1 2012-01-06 15:53:45

Temat: Hemoroidy - domowe, nieinwazyjne sposoby

Hemoroidy powstają w głębi odbytu, ich powstawaniu sprzyja siedzący tryb życia, nadwaga oraz częste zaparcia. W początkowej fazie warto pomyśleć o domowych sposobach na hemoroidy. Ja ze swojej strony mogę polecić : jedzenie co najmniej 5 owoców/warzyw dziennie ; otręby i kleik owsiany; picie 6-8 szklanek wody mineralnej dziennie ( chodzi o wodę, herbaty się w to nie wlicza ) regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych - poprawiają perystaltykę jelit. zrezygnowanie z picia alkoholu i mocne ograniczenie słodyczy / cukru A jakie są Wasze domowe sposoby na hemoroidy ?

2 2012-02-27 16:43:35

Odp: Hemoroidy - domowe, nieinwazyjne sposoby

Hemoroidy to nic innego jak poszerzone sploty żylne w naszym odbycie. W naturalnych warunkach sploty te sprzyjają wypróżnieniu. Niestety w sytuacjach zwiększonego ciśnienia w ich obrębie, krew ulega zastojowi, sploty poszerzają się i dochodzi do rozwoju hemoroidów. Zwyżkom ciśnienia sprzyja właśnie nadwaga, siedzący tryb życia, nasilone zaparcia oraz niektóre stany chorobowe. Hemoroidy występują również często jako schorzenie dziedziczne. Jeśli nasi rodzice cierpieli z powodów hemoroidów, niestety mamy duże szanse na ten przykry spadek. Leczenie hemoroidów musi być wspomagane odpowiednią dietą. Duża zawartość włókien roślinnych, zmniejszenie spożycia mięsa i węglowodanów oraz wypijanie min. 1,5 l wody dziennie to dobre sposoby na przeciwdziałania zaparciom. Pomóc mogą również suszone śliwki, a także szklanka wody z cytryną wypijana na czczo. Przy rozwiniętych hemoroidach mogą pomóc nasiadówki ziołowe, zwłaszcza z kory dębu. W aptekach znajdziemy również szereg preparatów w postaci czopków, które łagodzą dolegliwości związane z hemoroidami.

3 2012-06-28 17:14:32

Odp: Hemoroidy - domowe, nieinwazyjne sposoby

Ja stosowałam okłady z ciepłej cebuli. Gotujemy cebulę, rozgniatamy ją i przykładamy do chorego miejsca. Rzeczywiście hemoroidy się chowają i mniej krwawią, ale trzeba stosować codziennie tę kurację. Ja niestety nie jestem zbyt konsekwentna i dostałam skierowanie na kolonoskopie. Zobaczymy co wykaże?

4 2014-08-28 12:09:53

Odp: Hemoroidy - domowe, nieinwazyjne sposoby

Maść na hemoroidy - http://еuroclinix.net

Ostatnio edytowany przez dana3791 (2017-01-06 09:44:09)

5 2016-09-29 19:36:02

Odp: Hemoroidy - domowe, nieinwazyjne sposoby

Teraz są gotowe kremy i specyfiki, nie trzeba kombinować ale i tak uważam że lepiej zapobiegać, jak się unika zaparć a dzięki dicopegowi to nie trudne i jest się aktywnym fizycznie , hemoroidy nie dokuczają.

6 2016-11-29 17:06:08

Odp: Hemoroidy - domowe, nieinwazyjne sposoby

Hemoroidy najlepiej usunąć zabiegowo bądź operacyjnie. Coraz więcej osób się decyduje i jest zadowolonych. Leczenie zachowawcze nie zawsze daje oczekiwane efekty. Podstawa to trafić do dobrego proktologa. W Warszawie polecam dr Wiączek, można do niej dostać się na wizytę w klinice chirurgicznej Ober Clinic na ulicy Chałubińskiego. Pani doktor ma duże doświadczenie i odpowiednie podejście do pacjentów, badanie proktologiczne nie należy do najprzyjemniejszych a u niej można się poczuć naprawdę komfortowo.

7 2016-12-14 08:00:34

Odp: Hemoroidy - domowe, nieinwazyjne sposoby

Najważniejszym domowym sposobem na hemoroidy jest odpowiednia dieta. Powinniśmy właczyć do naszej diety błonnik, który zapobiega zaparciom. Zaparcia są niebezpieczne oraz mogą zwiększać hemoroidy. Przy zaparciach wydalanie jest wyjątkowo bolesne.

Warto jest wprowadzić do swojej diety również zioła:
http://leczymyhemoroidy.pl/informacje/z … hemoroidy/

W Polsce dostępne są już na przykład zioła Procto Vitale.Czyli połaczenie prawoślazu, rdestu, babki oraz szałwi

Ostatnio edytowany przez Marzenka (2016-12-14 08:01:47)

8 2017-07-20 20:27:16

Odp: Hemoroidy - domowe, nieinwazyjne sposoby

Polecam Magnetoplag, który jest pomocniczym środkiem terapeutycznym do przewlekłej, łagodnej stymulacji kanału odbytu w przebiegu choroby hemoroidalnej, po uprzednim wykluczeniu choroby nowotworowej jelita grubego. Łączy w sobie miejscowe działanie pola magnetycznego i ucisku.

magnetoplag.pl

9 2017-07-21 10:27:30

Odp: Hemoroidy - domowe, nieinwazyjne sposoby

Jedynym znanym mi skutecznym, domowym sposobem na hemoroidy jest sama profilaktyka, czyli jak piszą poprzednicy - warzywa, owoce i błonnik. Ale czasem nawet mimo tego one się pojawiają, np. kobiety w ciąży są bardziej narażone na powiększenie się guzków krwawniczych. Moja siostra właśnie miała z nimi problem po ciąży bliźniaczej, bardzo ciężko było jej funkcjonować przez ten ból. Wysłałam ją do dr Anny Wiączek, która przyjmuje w warszawskim szpitalu św. Elżbiety, słynącym z profesjonalnego oddziału proktologicznego. Na szczęście zmiany nie były aż tak duże i wystarczyła skleroteria, po kilku tygodniach rekonwalescencji guzki całkowicie się wchłonęły i przestały dokuczać

10 2017-12-20 07:05:11

Odp: Hemoroidy - domowe, nieinwazyjne sposoby

Spray na hemoroidy - http://pl.thegemoderm.com

Ostatnio edytowany przez kolyan (2017-12-20 07:05:15)