białka-podobno sprzyja poczęciu dziecka, tak samo z witaminą E.

4 2014-10-07 16:30:33

Odp: Nasz cykl miesięczny

ni ja tez cierpiałam na pms - ale od kiedy mam moje ziola juz mi to nie dokucza. A słyszałam, ze kwas foliowy dobrze jest barac zawsze czy się odzieci staramy czy nie bo mawłaściwości antydepresyjne, a to chyba ważne żeby sie chronić przed takim schorzeniem