1

Temat: Dieta na stres - antystresowa

łykam regularnie różne tabletki na stres, ale wolałabym przejść na coś bardziej naturalnego. Wiadomo, że w zwalczeniu stresu pomaga magnez i witamina B6. Gdzie jednak znajdę te składniki w żywności , skoro teraz wszystko jest tak bardzo przetworzone? Czy ma ktoś z was jakiś fajny przepis na dietę antystresową ?

2

Odp: Dieta na stres - antystresowa

Stres towarzyszy nam dziś niemal każdego dnia. Problemy ze szkołą, pracą, życiem codziennym często wpędzają nas w błędne koło ciągłego napięcia. Aby dobrze radzić sobie ze stresem organizm musi być dobrze wyposażony w niezbędną ku temu energię. Bardzo ważne jest nie tylko co jemy, ale i jak jemy. Jedzenie w pośpiechu, na stojąco, przypadkowe spożywanie produktów o nieregularnych porach nie sprzyja naszemu odpoczynkowi. Warto zadbać o systematyczne pory posiłku i choć jeden z nich jeść powoli, spokojnie, celebrując sam moment jedzenia. Duża rolę w walce ze stresem ma rzeczywiście magnez. Jego lepsze przyswajanie zapewnia witamina B6. Bogatym źródłem magnezu są orzechy, kasze, otręby pszenne, nieprzetworzone ziarno, banany, kakao i czekolada, zwłaszcza gorzka. Nie ograniczajmy zanadto węglowodanów- są one niezbędne, aby nasz mózg posiadał niezbędną energię do pracy.

3

Odp: Dieta na stres - antystresowa

Fajnie, że poruszyłyście temat diety antystresowej. Muszę wprowadzić w swoją dietę więcej produktów zawierających magnez i witaminę B6. Nie jestem zwolenniczką połykania witamin w tabletkach, więc koniecznie muszę urozmaicić swoją dietę. Poza tym mężowi też się przyda porządna dawka witamin smile

4

Odp: Dieta na stres - antystresowa

Swoją drogą ciekawa jestem, czy jest czy jest uniwersalny sposób na stres? Chyba każdy organizm reaguje inaczej. Jeden woli uprawiać sport, a drugi sięgnie po czekoladę. Koleżanka, która studiuje dietetykę powiedziała mi, że podczas miesiączki podświadomie wybieramy czekoladę z tego względu, że zawiera magnez i dzięki niemu czujemy się lepiej.

5

Odp: Dieta na stres - antystresowa

Dieta antystresowa to tak na prawde wszystko co sprawia nam przyjemność. Mianem diety może być określone to co jemy, albo to jak jemy. Np. mozemy pomyśleć o dobrym obiedzie niech to bedzie schabowy, mizeria , ziemniaczki- wieksza szansa ze nas ten posiłek zrelaksuje jeżeli bedziemy siedzieć wygodnie w miłej atmosferze z ludzmi których lubimy, niż jedząc w pośpiechu ten sam obiad na stołówce w przerwie w pracy. Ja np. bardzo lubie gotować, eksperymentować i jeżeli robie jakieś nowe danie, sprawie ze swietnie pachnie i ładnie wygląda-mam satysfakcje, relaksuje się. Jakie produkty wybierać- te które sie do nas śmieją gdy idziemy na bazar. Patrzymy a tam śliczna żółta fasolka-= kupmy zjedzmy. Jemy oczami wiec wszystkie świeże owoce dobrze na nas działają- zwłaszcza te z magnezem i potasem- banany, pomidory. Czekolada- czekolada dobra na wszystko- zwłaszcza jeśli zjemy gorzką... Mozna ja np. rozpuścić i polać nia truskawki. wink Kto jest jeszcze zestresowany?

6 Ostatnio edytowany przez jutka (2014-07-01 00:19:14)

Odp: Dieta na stres - antystresowa

wszystkie pokarmy, które mają dużo MG, potasu, wit.b6 - czekolada, kakao, rośliny strączkowe, banany...
______________________________________________________________
Zostaną po nas zdjęcia ślubne rybnik, pamiątka naszych dni…

Zostaną po nas zdjęcia ślubne rybnik, pamiątka naszych dni…