1 2012-03-30 13:13:47

Temat: Dieta antycellulitowa

Od lat walczę z cellulitem. Niestety przegrywam po kolei każdą bitwę. Słyszałam, że dieta może być pomocna w jego zwalczeniu. Czy wiecie coś na ten temat ? Co jeść aby się go pozbyć ?

2 2012-04-01 09:51:00

Odp: Dieta antycellulitowa

Cellulit wiąże się ze znacznym gromadzeniem wody i tworzeniem znanej wszystkim skórki pomarańczowej. Cellulit powstaje głównie u kobiet. Wpływa na to specyficzne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz większa zawartość wody w organizmie. Duże znaczenie w rozwoju cellulitu ma styl życia. Wielogodzinne siedzenie, spożywanie dużych ilości kawy i mocnej herbaty oraz alkohol, to najbardziej znane czynniki ryzyka rozwoju cellulitu. Pierwszym krokiem do redukcji cellulitu jest ograniczenie spożywania kofeiny na rzecz łagodnych herbatek ziołowych i niegazowanej wody mineralnej. Szczególnie dobre działanie wykazują takie zioła jak skrzyp czy pokrzywa, które działają łagodnie moczopędnie. Bardzo ważne jest również spożywanie dużej ilości świeżych warzyw i owoców. Szczególnie dobroczynne działanie mają tu bogate w potas pomidory i sałata. Ograniczmy także spożycie węglowodanów i nasyconych tłuszczów.

3 2012-05-30 10:56:31

a co z cukrem i solą? bo gdzie czytalam, ze trzeba je radykalnie ograniczyc, by kuracja atycellulitowa miala sens. A suplementy diety? ja zaczełam stosować ekstrakt z winogron noble health, ktory polecila mi kosmetyczka. Za kilka tygodni powinni byc widac pierwsze efekty. Ma ktos jeszcze jakies sprawdzone sposoby na cellulit?

4 2012-10-05 13:49:41

5 2019-01-11 14:53:58

Zdrowe odżywianie i aloes od LR zdrowienaplus,com!