1 2012-04-01 16:27:26

Temat: Klimatoterapia - czy klimat może leczyć ?

Od babci słyszałam ostatnio, że na drogi oddechowe najlepiej jechać nad morze i że klimat w danym rojenie może leczyć różne schorzenia . Czy to prawda ? A jeśli tak, to jaki klimat w jakim rejonie leczy jakie choroby ?

2 2012-04-01 19:58:55

Odp: Klimatoterapia - czy klimat może leczyć ?

Klimat i środowisko, które nas otacza posiada potęgę, której czasem nawet nie doceniamy. O uzdrawiającym działaniu klimatu ludzie wiedzieli już od wieków. Wyjazdy do miejsc uzdrowiskowych i sanatoryjnych były polecane wielu chorym. Wierzono w ich działanie szczególnie w przypadku chorych na suchoty- znaną nam również gruźlicę. Metody te stosowane są również dzisiaj, gdy choroby przewlekłe leczy się pobytem w odmiennym klimacie. Najlepiej poznane właściwości ma klimat morski. Duża zawartość jodu w powietrzu działa wspomagająco w leczeniu niedoczynności tarczycy, a także wzmaga ogólną odporność organizmu. Pobyt na terenach leśnych to prawdziwa ulga dla układu nerwowego i schorzeń związanych ze stresem. Na obszarach, gdzie występuje duże stężenie soli w powietrzu (tężnie, groty solne) leczy się osoby ze schorzeniami układu krążenia, nadciśnieniem tętniczym czy schorzeniami układu oddechowego.

3 2012-07-03 20:15:58

Odp: Klimatoterapia - czy klimat może leczyć ?

Jako dziecko ciągle się przeziębiałam i lekarz poradził, abym jak najczęściej jeździła nad morze bo jod świetnie pomaga w leczeniu dróg oddechowych. Na szczęście mamy rodzinę w Gdyni i wyjazdy były i są możliwe bardzo często. Rzeczywiście mój stan zdrowia uległ dużej poprawie. A nad morze staram się jeździć dwa razy w roku wraz z mężem i dziećmi smile

4 2018-02-13 10:39:15

Odp: Klimatoterapia - czy klimat może leczyć ?

Jeśli dziecko  ma kłopoty zdrwotne z drogami oddechowymi to wyjazd nawet na krótki okres czasu nad morze przyniesie poprawę. Najwięcej jodu jest jesieną i wczesną wiosną. Dlatego może zainteresuje was marzec nnad morzem w Pirmavera  w Jastrzębiej Górze.  Do morza będziecie mieć tylko sto metrów. A organizatorzy pomyśleli o licznych atrakcjach dla dzieci, zobaczcie tu https://www.primaveraspa.pl/cennik-paki … rzem-2018/  A jod nie tylko dobrze działa na układ oddechowy, ale też na problemy z tarczycą. Tak więc i dzieci i dorośli powinni korzystać z takich wypadów dla zdrowia.

Ostatnio edytowany przez urszula58 (2018-02-13 10:40:42)